Vejdi do prázdna (2009)

Po opravdu dlouhé době jsem musela odejít z kina. Kdyby se kamera ještě jednou otočila, tak pobleju ty tři lidi, co seděli v kině. A po přečtení recenzí, ať už s 5 nebo s 1 hvězdičkou, jsem velice ráda, že jsem kino opustila. Noého už nikdy víc.

Eragon (2006)

Pohádka se špatným scénářem. Pohádka, kterou bych si dala tak v jednu po obědě, kdy se mi klíží víčka a je mi vcelku jedno, co se v televizi děje. Tupé dialogy, tupé scény vyplňující prázdno hloupého děje. Jediné, co se dá sledovat, jsou vlastně ty záběry, kde se nemluví a všude jsou jen hory a louky a lesy. To je přinejmenším estetické, když už nic jiného. A dračice je povedená. Jinak vykrádačka je to solidní. Viděla jsem Aragorna, Středozem jak vyšitou, parodii na Grímu namixovaného se Sarumanem, kterak vládne svým drsným chlapům ne nepodobným Jižňákům s trochou kapky skřetí krve a bonusovou jednohubkou byli ti maníci ala Černí jezdci, co nebohého Eragona, kterého nic nerozhodilo, pronásledovali. Nepropracované postavy, které nabubřele mluví o tom, co hrozného se děje, mě doopravdy na zadek neposadí. Měla jsem neustále dojem, že se jen tak prohánějí po loukách na koních a drakovi, občas slezou na zem, dají si dýchánek, řeknou si, co hrozného se děje a dělo, zatímco jakákoliv hrůza z filmu vůbec není cítit, pak zase nasednou a snaží se vám vtlouct do hlavy, že fakt mají strach. Nevěřím. Nijaké, slabé, už mě jen zajímá, jestli kniha je stejně tak tupá a nebo tupější než filmová adaptace. Asi si ji budu muset půjčit.

Ztroskotaná láska (2005) odpad!

k Amandě začínám mít respekt, hraje v těch nejhorších teen sračkách, co jsem kdy viděla

Královna ročníku (2007)

já nevím, že si američani tak lebedí v těhle teen sračkách, kde rozloží společnost na skupinky, a pak se jí za mávání americké vlajky snaží sjednotit. pak nemá bejt rasismus, fuj

Glen, nebo Glenda (1953)

Lugosiho výrazy za těch pět hvězdiček stojí. Jako komedie to funguje skvěle (zvlášť o půlnoci na LFŠ, kde se scénám typu "pull the strings" a "beware the green dragon" směje každý, kdo nespí).

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

namakeupovanej chlapec s hustým obočím mlátí basketbalovým míčem o zem a u toho zpívá operní árie, tak to mi posol bulvu (ale jo, do těch deseti let je to asi zábava)

Něco z Alenky (1988)

fascinující schíza, leč němé animačky mě začnou po dvaceti minutách nudit a nejsem schopná donutit se je sledovat, jsem holt posedlá dialogy, nemůžu za to

Nezapomeň na mě (2010)

po dlouhé době nonhappyend love story, kde konec má stejnou sílu jako hasicí přístroj prohozenej dveřma