Match Point - Hra osudu (2005)

Závěr mi připadá příliš vyhrocený, Dostojevskij mě nikdy moc nebral a Americká tragédie taky ne. Navíc zhruba tak první hodina odehrávající se výhradně ve snobsky skleníkovém prostředí je dost nudná. Pak to nabere grády, bohužel až příliš. Kde je starý dobrý Woody a jeho nadhled? Scéna, ve které hlavní hrdina zdůvodňuje sám sobě, proč zvolil právě toto řešení, je zoufale mimo. Připadá mi to celé takové ohrané, neoriginální, snažící se vytěžit hloubku tam, kde žádná není. A hodně studené. Nicméně jsou stokrát horší filmy.

Rodinná pouta (2004) (seriál)

Sračka je to hrozná, ale u první série jsem se nadmíru bavila naprosto nesmyslnými dějovými zvraty a dementností (téměř) všech postav. Druhá série už tak zábavná není (chybí Evička+Adam) a všechno se moc opakuje. S třetí sérií se můžou jít zahrabat... Teď už na to dávno nekoukám, ale s nostalgií vzpomínám na úterní a čtvrteční večery strávené u bedny v objetí tohoto uslintaného skvostu... Za ty krásné vzpomínky dvě * dát musím, stavte se klidně všichni na hlavu, škarohlídi...

Benjamin Kvítko (2002) (seriál)

Nevtipné, nezajímavé, hloupé. Snad i ta nejmenší děcka u toho musí trpět. Slona odstřelit. Tu-dů!

Fahrenheit 9/11 (2004)

Nepochybuju o tom, že Moore to myslí upřímně a sám svým myšlenkovým vývodům zcela věří. Fakta, která předkládá, jsou ale dost chabá a celá jeho pracně zbudovaná konstrukce se záměrem prezentovat Bushe téměř jako diktátora je hodně chatrná a zbortí se, jakmile se nad tím vším člověk trochu zamyslí. Moore je šikovný manipulátor a zručný režisér a spojováním nijak spolu nesouvisejících faktů je schopný vyvolávat ve vás dojem, že "na tom něco je". Jenže není. Že je Bush hlupák, to jsme věděli už dávno, ale že je "chytrý hlupák", tak jak ho představuje Moore, o tom silně pochybuju. Bush si jednoduše v nejmenším neuvědomuje dosah svých činů - a to je vše. Moore tu předkládá podivný slepenec velmi zábavných momentů, prokládaných okamžiky, z kterých mrazí, vystupňovaných místy až k patosu a hysterii. Škoda, že je to tak mimo, ale tři hvězdičky dát musím - hodně jsem se nasmála.

O makové panence (1972) (seriál)

Maková panenka mi připadala jako dost impotentní zábava už v raném mládí - což svědčí o tom, že jsem byla očividně velmi uvědomělé děcko. Obzvláště Emanuel mě dráždil coby červená barva krocana - takový naparáděný floutek s motýlkem, fuj!

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Zoufalý pokus o rodinnou komedii ze současnoti dopadl naprosto katastrofálně. Trapnost nad trapnost. Komedie? Humor tu jaksi postrádám, navíc plytký děj a monumentální hudba sráží celý "snímek" do kategorie těch nejsračkojdnějších útvarů, které jsou mimo jakékoliv hodnocení. Ani nevím, která z postav tohohle hrůzného panoptika mě srala (chtěla bych napsat: štvala, ale to by byl příliš velký eufemizmus) víc, zda "vtipný" dědek alias Postránecký, Koudelka brnkající na city diváků či dementní učitelka v podání Konvalinkové. A co tam dělali ti dva frajeři - Nekonečný a Vojtek - to jsem teda vůbec nepochopila (rajcovní hudební vložky jsem rozdýchávala ještě řadu minut). Co dodat, hrozný úpadek. Vidět to v kině, požadovala bych vrácení vstupného, případně bych zvažovala žalobu za újmu na psychickém zdraví. Škoda, že za to nemůže být nějaký postih, tvůrce bych hnala bičem před soud!

Má je pomsta (2002) odpad!

Hnusné a kruté. Násilí je tolik, že pro mě tenhle snímek ztrácí jakoukoliv hodnotu. Ani špetka nadsázky, ani trocha vtipu, která (podobně jako u Oldboye) by mohla vytvořit dílko se zcela zvláštní atmosférou, díky níž bych byla schopná i ty nejhnusnější kruťárny tolerovat. Ale tohle je příliš syrové a navíc pomalé tempo filmu je dost ubíjející. Uznávám, že to není špatně natočené, ale - ať dělám, co dělám - obsah nejsem schopná strávit.

Panic je nanic (2006)

Další příspěvek do řady českých teenagerských komediích o ztrátě panictví mi kupodivu po Snowboarďácích a hlavně Rafťácích nepřijde až tak hrozný. Příběh je uvěřitelnější, mluva hlavních hrdinů "normálnější", také to nejsou takoví vylízanci jako Kotek a Mádl (sorry, ale jejich role byly opravdu o poznání stupidnější) a u některých vtipů jsem se docela dobře zasmála. Díky zdejším ohlasům jsem čekala daleko větší hrůzu - a pak ke svému úžasu zjistím, že to celkem ujde...

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Tu babku by měli odstřelit, jakmile se někde objeví, hned tam někoho podřežou :-)

Doktor z hor (1992) (seriál)

Neškodná zábava pro starší generaci. Sice nuda, ale aspoň je to takové miloučké, hřejivé... A z každého dílu nám plyne hluboké morální poučení. Radši trochu oslizlého doktůrka z hor než vraždící monstra v uječených telenovelách. Toť můj názor.