Nakonec zemře

(festivalový název) (amatérský film)
  • Irsko He Dies at the End
Krátkometrážní / Horor / Thriller
Irsko, 2010, 4 min

Režie:

Damian McCarthy

Muž je večer sám doma a dělá si na počítači test, který mu má říci, jakým způsobem zemře. Počítač mu klade stále znepokojivější otázky a muž začíná stále více pochybovat o tom, že je v bytě skutečně sám. (choze)

fcreading

F R I G H T ! ! ! Po osviežujúcom začiatku nám tvorcovia tohoto krátkometrážneho filmu, ukázali jednú krásnu, priam infarktovú scénku, pri ktorej som sa vyľakal neúrekom. Ale musím priznať, že úvod sa tak trošku naťahuje a už nám ostane iba tá jediná minúta, kde už je vidieť hororovú atmosféru. Škoda, keby nebolo tých 3 minút nudy, išiel by som s hodnotením vyššie, takto len na 40 percent. ()

Abiosis

Film, kde pointa príde na konci a všetko, čo tomu predchádza, je len vyplnením priestoru. Je to však nevyhnutné, pretože atmosféru filmu budovať nejako treba. Názov filmu veľa napovedá a v podstate len očakávame, ako sa to na konci vlastne stane. A presne to, čo sa očakáva, sa aj stane... I keď predsa len trochu inak. (Trochu mi to pripomenulo Drew Barrymore a kultovú scénu s telefónom z filmu Scream.) 04.08.2010 ()

Heroine

Přišla jsem na nový způsob, jak se na noční směně u počítače udržet vzhůru. Sice souhlasím, mohlo "to" být strašidelnější, ale mám dojem, že o to ani nešlo. Šlo o leknutí, jaké je někdy schopné způsobit třeba koště v šeru, nebo stín věšáku na oblečení - a v kombinaci se správným naladěním, mu to přivodilo smrt. ()

Forsberg11

Absolútne atmosferické inferno prevedené v amatérskej rovine na úrovni minimálnych nákladov a len s pár rekvizitami. Budovanie hororovej atmosféry a strachu z nevedomosti predstavené len za pomoci chatu je aj na dnešnú dobu neuveriteľne originálne. Je to síce námet vhodný skutočne len na kraťas ale pre mňa osobne nanajvýš zaujímavý... ()

C0r0ner

Člověk čeká kdeco, ale to co přijde nakonec, to rozhodně není (viz verbal). Atmosférou je to dost silné a dal by se na tom s pořádným scénářem vystavět bezvadný celovečerák. A ač jsem se v závěru málem posral, tak mě to trochu zklamalo, protože jsem čekal nějakou mindfuck pointu a ne prostou (i když brutální) lekačku. 85% ()