• Thriller

Orel Eddie (2016)

Eddie the Eagle ... ohromná inšpirácia pre kohokoľvek. Nikdy sa nevzdať, ísť za svojim cieľom a nemožné sa stane možným. Veľmi príjemný film.

Než jsem tě poznala (2016)

Z klasickej romantickej knihy klasický romantický film ... a sladké medzi zubami. Muzika príjemná, Emilia bláznivá a Sam očarujúci. 3,5*

Vražedné léto (1983)

Netradičný príbeh a netradičné správanie hlavnej hrdinky, robia tento film zaujímavým. Nepredvídateľná záležitosť s dobre hrajúcou Isabelle. 3,5*

Hledá se Dory (2016)

Finding Dory je podľa mňa predovšetkým rozprávka plná postihnutých rybičiek a morských tvorov. Ale stále u mňa platí, že mať za kamarátku Dory musí byť ohromná sranda ... a Hank jej zdatne šliape na päty. Slabá štvorka.

Demolice (2015)

Davisove reakcie sú asi príliš a niekedy sú dokonca až úsmevné. Pritom je to vo svojej podstate všetko iba veľmi smutné ... nevedieť sa vyrovnať s bolesťou zo straty a cítiť hnev na celý svet. Myslím si, že je to celkom netradičný príbeh plný smútku a melanchólie, ale na ktorý sa dobre pozerá ... aké neobvyklé. Jake fantastický, muzika detto.

High Rise (2015)

Tak tu máme jeden mrakodrapček, kde na horných poschodiach žijú tí vyvolení a na dolných poschodiach tí obyčajní. Potom im začne blbnúť elektrika a nastane chaos a mela .... a všetko možné, čo sa deje v skazenej spoločnosti. Ti obyčajní sa vzbúria a tí vyvolení sa správajú ako zvieratá. Človek sa niekedy nestačí čudovať na čo sa pozerá. Vďaka fantastickému vizuálu, retro farbám, zaujímavej muzike, dobrým hereckým výkonom (predovšetkým Evans) sa tá prehnaná dĺžka tohto filmu dala vydržať. Ja som spokojná s touto divočinou.

Nadějné vyhlídky (2012)

Za všetko vlastne môže slečna Havishamová. Za jedno ľadové srdce a za jedno skoro zlomené. Vďaka bohu, že si to Charles na konci príbehu rozmyslel, lebo by to bol celkom depresívny príbeh, ktorý mňa osobne bavil predovšetkým v druhej polovici. Výprava výborná, s hercami spokojnosť, krásna hudba a dokonalá Helena, za ktorú prihadzujem pol hviezdy. 3,5*

Sousto pro satana (1976)

Niekedy to zobrazuje ľudské vlastnosti, medziľudské vzťahy a životné situácie úplne bez príkras, inokedy je to neskutočne bizarná divočina. Sama poriadne neviem, čo si mám o tomto filme myslieť a ani svojim hodnotením som si nie istá. Tú jednu hviezdu si zatiaľ nechávam v talóne. Uvidím neskôr.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Aguirreho vidina El Dorada, slávy, úspechu a vlády nad všetkým a všetkými bola asi veľmi silná, pretože bol posledný, ktorý zostal stáť na tom vore na nohách a neprestával veriť. Šialenec. Začiatok filmu zaujme, potom je to únavné, neúprosné a smrť prinášajúce plťkovanie, no a posledná polhodina je bravúrna. Na Kinskeho som sa nevedela celý čas vynadívať. Reči šíriace sa okolo natáčania filmu mu tiež pridávajú na pôsobivosti.

Děti z mokřin (1999)

Veľmi príjemný film o dobrých ľuďoch a vydarených životných príbehoch, na ktoré sa dá len v dobrom spomínať. Ale predovšetkým je to film o slobode, priateľstve a o tom, že na dobrý život vám stačí málo ... a videlo to len 79 ľudí. Škoda.