Muž ve stínu (2010)

Když jsem na to šel do kina, tak jsem počítal, že to bude pro mě jen taková nutná výplň v právě probíhající filmové noci, ale ouha, namísto toho to určitě bylo to nejlepší, co jsem toho dne viděl. O Ewana McGregora jsem se nebál, ale i Pierce Brosnan zvládl svou roli tajemného exmpremiéra na výbornou. Snímek diváka přimkne rychle houstnoucí a schyzofrenickou atmosférou a pomalinku rozplétá nitky komplotu, které se snaží hlavní postava přijít na kloub. Vhod příběhu nahrává velmi depresivní obrázky krajiny, minimum vedlejších postav a nakonec nečekaný, za to velmi elegantní závěr. Polanski opět ukázal, jaká je třída, protože takhle zadumaný jsem z kina hodně dlouho neodcházel.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Po shlédnutí předchozích dvou dílů jsem toho moc od třetího neočekával. A to se také stalo. Třetí díl se nese v klidném pohádkovém duchu bez složitých zápletek. Nečetl jsem předlohu, takže nedokážu posoudit věrnost filmové adaptace, ale příběh me bohužel ničím nezaujal a ani ničím přijemně nepřekvapil. Věřím, že pokud bych byl desetiletý capart, tak určitě budu z Plavby Jitřního poutníka nadšen a nejpíš pro tento druh obecenstva byl film vytvořen. Třetí Narnie si určitě zaslouží plus za efekty, drak se mi obzvlášť líbil. Krom toho nic dechberoucího, jen taková rodinná oddechovka.

Časové pásmo bylo změněno