Alpy (2011)

Zvrácená zápletka o neúctě k těm, co odešli. Snaživost, hladovost sestřičky po citech, kontaktu paradoxně vyvolávala vomitus, vztek místo soucitu. Nejde o výtku, tu mám až k nepasujícímu absurdnímu pojetí.

Kawaki (2014)

Dřepěl u baru skryt v ironickém oparu. Ten využil jako ochranu a pro pálenky flašku předhodil nám frašku? Či za čisté vody nálev nabídl nám nadhled? Kawaki sráží výkon hlavního protagonisty. Body mu nahání "výtvarná stránka" (tedy v podstatě opak režisérova předchozího díla) - luxusní "kýčovitou lollipop-party" zlaté mládeže považuji za jeden z vrcholů řemesla. Též musím pochválit Satoshi Tsumabukiho jako padoucha ve stylu Jokera a Ai Hashimoto, jejímuž buddy vztahu s zoufalým tatíkem měl být věnován přeci jen delší úsek pásky.

Vyvrženci pekla (2005)

Ani horor ani thriller, nýbrž krásně zaflusaný popcorn pro juchavá děcka, pozlátko, jak zde už pravil jeden kolega. A vadí to v tomto případě? Vypíchnout lze především scénu s prostitutkou a kořist v podobě další vidlácké rodinky, přimáčknout naopak druhou, poněkud neomaštěnou část i trochu zaostávající výkon Leslie Easterbrook v roli matinky.

Srbský film (2010)

Hele vole, kde mám káru po balkánsku, kde jako pornoherci hrají i ti, kteří by neměli. Nicméně bžunda. Moc nepříjemných pocitů nevyvolá.

Ofenbach - Be Mine (2017) (hudební videoklip)

Proč si jen správňácká slečna (Johanna Bros) sadisticky nezazlobila intenzivněji? Ale i tak, lucky bastards. :D

Láska je láska (1998)

Pilot (první díl) k neexistující sérii. Film o lesbické lásce na straně jedné (Agnes) a o hledání sexuální orientace na straně druhé (Elin). Poměr prostoru obou hrdinek bych prohodil - zkrátka Agnes stála za více pozornosti mimo jiné díky své naštvanosti, krutosti k jediné kamarádce (ačkoliv zlomyslně vtipné). Závěrečná pasáž se nesla ve znamení roztomilé upatlanosti.

Death Note (2017)

Zvolit si Wingard a jeho tým jednodušší materiál, možná by na svět přivedli vizuálně lahodící akční pecku v neonovém stylu, kterou John Wick pro mě nebyl. Vývoj částečně nahrazuje rozdvojení, přičemž postava ztvárněná Natem Wolffem představuje z hlediska psychiky spíš Lightovu ranou fázi, Margaret Qualley pak supluje posun k bezohlednosti. Obě ale mají něco z Misiny krve - unáhlenost, hloupost...

Smrtící úder (2008) odpad!

Epizoda z podprůměrné německé kriminálky.

John Wick 2 (2017)

Tentokrát úklidová služba alespoň nezapomněla trošku vyvětrat v prezentačních sálech a část personálu se oděla do klaunského hávu ku prospěchu celku, nikoliv, bohužel, kejklířského.