• Thriller

Storož (2019)

Vlastný život a vzťahy, vlastných démonov a najmä samých seba .. mali by sme to mať pod kontrolou, ináč to môže dopadnúť zle. Jurij je môj obľúbenec .. všetko si pekne sám napíše, zrežíruje, odohrá a ešte aj muziku má pod palcom. A vždy to urobí spôsobom sebe vlastným, a vždy výborne.

Nech mě padnout (2018)

Takto nejako to začína a končí .. v tom horšom prípade. Tisíckrát príležitosť otočiť sa a ísť iným smerom .. a predsa. Nechcela by som to veru zažiť .. ani na mieste závislého, ani na mieste rodiča. Skvelá kamera a hudba, výborné herecké výkony (predovšetkým Kristín ako staršia Magnea) a silný príbeh. 4,5*

Invalida (2023)

No .. všetko sa to začalo tým kanálom. Chalani ho priniesli domov .. však vyčistiť, nie!?

Strom na dřeváky (1978)

Ermanno nás zobral do 19. storočia, povodil nás po talianskom vidieku a vyrozprával nám spomienky svojej starej mamy. Ja som si to užila .. mám slabosť pre ľudové zvyklosti, tradície, remeslá .. skrátka všetok ten dedinský folklór.

Zapomenutí (1950)

Takí ako Jaibo sa nikdy nezmenia, a potom takí ako Pedro nemajú šancu. A niekedy v tom majú prsty aj rodičia. Na začiatku nás Luis upozorní, že film popisuje skutočnosť a nie je optimistický. A má pravdu. A ešte je aj nadčasový a v mnohých mestách aktuálny. 3,5*

Světla v soumraku (2006)

Aki stále o tom istom a rovnako, ale mňa on baví. Tentokrát nám nadelil celkom slušný príbeh o naivnom Seppovi, ktorý sa svojou nečinnosťou dostane do zaujímavých situácií, ale akoby mu to ani nevadilo. Na konci vidí vždy svetlo a nestráca nádej. Kati za pokladňou potešila a zajtra si domov kúpim pár červených karafiátov. Terve.

Pátá pečeť (1976)

Nešťastné mizerné ľudstvo. Čo z nich vyhnalo dobro? Krásu a vznešenosť? .. no to sa ten pravý pýta. Piata pečať je o ľuďoch a ich rozhodnutiach. O dôstojnosti a čistom svedomí. A na pozadí toho všetkého vojna a životné príbehy jednotlivcov. Skvelý film.

Pravá blondýnka (2001)

Tri veci som sa z tejto ľahučkej oddychovky dozvedela. Že Reese už 23 rokov stále rovnako hrá a vyzerá. Že štúdium práva je pre ľudí, ktorí sú nudní, škaredí a seriózni. A posledná .. že byť blondínkou je v skutočnosti veľmi silná zbraň. Legally 3*.

Wu xia (2011)

Nuž .. na začiatku ma príbeh podozrivého tajnostkára a dotieravého detektíva extra neupútal. Od scény predstierania smrti sa to všetko ale obrátilo a ja som fanúšikovala ako o život. Wu xia je ale podľa mňa viac detektívka ako akčný film. 3,5*

Lucemburk, Lucemburk (2022)

Vasja žije ako sa patrí, ale aj tak ho život trošku bije. A Kolja, to je presne ten typ, ktorý pláva životom ani nevie ako .. akoby ani nevnímal vážnosť tohto sveta. Niekedy veselé, niekedy smutné a niekedy skoro absurdné .. ale baví to celý čas. Scéna na klzisku za 10*. A muzika tiež výborná.