• Fantasy

Baramui paiteo (2004)

Na to, že to má byt pocta legendě, tak je to pěkná slabota. První hodina o ničem, ani ta romantická linka nefunguje. Druhá polovina trochu víc akčnější, i když bych čekal ještě více, když to tu je tak vyzdvihováno. Nic proti stylu samotnému, ale fim je slabota. Fearless s Jetem Li stále nedostižně vede.

Pureun sogeum (2011)

Obsazení super, Song je štramák, a i když Sin Se-kyeong moc rád teda zrovna tady nemám, tak obsazení jako celek super. Pomalé a pohodové tempo by mi nevadilo, ale ten stupidní scénář je totálně o ničem a prakticky pohřbil celej film. Jinak i ten vztah mezi hlavní dvojicí se mi nelíbil. Přepálená stopáž je už korejskou klasikou, ještě že sem se mohl aspoň pokochat výhledem z apartmánu v 여의도, které pak dokonce mělo i celkem slušnou akční scénu. Celkově to sice technicky vypadá cool, ale jinak nic moc.

Byeonhoin (2013)

U filmů s podobnou tématikou vždy zamáčknu slzu, u tohoto snímku to bylo několikrát. Krásné a hlavně velmi odvážné postavení se režimu s vynikajícím výkonem Songa pošle snad poselství všem, kteří kteří bezmezně věří vládě. Ono historie se opakuje a zanedlouho vše může být klidně zpět, viď fucking EU plus ti naší panáci z vlády. A potom jakýkoliv projev svobodny bude trestán. Líbí se mi, jak jsou zde pojaty média (tisk a tv, což bylo snad poprvé co pamatuji v korejském filmu), které jen vytváří lži pro tupce, kteří pak tomu věří. Ta hádka v malé restauraci byla skvělá, kdy zabedněný Song (v přeneseném smyslu - jako většina národa, věří těm sračkám=propagandě v TV). Za mě je tohle v mnoha tématech trefa do černého a jsem rád, že si ten film nebere vůbec žádné servítky, a tak to má být. --- "Kdybychom jednali podle zákona, byli by propuštěni pro nedostatek důkazů. Podle zákona bychom museli odsoudit samotného prezidenta" ---

B-hyeong namjachingu (2005)

Další jeden film z mnoha nemastných, neslaných podobně laděných korejských filmů. Je to trošičku vtipné v pár momentech, ale stavět to celé na takové naivitě už mně dneska vůbec nesedí, navíc hlavní postava Young-bin není žádný sympaťák. Je to podprůměrný snímek, čas to naprosto jasně odhlalil, je spousta ještě starších filmů, které si kvalitu udržely, tento ale ne. Ještěže má film rozumnou stopáž, jinak by to bylo ještě hůř.

Ssanghwajeom (2008)

Většinou jsou ty asijské historické dramata hodně těžké na podívání. I když jde většinou o vymyšlené věci na pozadí určitých událostí, tak vždy tam něco hapruje. Tento snímek mě ale překvapil svým velmi dobrým příběhem, a i když je to trošičku natáhlé a na konci je tam zase ta korejská dramatičnost, tak stále tam byly momenty, které jsem si maximálně užil, mezi nimi nechybí ani herci a jejich výkony. Joo Jin- mo a Jo in-seong skvělé, soundtrack výborný a totální špička je ten králův song. Až na pár drobností opravdu překvapení, že konečně jedna z mála opravdu dobrých filmů s historickým pozadím. Jinak ty souložící scény byly v pohode, pěkně to film oživilo:-D

Jeongseungpil siljongsageon (2009)

Příjemná komedie o chlápkovi, který je omylem zamčen na místních záchodkách v budově, která se má bourat. Jednoduchý příběh, který způsobí spoustu nedorozumění a absurdních scén, které jsou ale herecky dobře zvládnuté. Solidní komedie z Koreje a dobrá oddychovka, u které jsem nelitoval času stráveného zhlédnutím. A to se počítá.

Miseuteo robin ggosigi (2006)

Tohle je přesně typický příklad filmu, který komedií nikdy nemůže být, protože tento film celou dobu žádnou vtipnou scénu nemá. Prakticky jediná funny scéna byla ta závěrečná, jenže já už asi poslední hodinu se brutálně nudil. Ne tohle není zajímavý film a dobrý na podívání. Eom není špatná herečka (i když ta její english byla hodně lol), hodně se mi líbila v Dancing Queen, ale prostě je starší než Daniel, nehodila se tam vůbec. Daniel je pěknej chlap, ale kvůli tomu přece tam nemrdnu vysoké hodnocení. Ne, tohle hodnotím jako film, který mě vůbec nepobavil. Korejci jsou navíc masochisti, protože to natahovali jak mohli. Typický příklad nevkusného korejského mainstreamu.

Sonyeo (2013)

Prvních asi 20 minut a hlavně posledních 20 bylo fakt dobrých, ale ten kýbl nudy mezitím ten film nepříjemně sráží. A ta mysteriózní stránka mě teda vůbec nebrala. Je to škoda, potenciál to díky tomu vyvrcholení a konci mělo.

Majimak seonmul (2008)

Zjištění pravdy v zhruba 28. minutě filmu bylo dobré, i když tou následnou pěstní scénou to neudělali dobře. Asi po hodině mi už ale film byl ukradenej. Osvětlit to dakázala jen už Ha Ji-won, ale zdá se mi, že to celkově už bylo překombinované. A tá nesmyslná scéna s nožem před koncem, to bylo na facepalm. A ano, i když film se snaží ždímat za každou cenu a někdy se mu to celkem dobře daři, tak se nemůžu odpustit ty hrubé chyby, které ten film pro mě sráží.

Madlax (2004) (seriál)

Tohle animé mě strašně zklamalo, vychvalováno je tady dost, ale pro mě to bylo tak špatné animé příběhově a pointou, že opravdu tvůrci museli toto psát nažraní a pod vlivem drog. Kromě pár momentů, které dokresluje kvalitní OST, není o co stát. Jen malinko scházelo a byla by to pro mě sračka.