• Pohádka

300: Vzestup říše (2014)

Řeckou mytologii i historii mám rád, ale zde jsem vesměs zklamaný ze zpracování. Mnoho efektů působí až "moc počítačově" a tak si člověk připadá jak kdyby hrál hru. Dějově to taky není bůhví co jak proslovy, tak průběhem bitev. Jakýkoliv Řek zde zabije sám desítky ne-li stovky Peršanů. Tyto hrdiny naopak po desítkách zabíjí Nesmrtelní (vlastně strážci velitelů) a pak přijde Themistokles a sám jich zabije hned asi 8. O jeho cestě na koni ani nemluvím... navíc na cílové lodi se mlátili jeho Řekové a on tam musel z jiné lodi pomocí koně i přes vodu? Jako cože? Nu na 3z5 tedy hodnotím skrze historii a hlavně nádhernou čarodějku Evu Green (a ano i její odhalená scéna potěšila).

Odpočet do katastrofy (2017) odpad!

Z nudy jsem se podíval na tento film a byla to chyba. Námět se zbraní co spouští zemětřesení a ničí planetu je sice zajímavý, ale to zpracování. Děj je velmi zkratkovitý s minimem zvratů. I velké finále bylo jak mávnutí kouzelného proutku. Efekty zde hrají prim, ale jejich provedení je opravdu špatné. Vše vypadá jak z roku 2000 a ještě béčkově i na tu dobu. Extrém bylo letící letadlo co bylo jako model, či obdobně vrtulník. Opravdu strašné efekty. Herecké výkony? O těch snad ani nelze mluvit ty zde jakoby nebyly. Celkově jsme zvažoval 1z5 ze soucitu, ale zde nebylo opravdu nic čeho bych se chytl a mohl "přihmouřit oko" a tudíž "odpad!".

Armageddon (1998)

Velmi povedený apokalyptický film, který mne odjakživa udivoval efekty, plejádou skvělých herců i skvělou hudbou od Aerosmith. K tomu dodejme nádhernou "elfku" Liv Tyler a máme velmi solidní základ. Děj však není zrovna vynalézavý, ale pobaví. Po několikátém shlédnutí filmu snižuji hodnocení z 5* na 4*, ale pořád velmi povedené 4*.

Sexy 40 (2009)

Obstojná romantika v čele s krásnou Catherine Zeta-Jones a celkově uvěřitelnými hereckými výkony (až na rodiče Arama). Přkvapilo, že i dětští herci zvládli své role velmi dobře. Koncovka filmu mne moc nebavila, protože byla až v děsném kvapíku. Celkově 3z5.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Obstojné pokračování s nadále pohlednou ústřední trojicí andílků. Akce je hodně přitažená za vlasy, ale to se očekává. Je zde i nějaký ten vtip a jako bonus sexuální narážky či laškování na každém kroku. Bosley vcelku baví. Každopádně děj není bůhví co. Ve finále obstojná jednohubka co nenadchne ani neurazí. 3z5

Susedia (2006) (seriál)

Seriál sem tam z části zahlédnu a tak mé hodnocení není zcela seriózní. Herci se zde snaží o vtip, který je mnohdy trapný, ale sem tam i pobaví. Jednoznačně to není na odpad, ale nějaká sláva to není. Jinak Viki Ráková je fakt krásná. 1z5

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Obstojná romantická komedie se solidní chemií mezi ústřední trojicí. Stiller zde naštěstí nepřehrává, jako jindy, a tak zde není mnoho rušivých prvků. Je zde i zajímavý kontrast mezi křesťany a židy. Ač obě náboženství mají svá lákadla například v podobě krásné ženy. 3z5

Univerzita pro příšerky (2013)

Slušné pokračování příšerek, které fakticky svého předchůdce uvádí. Je zde obstojný vtip, ale hlavně nadále překrásná animace od Pixaru. Na víc jak 3z5 to však není.

Čertí brko (2018)

Dosti zvláštní pohádka u které je strašně moc rozporuplných pocitů. Za zápory určitě zmiňuji většinu věcí kolem čertů: masky (jako vezmu "postapo" hadry, dodám tomu rohy a hle máme čerta???), čert bez toho obleku neumí ani založit oheň, musí mít jakési KPZ (aby přežil?), to zmíněné čertovské KPZ může ovládat kdokoliv, ožralí čertové klidně nechají prázdné peklo, různé telefony signalizace jak někde u hasičů atd.. To, že se dá prokopat do pekla? Jako cože??? k tomu medailonek s kreslenou fotkou posouvaný jako tablet/mobil??? Ostatně i to zaláskování ústředních postav bylo až úsměvné.. Člověk ti krade slepici, odeženeš ho a to stačí k lásce??? Do toho hra na poločlověka... :( Krom těchto "ptákovin" je zde obstojná dávka humoru skrze lásku (květiny, pusa, nemoc zvaná poezie atd..), či byl slušný žalářník. Co se obsazení týče, tak mne příliš neoslovilo. Judita je sice pohledná, ale že by herecky nějak excelovala to ne. Ostatně to nikdo. Suma sumárum dávám 2z5, ač musím uznat že jsem dopředu čekal že dám sotva 1* a po dokoukání jsem spíše zvažoval i 3*.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Nové Vánoční pohádky jsou již mnoho let jistou sázkou do loterie. A stejně jako v ní ve většině případů nevyhrajete a odcházíte naštvaní, že to opět nevyšlo. V lepším případě odcházíte v kapse s pár korunami. Zde to bylo na stav "odnesl jsem si pár korun" aneb šedivý průměr, ale stravitelný. Samotný základ pohádky je novátorský přeci jen vše končí "chuďas zabil draka, dostal princeznu a stal se králem ááá tečka". Zde se řeší to poté, že ne vždy se musí nastávající princezně líbit, že u dvora to také není žádný med atd.. Koncept naruší princ Egon, ač to ještě není taková tragédie. Co se vtipu týče, tak občas je zde zábava a jindy zase trapnost, ale to už jsem si zvykl. Herecky mne ústřední dvojice vcelku bavila, ale hlavně zde exceluje Eben. Suma sumárum slušná pohádka, ale i tak dávám průměrné 3z5.