Psycho II (1983)

Čekal jsem to mnohem horší, ale nakonec se z toho vyklubalo fajn pokračování. Dokonce se našlo i několik zajímavých momentů a nápadů. Jen kdyby nebylo konce. Utnout příběh o cca 10 minut dříve, nebál bych se dát mnohem vyšší hodnocení, protože do té doby jsem fakt netušil, jak to doopravdy je. Pak se ale snažili asi zamotat všem divákům hlavu, ale mě to přišlo už moc přitažené za vlasy. I tak to bylo fajn.

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. série - 80 % Nadešel čas, abych se podíval na zoubek i tomuto vychvalovanému seriálu. Zatím mám za sebou pouze jednu řadu a musím uznat, že to rozjezd pro mne byl velmi obtížný. Příběh mě chytl až skoro na samotném konci. Pomalá tempa mám obecně rád, ale zde jsem potřeboval trochu více času. Jsem zvědav, jak se příběh dál vyvine. Postavy si začínám pomalu zamilovávat.

Mission: Impossible (1996)

Dozrál čas, abych se vrhl na jednu z nejznámějších akčních sérií od samotného začátku. A jak to lépe odstartovat, než Prahou, lehce překombinovaným příběhem, ale skvělou propracovaností a tím, jak se film bere vážně. Až na samotný konec s vrtulníkem a vlakem, to nemělo ani jednu chybičku. Cením ale snahu, aby i samotné finále působilo reálně.

Rocky V (1990)

Vůbec nechápu to podhodnocenost zde na webu. Jistě, je to pětka, takže únava matriálu je zde citelně znát. Co já ale cením je změna příběhu. Pořád jsme zatím dostávali více méně to stejné, s epickým soubojem na konci. Zde jde Rocky proti proudu. Zaměřujeme se na rodinu, hodnoty a v ringu moc času netrávíme. Chápu, co tím Sly chtěl říci a proto se mi to líbí. Stále to nemá nic do kvality prvního dílu, přesto pětku nehodnotím jako nejhorší díl série.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Původně jsem chtěl dát čtyři, ale nakonec zpětně jsem si uvědomil, že to byl jen fajn film. Nic víc. Odsýpalo to, pár vtípků, sympoš Mark, ale to je vlastně všechno a za pár týdnů si na film asi ani nevzpomenu. Ale v daný okamžit mě to bavilo.

Le Mans '66 (2019)

Dvacátý pátý nejlepší film? Klidně bych ho posunul i výše. Dokonale odvyprávěný příběh s absencí CGI, což tomu dává grál autentičnosti. Skvělá chemie mezi hlavními postavami. O samotném příběhu, vlastně i filmu, jsem netušil zhola nic, takže mě to pohltilo už od samotného začátku a vyplivlo na konci. Atmosféra jak prase. Cítil jsem se jako Ford, když ho posadili do auta. Le Mans vás dokáže nejenom zaujmout, ale naprosto odrovnat. Skvělá práce, vážně. A to jsem si říkal, že závody aut mě 152 minut bavit fakt nemohou...

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Ryze akční filmy to mají těžké, protože je tu obrovská konkurence. Proto přijít s vojáky, které není možné zabít, je naprosto geniální látka, která by se dle mého názoru měla maximálně vytěžit. Tolik možností bojů, akcí, nápaditosti. Zároveň by mohlo být velmi zajímavé sledovat, jak vlastně tito vojáci vznikli, co je vybírá na životní pouť, jaké přesně limity mají, co všechno už zažili. Ve dvou hodinovém filmu by se pro to určitě čas našel. A jak to dopadlo? Máme tu super akčňák? Nikoliv. Dobře propracovaný děj? Nikoliv. Zajímavé postavy? Nikoliv. Mystično, které je zábava objevovat? Nikoliv. Tak, co to do háje máme? Nic, jenom utrpení. Nuda, nezajímavé kecy, easy příběh a doslova pár minut akce, které není vůbec originální (jak by si látka zasloužila). Škoda, potenciál to mělo.

Blíženec (2019)

Prý, že náš zrak není na 12O snímků za sekundu přispůsobený, a proto některé scény působí až moc digitálně, i když je to vlastně jen jiná technologie. No, co si budeme, proč se pouštět do něčeho, co lidští (také jací jiní) diváci nezkousnou? Přitom by to mohla být pecka. Will hraje dobře, akce je přehledná, nápaditá, ale prostě působí příliš digitálně až lacině. Mladý Will je celý z jedniček a nul, což ne vždy je poznat, ale žel v převážně většiné ano a tak máte pocit, že toho digi je ve filmu nějak moc. Přesto jsem se bavil. Dokázal jsem se odprostit od vizuální stránky a také jednoduchého příběhu a užíval jsem si akci, lokace a nápaditost. A díky tomu je vlastně Blíženec takový hezký průměr. Už jsi ale Wille hrál v lepších ! :)

Restaurace na hraně (2019) (pořad)

Abych dal plné hodnocení, tak tomu stále něco chybí. Přesto v rámci svého žánru je to skvělé. Nádherné lokace, skvělé předělávky interiérů, výtečné recepty. Co ale oceňuji, tak je to, že se snaží v každém díle ukázat něco zajímavého z dané lokace. Ať už výrobu lokálních jídel, zemědělství, kovářství, malby apod. Líbí se mi rozmanitost epizod - že nejsme čistě jen v kuchyni. Sice jsem viděl jen první řadu, ale věřím, že takto ohodnotím i tu druhou.

Báječný hotel Marigold (2011)

Nemohu říci, že by to byl zrovna špatný film, jen jsem čekal něco jiného. Možná víc komedii. Poselství příběhu je jasné, jak slunečný den, a vlastně to bylo všechno asi fajn. Pouze ale fajn...