• Thriller

Tlačit rukama (1991)

Vyrůstal jsem ve víře, že by se měl, člověk postarat o své rodiče ... tak jak se oni, starali o něj. Film primárne nie je o strete dvoch kultúr, ide tu hlavne o generačné spolunažívanie, ktoré si vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti, ohľaduplnosti  a pochopenia z oboch strán. A tiež o starnutí ako takom, nebyť nikomu na obtiaž.

Dívka v modrém (1939)

Vědecky je dokázáno, že existují neprobádané nadpozemské síly .. a to bude asi aj prípad tejto prekliatej upírky v modrom .. to se ovšem jenom povídá. Príjemná zábavná vecička.

Kincsem - sázka na pomstu (2017)

Podľa načítaného bola hungarian wonder celkom flegmatická panička s maniermi. Lenže počet pretekov, v ktorých nenašla premožiteľa je vskutku úctyhodné číslo .. a to sa cení. Cením aj kostymérov, ktorí sa síce nechali ovplyvniť súčasnosťou, ale nebol to žiaden gýč. Tiež výber hercov. Príbeh bol dostatočne zaujímavý, aj keď miestami predvídateľný. 3,5*

Nyad (2023)

Aj napriek zistenému je príbeh tejto vodnej nymfy silný a veľmi motivačný. Kupředu!

Neposlušnost (2017)

Tento film nie je primárne o židovskej komunite. Ani o láske medzi Ronit a Esti. Je o strate a znovuzískaní slobody. Dovidov záverečný prejav výborný a Cure z rádia potešili .. Whenever I'm alone with you, you make me feel like I am free again. 3,5*

Nikam zvlášt (2020)

Nezávideniahodná situácia a v nej John a jeho malý Michael .. a pár dobrých ľudí navôkol. Smutný príbeh, ktorý napísal sám život a Uberto ho vyrozprával naozaj s citom. Páčilo sa mi, že sa film nikam neponáhľa, tiež herecké výkony a jemný hudobný podmaz.

Léto 85 (2020)

Hneď na začiatku Ozon odkryje karty a má chuť sa s nami zahrávať, lenže tentokrát je jeho príbeh viac než doslovný a nie je potrebné čítať medzi riadkami. Chlapci sú ale prirodzení, atmosféra letná a Cure parádni. 3,5*

Léto (2018)

Řvou Sex Pistols. Já vyju. Čas strávený s neznámymi rockermi, ktorých hrajú neznámi herci a dobre známy Yoo Teo, nebol vôbec márny. Atmosferická vecička.

Blažiny lekce (2023)

Blaga, Blaga .. mala si ty len toho tvojho muža presunúť z paneláka do paneláka a bol by pokoj. Ale ty nie. Začiatok filmu ako zo skutočného života, a ten zbytok ako zo zlého sna. Zase raz výborný Balkán .. odporúčam.

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Keby všetky prúsery končili takto aj v skutočnom živote .. no nedbám. 2,5*