Baby Driver (2017)

Odľahčené, skoro až romantické road/fast movie o mladíkový, ktorý to vie pekelne za volantom. Mentorom mu je geniálny Kevin Spacey, ktorý sa dostane do skupiny ľudí, do ktorej rozhodne nepatrí. Edgar to pojal veľmi štýlovo s parádnym hudobným doprovodom (dosť podobne ako v GotG). Ale to sa mi páčilo asi najviac. Filmu troľku chýba výbušné napätie a po parádnom úvode s červeným Diablom Subarum, príde už len jedno kratučké s ozajstným Diablom od Dodge-u. Ale tým to končí a už len sadáme do obyčajných áut aj koľají u filmu. A to trošku uberá na celkovej kvalite filmu. Inak pohodové pozretie akčnejšieho romantického filmu. 75% - 4*

Thor: Ragnarok (2017)

Konečne som sa dostal ku komentáru. Thor ako ho poznáme. Vtipný, akčný a tentokrát bez kladiva a so sexy záporáčkou. Cate Blanchett ako nekompromisná sestra, ktorá sa vrátila zo záhrobia po dlhej dobe, takže má právo byť zlá. Aj keď v celkovom pojatí je trošku v úzadí. Do popredia sa dostala linka Thora, Hulka a Valarianky ako road trip movie s prvkami záchrany Azgardu (ktorú Hulk takmer skazil ). Čo sa týka vylepšenia Thora čoby boha hromu, tak som rád, že mu ostrihali vlasy a ukázali ho ako pravého boha, ktorý vie ovládať blesky. Hulk tak isto prešiel vývojom, no povedzme do obodbia 6 ročného malého dieťaťa, keď mu niečo nevyhovuje, tak sa rozčúli a urazí. A to mi trošku vadilo. Ale na konci, to bol zase starý dobrý Hulk, kde mal Banner najlepší vstup na scénu pri zoskoku s lietadla. Teším sa na ďalšiu spoluprácu Thora + GotG v Avengers Infinity war. Vidieť, že spolupráca s ďalšími hrdinami mu prospieva. PS: Loki sa opäť ukázal ako sviňa, ktorú Thor ale dobehol, lebo ho už pozná. 88% - 4*.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Rád by som videl tú dohodu medzi Sony a Marvelom. Fakt vážne, pretože rád by som vedel, koľko prvkov tam bolo z hláv Sony. Toto je v podstate mini Avengers film so Spideym na čele. Tony + Happy + Capt. America + malé Cameo stratenej postavy. Všetko od Marvelu. Hudba od Marvelu, humor jednoznačne od Marvelu. Skôr mi to príde, že Sony sa po prúseroch, ktoré malo vo vlastných radoch len priživuje na kvalitách, ktoré Marvel má. Ako som rád za túto dohodu, pretože nám vznikol asi najlepší a najvtipnejší Spider-Man. A je vidieť, že mu trafili i herca v podaní Toma Hollanda. Hrať 14 ročného chlapca mu ide. A som veľmi rád, že sme sa po 3x nemuseli pozerať na origin a to isté, ako sa snaží zbaliť dievčinu na škole. Na záver to Teta May zaklincovala. Sumár veľmi dobrý film na pomery Sony, kedže im Marvel oddrel väčšinu práce, vtipná akčná jazda, kde trošku trpelo finále. Skončilo sa príliš rýchlo a divne. Lepšie dotiahnuté finále a troški miestami vylepšiť triky, a bude to za 5*. Takto iba o jednu menej. 88% - 4*.

Wonder Woman (2017)

Druhý najlepší film po Man of Steel od DC. Digitálne spracovanie sa samozrejme inak ani spraviť nedalo, ale musím pochváliť Patty Jenkins za skvelú prácu s postavami. Hlavne protiklady postáv, kde jedna pochádza z ideálneho sveta Amazoniek, kde ju pred pravdou chráni jej matka. Druhá postava pochádza z nášho reálneho sveta a vie ako to chodí. Aj napriek tomu sa snaží vysvetliť WW, že existuje i dobro v ľuďoch a to je to, za čo treba bojovať. Hudbu som poznal už skôr, než som si to pozrel, lebo ma uchvátila hneď z traileru. Dobrá práca pán Williams. Asi to majú v mene :) Keby to bolo o pár minút kratšie, nebránil by som sa. Ale nesťažujem si. ako som spomínal, od DC 2. najlepší film. Uvidíme čo nám prinesie Justice league v budúcnosti. 75% - 4*

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Po 4. diely som si vravel, že hádam 5. diel už nespravia, pretože to bolo celé dosť nudné, bez nápadov a podobne. Dá sa povedať, že sa trošku zlepšili. Teda hlavne to zlepšil vizuál Salazara a herecký výkon v podaní Bardema. Inak stále to isté. Jack sa tvári stále rovnako za stále viac a viac peňazí. Barbosa ani nevie komu má vlastne veliť, patriť alebo tak. Mladý Turner neotravuje ale ani nijak nevyniká. Carin je len doplnok filmu, okolo ktorého sa snažili omotať niečo čomu hovorili scenár v postprodukcii. Vrátila sa ústredná dvojica z prvých troch dielov aj keď iba na 3 sekundy. A pán Zanelli si hudbu len prepožičal s prvých dielov. Kde nevymyslel absolútne žiadne nové tóny. Sumár, je to lepšie ako 4. diel ale už to na mňa pôsobí len ako mašinéria na peniaze pre Bruckheimera. 50% - 3*

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Ako to dnešná mládaž nazýva, "digi-bordel?". To bude asi to správne slovo. Už po 3 diely som si povedal, že Michael to už asi nikam neposunie a rotprával donekonečne že každý diel je jeho posledný. A pozrime sa, dotiahol to na 5. diel série. (len dúfam, že to nechce ťahať k takým číslam ako je Fast séria). Mám Baya rád za jeho staršie filmy, kde tomu dokázal aj pri jeho neskutočne veľkom počte výbuchov dať trošku originality a príbehu. Lenže tu je to už stále to isté dookola a dookola a mňa to už popravde nebaví. Pri spomínanej Fast sérii, ta sa aspoň za 8 dielov dokázala vyvinúť a posunúť ďalej, zmeniť kompletne smer ale toto je copy paste to isté od 3 dielu. Menia len roboty a záporáka. Kde tu to bola chobotnice podobná jedná ježibaba, ktorá bola slabá ako knedla od segedinskeho gulášu. Možno som až moc kritický ale ja som sa vážne nudil, nič ma neprekvapilo a budem rád, keď dá Bay od toho už ruky preč. Ale podľa konca dedukujem, že minimálne ešte jeden diel bude. Dúfam, že už pod iným vedením, to by som si pre záujem ešte pozrel. Inak nie. 30% - 2*.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Tak som sa konečne dostal ku komentáru. Dlho som rozmýšľaľ, čo napísať. Nie, že by som nemal slová, len som nevedel ako to správne opísať. Tak som sa rozhodol napísať komentár o siedmej ráno v práci. Druhá časť perfektnej jednotky GotG je na tom trošku horšie. Kde prvý diel sa držal dejovej línie o Infinity stone a Thanosa mal ako "Eso", tu sa dejová linka vytratila do neznáma. Thanos sa mihol len na 0.4s, a celý film som mal divný pocit, že o čom to je, kam to smeruje a tak. Jediná výrazná dejová linka je Otec a syn, kde to v záveré celé končí. A všetky postavy sú len ako panáci pre humor. Ktorý zase beriem ako to, čo Marvelu stále vychádza na 100%. Najlepšie bol na tom malinký Grootik a Raccon (Rat, hamster) Rocket. Táto dvojka to tahala v prvom aj v druhom diely. Cooper ho dabuje super a Diesel dokáže svojím hlasom zahrať aj malého groota. Ďalšou slabšou stránkou bola opäť Nebula, kde sa dala využiť lepšie, čo som vytkol aj v provm diely. Akoby nevedeli čo s ňou. Preto škoda jednej postavy, ktorá nás opustila. Malé cameo Sly-a potešilo, a celkovo potitulkové scény boli len vtipným záverom celého filmu. Po vizuálnej stránke nádherné, po dejovej zlé. Verím, že je to preto, že sa chystá niečo veľkolepé do Infinity war. Kde budú najbližšie vystupovať. Suma sumárum, vtipné a žiaľ asi najslabšie po 2. Iron Manovi. 80% - 4* PS: 2nd. Awesome soundtrack ladil najlepšie.

Dunkerk (2017)

Strach a beznádej až dokonca. Nolan ukázal, že vie natočiť film aj z vojnovej tématiky. Čo uň ho nie som až taký zvyknutý ako u dvojici Spielberg/Hanks. Takže som to bral ako jeho premiéru v danom žánri. A bol som veľmi prekvapený ako dokázal natočiť v podstate jednoduchý príbeh tak pútavo, dramaticky až cítim ten strach aj ja cez filmové plátno. Žial postavy nemajú až tak kvalitné charaktery, ktoré Vás úplne na 100% vtiahnú do deja. Ale po vizuiálnej stránke super. Hodnotím pozitívne a nebránim sa, aby Nolan skúsil aj ďalšie z obdobia 2. sv. vojny. Za mňa 80% - 4*.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Hobbs vs. Deckerd vs, baby v lietadle je to najlepsie, co tato seria ponukla. Nazov je trosku iny oproti ostatnym dielom serie, a musim povedat ze opravnene. je pravda, ze Brian s Miou tu chybaju, ale par krat ich spomenuli v dobrej viere. Za co som rad. Co sa tyka aut, nahanaciek a prekonavanie zakonov fyziky, to sa nezmenilo uz od 5. dielu. Za mna zasluzeny a miestami vtipny oddych pre mozog. 85% - 4*

Logan: Wolverine (2017)

Najlepší Logan ako sólovka. Zranený, zničený, zlomený, krvácajúci, dotrhaný ale aj napriek tomu stále silný a drsný. Takto surového, nasratého a bojovného ho mali spraviť aj predtým. Súhra v X-menoch bola dobrá, vtipná. Tu si Logan hrá svoje husle spolu s profesorom Xavierom a "nemou" Laurou. Spomínané dievča v podaní Dafne Keen je ešte o chlp lepšia a ich spolupráca na záver filmu bola super. Jediné mínus čo musím vytknúť (a čo v neposlednom rade zobralo * v hodnotení) je scenár a hlavný záporák, ktorý sa ku koncu filmu celkom menil. A pár zbytočných postáv. Inak choreografia bola na vysokej úrovni. Veľmi vidieť, že Foxu pomohla spolupráca od Marvelu. Do čoho sa oprie Marvel, to je v dnešnej dobe záruka ziskov a dobrého vizuálu so správnym vykreslením hlavnej postavy. Záver je očakávaný, čo dosť zamrzí a mohol byť tým pádom emocionálne lepší. 89% - 4*