• Pohádka

Strážci - Watchmen (2009)

Velké zklamání, kde jsem dal na poprvé jen 2*, ale nakonec jsem dal alespoň ty 3*. Za 162 minut je tu a tam zajímavá akce, tu a tam láska.. Ale dějově to není něco extra plytké rozhovory, hrozící jaderná válka. Herecké výkony obstojné (Rorshak byl super). Nejlepší jsou asi vizuální efekty, ale za ty nelze uměle zvedat samotné hodnocení. Celkově slabé a nezachránila to ani pohledná Malin Åkerman. Na 3* to vytáhl až závěr s Rorshakovým deníkem. 3z5

Kung Fury (2015)

Výborná krátkometrážní akce, kterou ocení generace současných třicátníků/čtyřicátníků. Člověk si vzpomene na hry co hrával jako "Mortal Kombat", na filmy co sledoval na VHS (vše s Jackie Chan či Bruce Lee), seriály co sledoval v TV (Kung Fu: Legenda pokračuje, Knight Rider), reklamy co běželi v TV (viz ten telefon s mrakem funkcí) a dokonce se zde otře i o nějakou tu historii či Vikingy. K tomu dostatek hlášek a akce od startu do konce. Vynikající záležitost, ale dávám "jen" 4z5 z úcty k filmům které dostaly 5*. Jo a Eleni Young je krásná ač zde má jen krátkou roli. :) UPDATE: Po asi 5. shlédnutí zvyšuji na 5z5 je to prostě promakaná "jízda".

Purpurový vrch (2015)

Zajímavý film na kterém je nejlepší jeho atmosféra i zasazení do viktoriánské doby. Duchařské efekty jsou též slušné, ač jsou spíše berličkou, když je potřeba něco nalézt, či jinak posunout dějovou linii. Děj samotný bohužel není nikterak kvalitní a lze jej až příliš snadno shrnout. I jeho vyvrcholení není zrovna nejlepší na to, že tento film točil del Toro a že má 2 hodiny, tak nic moc. Na 3z5 to však je.

Zmizení (2013)

Dějově je tento film podobný jako mnoho filmů v minulosti i mnoho v budoucnosti. Samotné pátrání mne také nějak "nešokovalo" zvláště s ohledem na koncovku, která byla zkratkovitá, ač má film 153 minut. Celá koncovka byla soustava hloupých chyb pachatele. Herecké výkony byly obstojné a to hlavně od Jackmana, Gyllenhaal nic extra.. kérka, drsné pózy a otázky víc nic. Kladem je i slušná atmosféra a slušná práce kamery. Suma sumárum víc jak 3z5 nedám.

V hlavě (2015)

Zajímavý animák, kde nejde v první řadě o dětinskou srandu, ale je zde rozebíráno celé lidské myšlení. Je otázkou jak staré dítě to dokáže pochopit, ale za mne velmi povedený děj, který jsem nečekal. Co se emocí týče, tak žádná není zbytečná a nelze tedy žít pouze radostně, ale také ne jen smutně. Jinak animace opět povedená. Celkově příjemné překvapení a dávám 4z5

Hon (2012)

Velmi zajímavý film, který je jasnou ukázkou jak stačí jedno křivé obvinění ke zničení celého života. Zvláště pokud se jedná a nařčení z pedofilie. Ta nálepka, či to že by to mohla být pravda, se nedá setřást.Herecky zde opět exceloval Mikkelsen. Nedávám 5*, protože tuto tématiku nechci sledovat a mám z ní špatný pocit a tak jsme se u filmu necítil komfortně, ač jsem Lucasovi fandil. 4z5

Letem světem (1994) (seriál)

Zajímavý cestopisný seriál, který sice v dnešní době působí "kapánek retro", ale to není problém. Památky se nemění a zvyky také ne. I průvodci pořadem jsou zajímaví a snaží se do dílů dávat i kus sebe. 4z5

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

I závěr této trilogie má v sobě jakousi pachuť. Je zde sice konečně nějaká ta akce, zápletky, či rozmíšky mezi armádami. Na stranu druhou se zde nadále omílá "zlatá horečka". Šmak též padne dost jednoduše. A postava toho správcova pobočníka je vyloženě k ničemu, a dostává vcelku dost prostoru. Tudíž slabší 4* za tu akci, ač jsou slabší.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Obavy se nadále potvrzují. Pán prstenů je jen jeden a ač je Hobit jeho dějovým předchůdcem, tak kvalit nedosahuje. Dějově to je zde totéž co v prvním díle a to cesta k hoře. Snad jen krom pavouků, které konečně jde vidět (ne jen stíny). Gandalf se nám už taky "pochlapil" a sem tam zakouzlil. Každopádně z Bilba je najednou velký hrdina co věčně zachraňuje situaci a když není na blízku, tak tam nastrčíme Legolase s pohlednou Tauriel. A ti tu situaci zachrání. A když už to jó nejde tak tam pomůže člověk odpadlík... Prostě je to takové pořád dokola s tím, že trpaslíci méně bojují a spíše pořád zdrahjí. Dávám silné, ale přeci jen 3z5. Nekritizuji, že prý Legolas a Tauriel nepatří do původní knihy Hobita, ale osobně mi výskyt Legolase v Hobitovi dává smysl.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pána prstenů mám rád, ale od Hobita jsem toho moc nečekal. Ono i výhled 3h mi moc nepomohl. Každopádně putování Bilba mne vcelku bavilo, ač zápletek zde bylo jen pár a to se samotnými skřety. Pak několik náznaků "Nekomant", "pavouci" atd.. Zklamal ten hnědý čaroděj, který působil spíše jako vtipná postavička. Ostatně ani Gandalf se nějak moc nepředvedl víceméně "jen" štípal kameny. Z celého děje jsem takový rozpolcený, ale ty 4* ještě dám.