• Thriller

Synchronic (2019)

Celý čas som mala nepríjemný pocit .. ukľudnila som sa len na malú chvíľu, keď Steve započal svoj experiment .. a potom zase v napätí. Zaujímavý nápad, slušné spracovanie a LaValleho hudba nesmierna.

Feliciina cesta (1999)

Felicia je zaľúbená, ale má problém. Zoberie teda babke spod vankúša peniaze a vydá sa na cestu. Na tej však nenájde to, čo hľadá, ale stretne ochotného dobrodinca .. no a ten má plán. Celkom zaujímavý film a oceňujem aj hudbu .. raz kľudnú, inokedy dosť nervóznu.

Pan Pip (2012)

Film plný snových pasáží, ktorý je od polovice až príliš skutočný. 3,5*

Království úsměvů (2023) (seriál)

Je to milé, miestami aj vtipné a veľmi sladké. Bez najmenšieho zádrheľa vzťah hlavných hrdinov napreduje .. lebo Won je zásadový muž a Sa-Rang miluje celým srdcom. Junho je môj obľúbenec, takže no a čo .. 3,5*

Frances Ha (2012)

V Noahových filmoch sa akékoľvek problémy vždy dajú prežiť. Možno je to tým New Yorkom .. sama neviem .. aj Frances na ceste za svojim snom všetko zvládla. S ľahkosťou sebe vlastnou. Bolo mi s ňou dobre. Bavia ma takéto filmy, aj tá atmosféra v nich, aj muzika. A tento mal ešte aj skvelý vizuál. 4,5*

Rozdvojená duše (1945)

Na začiatku filmu si prečítame poučku o psychoanalýze, a potom nám ju tvorcovia celý čas vysvetľujú vo svojom príbehu. Johnovi to nesmierne pristane, Constance je očarujúca, ale zaujímavé to začne byť až príchodom dr. Brulova. A tá jazda na lyžiach bolo teda čosi .. 3,5*

Kde se země chvěje (2019)

Jsme oba trochu divní, ale hodíme sa k sobě. Jednoduchý príbeh, ale netradične vyrozprávaný. Bavila ma tá tajomná atmosféra, aj pomalé tempo a úplne najviac dokonalá Alicia, ktorá bola celý čas fantasticky oblečená. A Tokio s ostrovom Sado boli vskutku parádnymi kulisami.

Král Staten Islandu (2020)

Niekedy naozaj pomôže vyhadzov z domu .. a partia správnych ľudí. Film plný skvelých dialógov, dojímavých momentov, výborných postáv, aj vtipné hlášky sa objavia a muzika je dokonalá. Pete sa mi už aj pred filmom javil trochu strelený, ale tak sympaticky strelený. 4,5*

Krystal (2017)

18 ročný Bo, ktorý má starú dušu a pokazené srdce. A Bobby, ktorý vyfasoval nie moc zodpovednú mamu a má na ovládacej páke svojho vozíka lebku. Tiež celá Taylorova rodina, plná alkoholikov a huličov. A Willie spolu s doktorom Farleyom boli tiež zákušteky .. a satan nech ťahá do pekla. Naozaj som nečakala, že ma tento Macyho chaos spolu s celým osadenstvom bude tak baviť. Slušná muzika.

Kde se touláš, Bernadetto (2019)

Byť viac umelcom ako hrozbou .. tak málo stačilo "zatúlanej" Bernadette, aby bol kľud v jej duši a aj v jej rodine. Trošku zvláštny film a v ňom pár skvelých momentov a dokonalá Blanchet. 3,5*