Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Opäť som podľahol ručne kreslenej animácií, že som mal chuť sa tam hneď ocitnúť a nasávať tú krásu. Pekný, kľudný príbeh s ne-tuctovým koncom. Kľudný, myslím v porovnaní s digitálnymi rozprávkami typu Madagascar 3. Je to proste úplne iná trieda. Boli tam aj momenty ktoré ma trochu dojali, ale nebudem spoilovať. Charakery postáv boli tiež veľmi dobre vykreslené, napr. flegmatický otec konajúci s rozvahou a istotou sa mi fest rátal, aj tá jeho mini dielnička kde si vyrábal samé úžsané veci :). Som zvedavý na ďalšiu réžiu Yonebayashiho.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Chýba vám trochu napätia v živote? Postupuje podľa návodu a dostanete extra dávku o ktorej sa vám ani nesnívalo. Počkajte do zotmenia, uistite sa že ste sami v izbe, zhasnite svetlo, pekne sa uvelebte v kresle, pustite si tento kraťas a zvýšte hlasitosť. Prajem príjemný zážitok.

Captain America: První Avenger (2011) odpad!

Ako náročné bolo odhodlať sa pustiť si tento film, o to náročnejšie bolo vydržať do konca a nevypnúť túto sračku. Klišovitý idealistický hrdina, ktorý sa túži dostať do armády a bojovať v prvých líniach za vlasť, dokonalú a ideálnu ameriku, nevyznie nijako inak ako nechutná propaganda US armády - nemôžem si pomôcť, inak to nevidím. Trefné komentáre: verbal, Flipper, canakja

Stud (2011)

2 dni som si to všetko musel nechať v hlave uležať než som sa rozhodol niečo napísať. Mnohí sa tu názorovo rozchádzajú, jednak že film je až príliš exhibicionistický, a bez nejakej duchaplnej myšlienky. Potom je tu druhá skupina, ktorá sa vžila do Brandonovej postavy, alebo aspoň s časti pozná takýto prázdny život z vlastnej kože. Pre túto skupinu to je film pravdivo zarážajúci a zničujúci. Otázka je či by taký bol aj keby nebolo toľko tých spomínaných scén... pravdepodobne nie. Zároveň je zarážajúce akým smerom sa tento svet uberá, a akým spôsobom musia byť veci prezentované, aby sme pochopili že nie všetko je v poriadku. Shame už nechcem druhý krát vidieť.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Celkom fajn film, až na ten začiatok ktorý bol dosť umelý a prehnaný tak ako to majú američania radi, inak myšlienka bola dobrá, ktorú na konci povedal Sam Childers (skutočný "Machine Gun Preacher"), myšlienka ktorej sa mal držať celý film: If a madman came in, a terrorist came in, abducted your family member, or your child, and if I said to you, "I can bring your child home," does it matter how I bring him home? (Keby prišiel šialenec, keby prišiel terorista, uniesol vaše dieťa alebo člena rodiny, a keby som som vám povedal "Môžem priviesť vaše dieťa naspäť domov" záleži na tom akým spôsobom ho privediem domov?)

Trieda 9.A (2011) (seriál)

Sám seba sa pýtam prečo som to začal sledovať až teraz, keď je už odvysielaná polovica seriálu? Konečne sledovateľná "reality show" a žiadne tuctové, masové šialenstvá ako Superstar alebo nejakí trápni farmári. Žiaci sú prirodzení a seriál vyzerá byť realistický a dosť silno mi to pripomína moje školské časy.... ach jáj to boli časy :)

Nedotknutelní (2011)

"přestaň na mě syčet!" :D :D tak toto bol teda film... ;) chcel som aby pokračoval ďalšie 3 hodiny. Príbeh a vtipné dialógy proste nemali chybu.

Melancholie (2011)

Na konci filmu sa v kinosále spustil potlesk, nepamätám sa kedy som naposledy počul divákov na konci filmu tlieskať, ak by na pódium prišiel Lars von Trier tak by som určite zatlieskal aj ja, ale premietačovi sa mi tlieskať nechcelo... Od tohto filmu som čakal kvalitu ako pri všetkých Trierových filmoch ktoré som doposiaľ videl. Očakávanie sa splnilo, plus zase niečo nové, ...melancholické. Myslím že to nemá zmysel ďalej rozoberať.

Antikrist (2009)

Lars sa nesere, dá na plátno to, na čo by iní nemali odvahu. Kvalitne natočená "prasačina" s mrazivou atmosférou. Podľa mňa jeden z najlepších hororov čo som videl za posledný rok. No z morálnych dôvodov nemôžem dať 5*

TRON: Legacy 3D (2010)

Myslím že nebolo od veci naprv si pozrieť pôvodného Trona a potom sa pustiť do Trona: Legacy, už len kvôli porovnaniu. Nový Tron vylepšil pôvodného Trona efektami a trikmi ktoré v tej dobe neboli technicky možné a dá sa povedať, že aj príbeh je o niečo zaujímavejší, aj keď už nie tak originálny ako pôvodný. K tomu ešte super hudba od Daft Punk, to všetko len utvrdilo moje hodnotenie 5*.