• Fantasy

Xi ai ye pu 3 (2014)

Návrat do klubu Magnum se vydařil a můžeme zase sledovat pozlátko v Hongkongu a jejich příběhy. I když tento film je nejslabší z předešlých, tak jde zase o pohodovou záležitost, takže odpad to nebude.-)

Slídil (2014)

No, co na tohle říct, snad jen - It´s fucking awesooome!!!

Xi ai ye pu 2 (2012)

Párty, chlast a svlíkání holek v Hongkongu, toť pokračování v kostce prvního filmu, takže se nic vlastně moc nezměnilo, jen to zlatokopectví je tam o dost míň. I když je druhý film o něco slabší, stále jde o pohodovou záležitost z klubového prostředí.

Xi ai ye pu (2011)

Film o čínských zlatokopkách vs. týpci s plnými konty, ale ono je to celkém příjemné drama, které ukazuje, jak si smetánka v Hongkongu dokáže pěkně zapařit na soukromých párty a to my samozřejmě máme rádi xD.

Zrodila se legenda (2014)

Jednoznačně je tento film zklamání, protože souboje stojí za nic a ten zasraný digitální marast tam byl pro mě tak otravný. Film je dobrý jen v těch dramatických scénách, ale přepálená stopáž to tahá zase dolů. Takže typický nahypovaný čínský spektákl, který ma s MA málo společného. Je to tedy celkově podprůměrný film a mnoho povyku pro nic.

Rohy (2013)

Opět jeden z Illuminátských filmečků, který bych normálně za to odpálil jako odpad, ale když ono to alespoň z části funguje jako černá komedie a nabízí i krásné scenerie.

Kawoonteudawoon (2011)

Vcelku oddechovka a průměrná záležitost, která v závěru sklouzává někam, kde mně byla naprosto lhostejná, protože to odbočení na Downův syndrom byl jak pěst na oko, aby závěr byl něco extra, ale to vůbec není. Naopak posledních skoro půl hodina je hodně podprůměrná hra na city, která byla nezjímavá a rušivá pro film, jen se natáhla zase stopáž, ale naprosto zbytečně, protože to stáhlo celý film dolů. Škoda, Jeong Jae-yeonga mám celkem rád, ale tohle jako celek nevyšlo.

P.K. (2014)

I když jsem nečekal vůbec nic speciálního a začátek tomu tak jaksi nenapovídal, protože na to bylo moře času (film má téměř 2h a půl), tak co se postupně odehraje a jak film pracuje s otázkou víry v našem světe je naprosto uchvacující, originální a zároveň velice jednoduché a prakticky se s pohledem PK ztotožňuji. Scéna ve studiu, kde PK reaguje na otázky guru je vrchol filmu a to konečné dopovězení příběhu mezi Jaggu a Saafrazem už jen třešnička. Podle mě tento film je klenot a právem patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím viděl.

Banghwanghaneun kalnal (2014)

Výborný snímek, kde v roli zlomeného exceluje Jeong Jae-yeong (scéna s dcerou v mrazivém lese je vynikající) v roli otce Sang-hyeona, který ztratí svoji dceru díky násilnému činu mladistvých. Je to další film o znásilnění po Hang Gong Ju, který reaguje na téma odpovědnost za trestné činny pro mladistvé a vůbec fungování spravedlnosti podle státu, které je opět naprosto perverzní, ale to nemusím chodit zas tak daleko, stejně to funguje i zde, ale přeci jen spousta trestů v Koreji je nepochopitelně směšných. Jemnost u snímku Han Gong Ju je tu ale vyměněna za syrovost a větší realitu, kdy Sang-hyeon není žádný hrdina, kterému vychází pomsta hladce a je u toho cool, ba naopak, je hodně nemotorný a zranitelný a má vůbec štěstí, že to nakonec takhle dal. Důležité také na filmu bylo i vyobrazené chování rodičů, které je typické, viz scéna, kdy se rodiče z jednoho zabitých chlapců dozvídají, že znásilnil 20 dívek, ale na to vůbec nereagují a stále opakují, že jejich chlapec tu byl obětí. Typické korejské "krev je hustější než voda", jediný kdo to měl v hlavě alespoň trochu v pořádku byl otec Min-kiho, který reagoval: "dostane, co si zaslouží". Konec v podání Sang-hyeona byl skvělý. Závěrečné minuty už jsou jen takové zadostiučinění, ale v moc dobře víme, jak to končí obyčejně. Hodnocení ostatních už mě ani nepřekvapuje, ale Korejci tentokráte udělali dost dobrý film a od plného hodnocení ho snad dělí jen to malé natažení.

Ctihodný občan (2009)

Předvést nějaké lepší finále ve prospěch Butlera, bylo by to na plnou palbu, takhle to ale fakt ne.