• Pohádka

Lásky čas (2013)

Zábavná romantika v které je to cestování časem využíváno sice až moc, ale postupně se to zlepšuje. Herecké výkony jsou slušné a v jejich čele je nádherná, usměvavá a pozitivní Rachel McAdams. Jsou zde i zajímavé postavy jakožto "střelená" sestra (Lydia Wilson), či krásná kamarádka (Margot Robbie). Největším kladem je poklidná pozitivní atmosféra. Celkově dávám 4z5

Byl to tichý muž (2007)

Velmi zvláštní film, který mne občas bavil (či až chytl za srdce) a pak zklamal. Celý děj se drží šuplíku s náboji a záchrany Elishy Cuthbert, ale jeho odbočky a zvraty mi celý dojem kazí. Člověk nechápe mnoho různých výlevů, či například samotný závěr. Či mi vadilo, že člověk nevěděl zda je Elisha vypočítavá mrcha, či "nový lepší člověk". Samotné herecké výkony stojí na dvojici Christian Slater a Elisha Cuthbert. Slater hraje velmi dobře a Cuthbert utáhne svoji těžkou roli výrazy i atmosférou kterou dělá a musím ji též pochválit. Ve výsledku je to tedy dosti rozporuplný film, ač s mnoha skvělými momenty (jízda po střešním parkovišti, chci tě uspokojit intimně, pohled na prsa Elishy, odvoz opilého Boba, rozhovor s Colemanem o pocitech atd...). Výsledkem je bohužel mírné zklamání a jen 3z5.

Vozka smrti (1921)

Film jsem se rozhodl sledovat skrze lásku k severské kinematografii a pro jeho prastarý rok vzniku. Dostal jsme dobou kameru, která dělal neskutečnou atmosféru. K tomu skvěle zvládnutý samotný "Vozka smrti". Stěžejní je, ale děj pojednávající o napravení jednoho hříšníka a fakticky otevřeném konci.S filmem jsme měl největší problém skrze jeho němost a tudíž mnohem větší rozvláčnost, než je běžná u "klasických filmů". Zdejší děj by se jim vešel do 60 min a zde koukáme minut 93. Suma sumárum pouhé 3z5 za efekty a atmosféru nic víc.

Interview s upírem (1994)

Zajímavý film, který jsem znal "jménem" velmi dlouho, ale stejně dlouho jsem jej obcházel bez povšimnutí. A mohu konstatovat, že to byla chyba už ta sestava v čele s Cruisem a Pittem k nim mladičká Kirsten Dunst (12let a již skvělá). A to opomíjím Banderase, který teda spíše působil vznešeně jak že by předváděl nějaké skvělé herecké umění. Samotný děj bylo opravdu interview na kazetu, ale dějové prostřihy působily skvěle, ač se v nich fakticky dělo totéž dokola. Na ty 4* film pozvedla atmosféra, gesta, herecké výkony, prostředí... Bavil jsem se. 4z5

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Slabší film navazující na období seriálu, kdy byli poraženi Orijové. Už samotný souboj v seriálu byl až šíleně přitažený za vlasy, ale zde se to celé minimalizovalo do filmu. Najednou Orijské lodě na jednu střelu nezničí cokoliv a musí 50x vystřelit na zničení Daidalose, Tomin je jasný správňák,najdeme hned archu, Antik poruší několikrát to co do té doby nikdy nepošil atd... A kdyby to bylo málo, tak tam loupneme ještě replikátory okořeněné o mutanta (taková slabší verze "Pátého").. Mutanta navíc nepoškodí kulka, ale pěsti hrdinského Mitchella ano... Prostě rychlokvaška. I tak dávám slabší 3z5 skrze vzpomínky na Hvědnou bránu z mládí.

Ukradené Vánoce (1993)

Zajímavá muzikálová pohádka, kde dominuje vynikající animace a grafika. Děj není špatný, ale vadí mi zde právě ta muzikálová zpěvná část filmu. Dávám jen 3z5 .

Plamen a Citron (2008)

Zajímavý film dle skutečných událostí. Je zde snaha o nějaký ten zmatek, kdo je kdo, kdo pro koho dělá atd.. ale nic zásadního děj jede kontinuálně od začátku do konce, kdy s ohledem na válku ani moc nepřekvapuje. Velmi kladně hodnotím prostředí a kameru. Herecké výkony nepotřebují mnoho gest, pohybů atd.. a i tak jsou skvělé a krásně navozují atmosféru. Celkově dávám slabší 4z5

Černá zmije - Černá zmije III (1987) (série)

Velmi zábavná série tohoto seriálu. Osobně mám tedy raději 2. sérii a pak hned tuto. Sérii sráží postava Prince, kde se hodně tlačí na jeho tupost.. od tuposti tu už je Baldrick. Baví zde i bokové postavy. 4z5

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Tuto sérii jsem tedy moc nepobral. Ano je zde nadále vtip, ale vše se točí kolem toho samého. Aktuálně dávám pouhé 3z5 a uvidím až sérii shlédnu příště.

Lovci hlav (2011)

Osobně jsem vcelku zklamaný. 1/3 filmu je řešení dokola toho samého, kde lze kladně hodnotit jen prostředí Osla a slušnou kameru. Další fáze je jak vystřižená z "USA akčňáku" s tím, že je zde "na běžný film" větší syrovost i drsné scény (pes, záchod atd..). Samotné rozuzlení v koncovce je takové rychlé, ač to do sebe vše zapadlo. Tudíž mi tento film přijde jako "ze všeho něco" a základem je nesmrtelný hrdina "made in USA". Severskou kinematografii nesleduji skrze "made in USA", ale skrze její odlišnost. Výsledek je tedy zklamání a pouhé 3z5.