Rosario to Vampire - Capu2 (2008) (série)

O hvězdičku lepší než minule.Kupodivu má 2. sezóna Rosario to Vampire místy i náznak děje!...ale že se parchant (ten děj myslim) mezi všemi kalhotkami a podprsenkami dlouho schovával. Standartní ecchi v zajímavém prostředí s krásnými slečnami, parádním roztancovaným openingem a prostinkym dějem. Lehký nadprůměr - 55% - ***

Vzpomínky na lásku (2004)

Vynikající jiho-korejská romance, která mě sice k slzám nedohnala, jinak ale funovala naprosto bezchybně.K tomu bezesporu přispěli civilní herecké výkony, hudba a další věci.Asiaté obecně mají výborný smysl pro natočení vypjatých situací (a nejenom jich) a tímhle skvělým filmem to jen potvrdili.87%

Binbó šimai monogatari (2006) (seriál)

Hloupoučký a zbytečně moc naivní seriál. Dvě sestry, které se navzájem zbožňují, s neutuchajícím optimismem překonávají všechny překážky. A že jde už skoro o život (málo peněz, vystěhování) je přece jedno ne? Vždyt jedna má druhou. Patetický, nudný (epizody jsou si dost podobné) až místy debilní seriál. Kdyby šlo o 2 OVA tak proč ne, ale 10 dílů sledovat tuhle dokola se opakující nudu? Možná je chyba u mě, nevim, ale tohle šlo totálně mimo mou osobu. Lepší *BTW: co mě neuvěřitelně vytáčelo bylo slovo onee-chan (starší sestra) v každé druhé větě. Chápu, že se takto oslovují, ale říkat to tak často, navíc když jsou v místnosti jen dvě?

Nanking! Nanking! (2009)

Je zcela správné, že se točí filmy jako Nanjing! Nanjing!, protože lidé zvyklí žít v přepychu dnešní doby si vůbec neuvědomují, co si některé generaci před nimi museli vytrpět.Nanking Nanking je film po kterém se musí každý minimálně zamyslet, proč Japonci jednali až nepochopitelně brutálním způsobem.Je až neuvěřitelné čeho všeho se byli schopni dopustit na lidech (čínských civilistech), kteří se provinili jenom tím, že byli v nesprávnou dobu na nesprávném místě a byli čínské národnosti.No a k samotnému filmu: skvěle natočený, místy velmi brutální a některými scénami velmi silný film, na který jen tak nezapomenete a asi už se nerozhodnete k jeho opakované projekci.Jedinou vážnější výtku bych měl k faktu, že film nemá kromě zvěrstev, které Japonská armáda v Nankingu napáchala, žádnou informační hodnotu.Moc se toho o konfliktu jako takovém (Japonsko - Čínská válka) nedozvíme.Taky vám asi žádná postava vyloženě nepřiroste k srdci, film spíš chladně ukazuje kolotoč řádění se spoustou postav, ale to až tak nevadí.Slabších *****.

Suzumija Haruhi no šóšicu (2010)

První sezóna byla výborná, druhá slabá a film je vynikajicí a jde fakticky o to nejlepší co se s Haruhi zatím dalo vidět.2 a třičtvrtě hodiny je sice docela velká porce, ale tak lehce a dobře stravitelná, že si ji schutí dáte zase znova.Rozhodně nečekejte tolik komediálních situací jako je v seriálu, spíš naopak, kromě začátku je film velmi vážný a o to možná lepší než celý seriál.96% (První film roku 2011, který jsem měl tu čest shlédnout a opravdu jsem si nemohl vybrat lépe) PS: Haruhi s dlouhými vlasy - jedna z nejpřitažlivějších slečen v rámci mangy a anime.

Tôkyô magunichûdo 8.0 (2009) (seriál)

Seriál balancující mezi *** a **** .Nakonec se přikláním ke 4*, protože jsem se i přes spoustu menších nedostatků dobře bavil.Tokyo Magnitude 8.0 je nadprůměrný seriál, nikoliv však vynikající.A vynikající být klidně mohl, kdyby se vyhnul některým nelogičnostem v ději, odfláklou kresbou postav (hlavně obličejů), a občasným iracionálním chováním hlavních hrdinů.Místo jasných pěti na které by seriál za určitých okolností opravdu mohl mít, jsou to jen slabší ****.

Princezna Mononoke (1997)

Další z řady Miyazakiho uměleckých filmových děl.Vše je naprosto perfektní až na jednu věc a tou je to, že tento film je možná až moc dlouhý a některé scény zejména ke konci se zdají už moc zdlouhavé...v tomhle ohledu u mě spíš uspěla Cesta do Fantazie, ale to je opravdu jen můj subjektivní pocit.Úžasný film!

Cesta do fantazie (2001)

Úžasný Miyazakiho film...krásně přehledný, vtipný, napínavý s perfektní atmosférou a parádní animací...Podle mě nejlepší mistrův film.No a samozřejmě jeden z nejlepších animovaných počinů, který hravě konkuruje Pixaru a v mnohém jeho animáky překonává.

Cizinec (2010)

Naprosto nenáročný, akčně-komediální-krimi výlet po Benátkách.Výběr lokace byl rozhodně dobrý tah, stejně tak i výběr herců...faktem je, že mezi duem Depp-Jolie to zrovna dvakrát nejiskří, až tak mi to nevadilo, protože jinak tihle dva i ostatní odváděli slušnou práci.Víc než *** nicméně dát nemůžu, protože jsem postrádal nějaký hlubší záměr filmu a přišel mi v některých fázích až moc povrchnní...62%