Deadman Wonderland (2011) (seriál)

Vlajkonoš letošní první poloviny nové Anime sezóny není jen jejím nejlepším zástupcem ale také jedním z nejlepších seriálů co jsem dosud viděl.A vzhledem k tomu, že nové seriály jsou většinou spíš průměrné (nebo i horší), působí Deadman jako takový malý zázrak.Pozitiv je tolik, že ani nevím kde začít.Tak třeba příběh - promakané drama, s dotaženou pointou každého dílu, dabing je velmi dobrý, kresba skvělá, souboje cool a stylové, do toho místy velmi brutální scény + občas nějaká ta hezká slečna.Deadman Wonderland je dámy a pánové pecka těžkého kalibru, která je vymazlená po všech stranách a dotažená až téměř k dokonalosti.Tak a ted všichni zpět do Wonderlandu, za chvíli začíná Karneval mrtvých, kosti budou praskat, krev cákat na všechny strany, do toho pár uvědomělých a drsňáckých hlášek a pak budem vymýšlet jak utečem z tohohle pekelnýho místa.Abych tedy svůj oslavný koment ukončil, řeknu jen poslední větu...Jestliže jste ještě za brány Deadmenu Wonderlandu nenakoukli doporučuji to udělat co nejdřív, protože takhle vyjímečný seriál tu dlouho nebyl..Čístých 5*

Faiabōru - チャーミング (2011) (série)

SonGokussje 13 dvouminutovek lehce potěšilo, já se těžce nudil.Vtipy nejsou vtipné, vizuál, ikdyž má být asi hlavním trumfem je nehezký a jinak...není nic moc co k tomu říct dál.Fireball Charming je naprosto zbytečný a to zbytečný i natolik, že i kratičké epizodky jsou naprostou ztrátou času.Pryč od toho.Lepší 1*

Dog Days - Season 1 (2011) (série)

Dog Days je krásným důkazem toho, že se nemá dát na první (pilotní chcete-li) díl, ten totiž vypadá jako seriál určený výhradně pro děti, což by bylo v pohodě a všechny ouška a ocásky a dementní hlavní hrdina a ještě dementnější děj, by se dal omluvit.Děti přece nepotřebují žádnou filozofii ani propracovaný děj, má je to zaujmout hlavně vizuálně, což Dog Days splňuje.Ovšem...druhý díl je tupější než první, navíc se v něm objevuje ecchi, čímž je jasné, že děti cílovou skupinou nejsou (pro koho je tedy ovšem určen mi zůstává záhadou).Tím pádem si člověk v jeho hodnocení vůbec nemusí brát servítky.Dog Days je ten typ seriálu, který je díky své demenci, mimořádně debilnímu hlavnímu hrdinovi a nesmyslným dialogům a ději, tak otravný, tupý a nudný, že pokud nechcete mít o nějaký ten bod IQ míň téměř odpadovému Dog Days velkou oklikou vyhněte.Slabá 1*.BTW: ouška a ocásky mě ani trochu neuráží (ba naopak) a je to to poslední co mi v tomhle shitu vadilo.

4teens (2011) (seriál)

Subjektiv k Anime seriálu Hanasaku Iroha (který se točí kolem života jedné mladé slečny) napsal, že by bylo lepší, kdyby tvůrci nevymýšleli scénař sami za sebe, ale pokud chtějí realistický život, mají jít přímo ke zdroji, což v případě Irohy bylo popovídat si se zhruba 16-letými slečnami (o jejich problémech atd.).Víceméně stejnou připomínku bych já poslal směrem ke tvůrcům 4teens.Proč si před natáčením a vůbec před psaním scénaře nezašli na nějaké gymnázium, nebo jinou střední školu?4teen přece mohl dopadnout o tolik líp...bohužel, nedopadl a tak tu máme další český televizní produkt, který je sice oproti Nováckému hnoji na jiném levelu, nicméně přes průměr nejde.Herecké výkony jsou místy až podprůměrné kvůli podivným a toporným dialogům, které vymýšlel někdo komu je 40+ (což je vzhledem, k tomu jaké cílové skupině má být seriál určen dosti WTF), děj jednotlivých dílů je spíše primitivní a točí se buď kolem školní kapely, záhadného komixového pisálka nebo strastí mladé rockerky nebo skejťačky, která ty strasti má taky.Být 4teens Anime zřejmě bych mu některé věci odpustil, co ale neodpustím v jakékoliv formě jsou často otřesné dialogy a pochybné výkony zbytečně přehrávajících herců a to, že je v seriálu několik hezkých hereček (Skejťačka je k sežrání) je jen malá záplata.Slabé 3* - 45%.

Boys Be... (2000) (seriál)

Ultrapříjemný romantický seriál mapující jeden rok života party lidí a s ním i spojené jednotlivé roční období.Krásně a docela poklidně plyne, je realistický, žádné přehnané charaktery, emocionálně vypjatější scény nejsou vůbec vyhrocené, jako u většiny ostatních romancí, ale prostě nějak dopadnou, netlačí se na pilu.Postavy jsou věrohodné, sympatické, každá má svůj sen, musí řešit problémy s láskou, každá je zajímavá.Vzhledem k tomu, že seriál vyšel v prvním roce nového milénia, mohl si dovolit právě události přerodu z 20. do 21. století věnovat jeden díl, který je velmi stylový a povedený.Závěr serie sice po vztahové stránce úplně vše nevyřeší, ale tady je to spíš ku prospěchu věci.Boys Be... je velmi, velmi kvalitní seriál u kterého nebýt lehce odfláklé animace postav a slabé hudby šel bych klidně výš než ,,jen´´ na lepší 4*.

Freezing - Season 1 (2011) (série)

Nesdílím vůči Freezingu stejnou averzi s ostatními, už jen kvůli tomu, že ecchi nabízí kvalitativně daleko horší seriály než je tento.Navíc se mu daří i přes dějovou primitivnost docela solidně zabavit (souboje Pandor a závěrečné souboje proti Novám jsou cool, jen by se klidně obešli bez neustálého roztrhávání oblečení) .Lepší 3*

Dragon Crisis! (2011) (seriál)

Jeden z prvních seriálů a první mnou viděný seriál nové anime sezóny se nese ve znamení haremu a trochy ecchi...zejména ovšem je ve znamení nepříliš propracovaného děje, těžce nezajímavých postav, nudných dialogů a dementního konce.

Orel Deváté legie (2011)

Proč? Proč...sakra proč? Proč druhá polovina orla je o tolik slabší, než skvělá první? Orla Deváté legie bych přirovnal k autu u kterého jste naprosto spokojeni s jeho jízdními vlastnostmi i rychlostí jakou dokáže jet a jízda v něm vás vyloženě baví...ovšem jak se dostane zhruba do poloviny vaší cesty to najednou začne drhnout, auto spomaluje a tím pádem i správný požitek s jízdy je ten tam. Macdonaldovi se do doby než se dvojice hlavních hrdinů dostane do spárů pochybného kmene vlastnícího zlatou orlici velmi dobře dávkuje akci, děj, dialogy, úžasné záběry na krajinu a krásně a téměř pětihvězdičkově to odsípá...poté ale přichází nudné scény uvnitř kmene a dále ještě nudnější útěkařská fáze s vyvrcholením, které je narvané patosem a nějak mi prostě nesedlo. Někteří srovnávají (a teprve budou srovnávat) Orla s Centurionem (což je zcela na místě)...pro mě celkem jasně vítězí Marshallův snímek, zejména díky lepší celkové vyrovnasti celého filmu...Orel Deváté legie je dobrý film...bohužel jen dobrý...a mohl být klidně skvělým, kdyby druhá polovina nebyla tak zpackaná...čisté 3*

Jsem číslo čtyři (2011)

I Am Number Four mi nejvíc připomíná Čarodějova učně...také tu máme hocha se superschopnostmi a také je až posléze dobře ovládá.Columbusův film, který jsem ohodnotil stejně, přeci jen ale shledávám o něco povedenějším.Čtyřka je velmi nenáročný počin u kterého se očekává, že vypnete a budete hltat co se před vámi odehrává...o což jsem se pokusil...nepovedlo se...celou dobu sledování jsem se nemohl (a ani poté) zbavit pocitu, že se dala spousta scén vystřihnout a nahradit těmi, které by víc dokreslovali charaktery postav (proč nevidíme napadnutí Smithovi planety a posléze její opuštění ?, proč nevidíme žádný velký fight čísel 4-9?...nebo, že by si to tvůrci nechali na příště?)...tenhle film potenciál rozhodně má, ale využívá ho zoufale málo + si navíc sám háže klacky pod nohy třeba samotnými záporáky, kteří jsou spíš k smíchu, než, aby budili respekt...a to zamrzí, protože např. efekty jsou na slušné úrovni a vlastně jsem se ani moc nenudil, ovšem kdybych tvrdil, že jsem se bavil víc než jen dobře, tak bych lhal...takže...ano dívat se na to dá, ale pokud Jsem číslo čtyři neuvidíte rozhodně o nic moc nepříjdete...Slabší 3* Dodatek: Konec otevřený...v případě, že si na sebe film vydělá (s čímž, ale moc nepočítám)...očekávám pokračování, kterému se sice nebráním, ovšem pokud bude stejné jako tento film 3*, byť slabší rozhodně nedám.

Bastardi (2010)

Teprve až v poslední třetině se Šíchovi daří udělat z Bastardů drama, do té doby jde o přihlouplý, nudný a podivně splácaný sled místy až groteskních scének.Snaha o vážnou formu paradoxně kolabuje zejména na (dětských) hercích, kteří by měli spíš film zdobit, než ho mrvit.Osobně jsem na podobně (ikdyž ne tak vulgární) ,,kvalitní´´ hodiny ze školy docela zvyklý, takže mi nepřišli až tak pobuřující a ani vtipné.A navíc hledat paralelu mezi tímto filmem a českým školství se určitě dá (to pro ty, kterým tohle přijde jako nereálné).Bastardi opravdu příliš povedení nejsou, ale za hlavního ,,hrdinu´´, který mi přišel docela sympatický a za relativně solidní poslední třetinu ty dvě dám, ale jsou - slabé 2**...BTW: ohlášený druhý díl působí vzhledem k uzavřenosti příběhu a nepovedenosti dějové struktury tohoto filmu jako špatnej fór.