• Fantasy

Kim Jong-uk chatgi (2010)

Krome 2-3 scén ("poprvé a náraz do zábradlí" atd), kdy jsem se fakt hodně nasmál, to bylo kupodivu nudné. I přes dobré obsazení postavy nefungují a stopáž je zase přepálená. Ne tohle je podprůměrný film.

Bomnaleun ganda (2001)

Obvykle mám tento typ filmů rád, ale toto už bylo hodně přes čáru. Ne vše bylo špatné, to nahrávání bylo vždy magické, ale ten film se zdá alespoň 2x delší než skutečně je.

Hotaru no Hikari 2 (2010) (seriál)

Samozřejmě horší než první série, u většiny jsem se divil, že se na to stále dívám, protože to bylo o ničem. Někdy se tam nečekaně objevil dobrý vtípek, ale zdaleka to nemá na to, aby to celek vybalancoval. Celkově to není ani na průměr, naopak já ten seriál ještě nadhodnocuji:-)

Hotaru no Hikari (2007) (seriál)

Pro slečny možná super zábava, ale pro mě to bylo hodněkrát utrpení, jelikož postava Hotaru je tak stupidní, že se tomu až nechce věřit. Seriál sazí na brutální nadsázku, já jsem byl ochoten na některé věci přistoupit, takže jsem si pár vtipků malinko užil, ale jinak je to podprůměrná záležitost, ale chápu, že je pro někoho návyková, jelikož já u toho občas klel, ale stejně sem první sérii nějak zvladnul. Celkově ale slabé.

Gwaenchana, sarangiya (2014) (seriál)

Prvních deset dílů, tedy 2/3, seriál trpěl typickou seriálovostí K-dramat, prostě natahovat, co to jde. I když to bylo tuším od 3. dílu, kdy ten končí během Jae Yula s Kang Wooem po silnici, že to asi bude stát za to, ale musím si počkat:-) Poslední třetina byla opravdu kvalitní a seriál si mě získal. Výborné na tom bylo to, že se opravdu seriál vymykal střednímu proudu v pár tématech. Různé nemoci a postižení jsou v Koreji odsuzovány a lidé jsou považováni za odpad. Dále i určitě intimnosti před druhými či na veřejnosti, které tam občas proběhly nejsou v Koreji vůbec něco přijatelného, i když jde i o polibek. No a v neposlední řadě mě potěšil i VA OST, kde asi Hero od Family of the Year a 최고의 - 행운 patřilo asi k tomu top, co mě dokázalo vždy nastartovat. Do poslední třetiny jsem nevěděl, proč ten seriál má tak vysoké hodnocení, ale ok, já se k němu nakonec také přikloním, i když by se tam spíše hodilo o stupeň horší hodnocení, ale z výše uvedených důvodů a také, že šlo o dospělácké drama, tak proč ne.

Zmizelá (2014)

No technicky na jedničku, ale jinak by Fincher mohl nudit za vlast. Nechápu proč se mám skoro 2,5 hodiny těšit na něco, co prostě nepřijde. Ano, bylo to zajmavé v několika úsecích, ale chtělo by to o 30 minut zkratit příště. Já nad tímhle onanovat nebudu jako ostatní, mě toto "umění" nepřesvědčilo, protože to byla většinou natahovaná nuda.

Whiplash (2014)

Miluju jazz a tohle byl prostě fantastický snímek, víc není co dodat.

Orenji deizu (2004) (seriál)

Nádherný seriál, kde ústřední pár - Shibasaki, Tsumabaki, jsou perfektní ve svých rolích. Seriál mi udělal strašně dobře, přestože je také v pár věcech smutný, tak naprosto postrádá nějakou špinavost a sází spíše na pozitivní věci, Kai je toho jasným příkladem. První díl, ale i následující dva, byly totální špička a ten ty dvě témata co OST k tomuto seriálu má, tak dokázalo vždycky dostat. Jak říkám, nádhera. Speciální seriál, který mě pohladil na duši.

Madam bbaengduk (2014)

První hodina byla super, pak ale jak se začal odehrávat samotná část pomsty, tak už to bylo moc zamotané a konec mi přišel už moc natáhnutý a také bych ho uvítal mnohem jiný, škoda. Jinak obsazení bylo super, i po té erotické stránce je určitě poptávka, ale pochybuju o tom, že někdo tak lehce dokáže přinutit Korejku do sexu někde na veřejnosti v kabince na ruském kole xD, prostě téměř nemožné, ale to bylo jen tak na okraj. Celkově nevyvážený film a stačit to bude jen na mírný nadprůměr.

Chappie (2015)

Wow, Blomkamp opět krásně alegoricky a to pohrávání si s myšlenkou už nastíněnou v Ghost in The Shell, prostě paráda.