Hókago no Pleiades (2011)

Možno shlédnout např. zde : http://www.youtube.com/watch?v=XG0wl0RxJks&feature=related - no a k hodnocení...napřed jsem měl rozepsaný sáhodlouhý koment s popsanými jednotlivými díly, kde jsem byl vtipný (aspoň jsem si to myslel) a kde jsem používal vesmírný žargon (vlastně to nebyl žargon, jen jsem chtěl být zajímavý), nakonec jsem se na to vykašlal a píšu tenhle nesmysl.Létající, proměňující, mluvící, kawaii atd. atd. je originální asi tolik jako Turecké filmy (takže vůbec).Navíc mám pocit, že tohle by se daleko lépe vyjímalo jako hentai (co taky ne..že).Hōkago no Pleiades je zbytečné, ale díky své délce ne zas tak nudné dílko, které zapomenete v nanosekundě po dodívání...jsou tři možnosti dalšího vývoje - v té nejhorší možné bude následovat pokračování (nemám iluze, že bude stejně blbé jako toto), střední - nic nebude, a té nejlepší - udělá se z toho hentai.Uvidíme.Slabé 2*

Jomei ikkagecu no hanajome (2009)

Ne, tak, tady jsme si s Hirokim nesedli.Stopáž je přepísklá, dva hlavní hrdinové jsou nesympatičtí a měl jsem celý film problém se s nimi ztotožnit (když už nic, tak jsem aspoň chápal proč se chovají, jak se chovají, čili se naštestí nekoná iracionalita postav, ta by zřejmě ještě snížila hodnocení), dlouhé statické záběry na někoho s očekáváním, jaké moudro z něho vypadne se taky moc nepovedlo...a asi nejvíc mi vadila nuda, která je bohužel charakteristická pro většinu April Bride, kdy často je jedna povedená a emocionálně silná scéna vykoupena 10 - 20 minutami nudy.Yomei Ikkagetsu no Hanayome nabízí vážný a pravdivý příběh o nemoci, která změní život nejen vám, ale i lidem ve vašem okolí a i já beru tuto skutečnost naprosto vážně (abyste si nemysleli, že jsem nějaký necita), jenom si myslím, že toto téma už tu bylo relativně hodněkrát a hodněkrát také lépe zpracované.Jak jste si asi všimli tento koment je čistě subjektivní, objektivitu zde nehledejte (ikdyž se ve většině ostatních příspěvků o ni aspoň minimálně snažím) a tím pádem naprosto chápu a respektuji místní hodnocení, ale pro mě to jsou jen a pouze lepší 2*.

Hot Summer Days (2010)

Výborná a mnohem víc než vtipná, tak příjemná romantická komedie, která dokáže zahřát u srdce nejen svým všudypřítomným vedrem, ale zejména citlivostí a povedeným vykreslením charakterů.Tvůrci nezvolili klasický systém jednoho páru - jednoho příběhu, ale máme tu hned tuším 5 různých příběhů a 5 různých párů a až na to, že se občas všichni přitomní navzájem minou na ulici, či přijdou do styku jako prodavač - zákazník, nemají spolu nic společného, což je do jisté míry relativně originální.Když k tomu přičtu povedený konec, výborné herecké výkony a rozumně zvolenou stopáž vycházejí mi - lepší 4*.

Šinseiki Evangelion gekidžóban: The End of Evangelion (1997)

Vcelku povedený alter - end Evangeliona pro náročnější diváky, kteří se nespokojili s odfláklími posledními dvěma díly seriálu.Škoda jen že se ve druhé polovině opět uchýlili k filozofování, které je přeci jen ale povedeněji ztvárněno.Nečekejte nějakou informativní smršť, autoři i tady si pro sebe spoustu tajemství uchovávají a zřejmě chtějí nechat diváka přemýšlet nad možným vysvětlením konce.Jsem relativně spokojen - slabší 4*

Útěk ze Sibiře (2010)

Ve filmech tohoto tipu (útěkářské filmy...nezní to divně?) většinou hlavní hrdina či hrdinové nečelí lidskému nepříteli, ale přírodě, sami sobě, svým psychózám, paranoie (prostě psychice) atd., utíkají i tisíce kilometrů...úspěch a kvalita těchto filmů závisí zejména na dvou věcech a to na hereckých výkonech a nepřemršťěné stopáži.Herecké výkony jsou ve The Way Back výborné a realistické také díky hvězdnému obsazení (Ferrell a Harris - ti jsou opravdu sázka na jistotu).Poněkud diskutabilní je ovšem stopáž - jednoduchý příběh o partě uprchlíku putující přes celou Sibiř, Tibet atd. je materiál tak na hodinu a půl dlouhý film, roztáhnout tento materiál na plochu téměř dvou a čtvrt hodiny není dle mého názoru šťastným rozhodnutím a bohužel kvalitativně tento film docela sráží.Každopádně se až na občasné nudné scény budete bavit relativně dobře a budete zvědaví, jak to celé dopadne.The Way Back je film balancující přesně mezi 3* a 4*...za krásnou přírodu, herecké výkony a povedený začátek dávám - slabší 4*

Gulliverovy cesty (2010)

Nejtvrdší vzorek hulili tvůrci Tureckých hvězdných válek v roce 1982 a protože ten rok byla slušná úroda, rozhodli se, že archivují něco i dalším generacím.Čas od času se stane, že se archiv otevře a něco málo se nabije do skla (špeky se nebalí, protože pak by toho z archivu rychle ubývalo), udělá se pohodová atmosféra, skleněnka koluje a všichni přítomní se smějou i největším kravinám a napadají je věci, které jsou za hranicemi lidského vkusu a logiky.Tuto proceduru zřejmě absolvoval i tým kolem Roba Lettermana, jinak si totiž nedokážu vysvětlit, jak mohlo někoho napadnout (a poté ještě nepochopitelněji...i ztvárnit) tuto dementní (ne)komedii.Gulliver's Travels nejsou vtipným filmem, spíš dosti trapným, se spoustou totálně WTF scén (Jack Black močící na hořící palác v zemi Lilliputů...cože?), s logikou, která si udělala hodně dlouhou a dalekou dovolenou (během chvíle lilliputy postavený luxusní byt v lidské velikosti...cože kurva?) a tupým scénářem psaným 4 letým dítětem scénáristy.Zkomedializování klasických pohádek se nebráním, ale nesmí to být za cenu nelogičností a scén, které jdou za hranice absurdity.Gulliver's Travels jsou zklamání a s tím, že mám rád Jacka Blacka jsou pro mě zklamáním dvojnásobným - lepší 1*.

Mechanik zabiják (2011)

Statham zřejmě už uplně rezignoval na hraní jiných rolí, než přihlouple se tvářících drsňáku, ze kterých jde strach asi tak jako z medvídků na hraní a pod taktovkou Simona Westa nám předkládá další důkaz jeho pochybných hereckých kvalit.The Mechanic je další tuctový akčňák, který sice nemá ambice být něco víc a chce jen pobavit ale bohužel se mu v tomto ohledu moc nedaří.Těžko vytěžit něco lepšího než lehký podprůměr s námětem, který už tu byl mnohokrát a mnohokrát lépe zpracovaný.Jeden nájemný killer učí druhého - budoucího, jak být kvalitní killer a divák se nudí a nudí.Jediná scéna, která mě opravdu pobavila byla, když se nájemné duo vypraví za 200 kilovým novým mesiášem a mise se nezdaří zrovna podle plánu a následuje solidní přestřelka a akce, ale to je tak jediné co mi zůstalo v paměti, jinak je to šeď, nuda, šedivá nuda.Možná jsem proti Stathamovi zbytečně zaujatý, to ale nic nemění na tom, že Mechanic je mizerný film, je mizerný s ním a byl by mizerný i bez něho - 38% - 2*.

Sedm samurajů (1954)

Geniální 207 minutový epos o skupince samurajů bránících jednu vesnici před nájezdy banditů.Je až neuvěřitelné jak Kurosawa dokázal výtečně pracovat s herci, dialogy (scénářem), kamerou a brutální stopáží, kdy jsem se ani minutu nenudil.Akira je (byl) prostě frajer, těším se na další jeho perly a jsem zvědav, jestli se nějaká aspoň vyrovná Shichinin no samurai, nebo je dokonce překoná.Absolutní skvost a jeden z vrcholů světové kinematografie - 98%.