Japonské Tsunami - Jak se to stalo (2011) (TV film)

Solidní dokument o největším zemětřesení, které 11.března 2011 zasáhlo Japonsko se spoustou známějších i méně známích autentických záběrů, pár výpovědí očitých svědků katastrofy a několika vědcům a lidem, kteří k této problematice mají rozhodně co říct.Nečekejte nic moc nového co se týče poznatků, především jde o přehledný sumář všeho podstatného v prvních dnech japonské apokalypsy.Pro mě jako člověka, který sledoval celou událost od samého začátku, sice není Japan Tsunami: How It Happened nijak objevná záležitost, přesto jsem s ní byl spokojen, protože je dobře natočená i povedeně okomentovaná.Měl bych jen dvě menší výtky: první je: nejsou tři týdny od události trochu krátká doba na natočení dokumentu? a druhá souvisí z první: Vzhledem k tomu, že situace v jaderné elektrárně Fukušima není pořád vyřešená o ní ani není v tomto dokumentu mnoho řečeno, cože je škoda...jak jsem ale řekl, až na tyhle chybky jsem spokojen - čisté 4*.

Ičigo 100% (2005) (seriál)

Naprosto průměrný přirůstek do početné ecchi rodiny, kde...je jeho (slabší) první polovina opravdu téměř čistokrevným ecchi a vším co k tomu patří (díl v plavkách atd...) a také nějakou tou romancí a pár komediálními momenty...v druhé (lepší polovině) zajde ecchi do ústraní a z Ichiga 100% se stává spíš regulérní romantický seriál...tedy zřejmě se měla stát...jenomže...hlavní hrdina není příliš zajímavý, kromě krásné a sympatické Satsuki mi žádná slečna nějak k srdci nepřirostla a samotné romantické situace a jejich (ne)rozřešení hlavním hrdinem byli místy až iracionální.Školních romantických anime je celá řada a celá řada je líp zvládnutá...za všechny bych jmenoval např. Kanon, Clannad...Ichigo je totálně šedivou a nevýraznou ecchi myškou, která mě sice párkrát docela pobavila ale víckrát spíš nudila...takže pro mě osobně Ichigo ne 100% ale 48% - slabší 3*.Btw: zapomněl jsem ještě zmínit naprosto luxusní ending, který vysoce převyšuje veškerou ostatní hudbu v seriálu, takže pokud si seriál budu za nějakou dobu aspoň trochu pamatovat, tak právě díky němu.

Wei ni zhong qing (2010)

Nechápu, proč je tenhle film otagován jako fantasy, když nabízí jednu jedinou scénu, která jakžtakž tomuto označení odpovídá...jinak se ovšem jedná o téměř standartní romanci se spoustou flashbacků, která v některých fázích přechází až do grotesky a nutno přiznat, že tyto komediální fáze jsou asi to nejlepší na Wai Nei Chung Ching (bohužel jich není mnoho).Herci jsou docela šlušní a hlavně postava Moniky, která je na 20 let zmražena a poté se vrací zpět do našeho světa se mi líbila (a je sexy).Hudba mi přišla průměrná (ale zřejmě je to tím, že Cheungův styl jde nějak mimo mě).Největším záporem Frozen je jeho nevýrazné jádro, které je sice obaleno zdánlivě originálním a zajímavým příběhem, ale nakonec se jedná o tuctovou romanci s minimem zapamatovatelných momentů.Asijskou kinematografii a zejména romance, které nabízí mám rád pro jejich uhlazenost (která se tu taky koná), pro originalitu a pro povedené herecké výkony a dobré komediální a emocionální scény...v tomto ohledu působí Wai Nei Chung Ching trochu jako slepenec romance a komedie, kdy se tyto dva žánry spíše překrývají, než aby ve filmu tvořili symbiózou...Takže hodnocení: velmi nevýrazná romance čili...za mě někde kolem průměru - téměř čisté 3*.

Psanci (2006)

Výtečná gengsterka...když na 100 minut vypnete svou mozkovou jednotku, kde máte uchovány informace o fyzice a jejích zákonitostech, budete se skvěle bavit.Slabších 5*

Okresní přebor (2010) (seriál)

Nikdy mě nenapadlo, že tohle napíšu, ale Nova opravdu vyprodukovala (v rámci tuzemských pokusů) kvalitní seriál (ovšem nečekám, že se to bude opakovat).Okresní přebor je velmi příjemný seriál s řadou dobrých vtipů a slušných hereckých výkonů (Vetchý rulez), navíc i vcelku povedeně vykreslenou vidláckou mentalitou.Další pro mě vtipný rozměr dostává seriál v tom, že všichni přítomní jsou celý zažraní do fotbalu, což není nic špatného, ovšem pořád mluví o divizi, jako kdyby to bylo nějaké fotbalové nebe, leč není už kvůli faktu, že český fotbal je téměř nejhorší v rámci Evropy.Na druhou stranu mi ale v OP vadí značná předvídatelnost a některé pochybné kameňákové fóry.Každopádně...Okresní přebor je nenáročný, vtipný a příjemný seriál a v rámci českého seriálového hnoje představuje jakousi jiskřičku naděje a příslib změny k lepšímu do budoucna - v tomto ohledu si ale žádné iluze nedělám, nicméně na CZ poměry jsem se aspoň jednou dobře pobavil.

Zrcadlo Holandska (1950)

Originální a velmi povedený kraťas, kde mi ale trochu vadila nepříliš povedená hudba...takže lepší 4*