Projekt Adam (2022)

Fajn sci-fi rodinná oddychovka. Klasický B-čkový film s príbehom, nad ktorým sa netreba hlbšie zamýšľať. Dobré herecké obsadenie, príjemný soundtrack a pekný vizuál. Keby je to o niečo viac prepracované, či už logika alebo tá rodinná stránka, tak by som dal možno 4*, takto je to len na lepšie 3*.

Žena v domě přes ulici od dívky v okně (2022) (seriál)

Veľmi dobre urobená mysteriózna dráma. Krátka napínavá jednohubka, ktorú som dal na jeden záťah. (Môže obsahovať nepriame spoilery!) Príbeh je riadne zamotaný, každú chvíľu to vyzerá, že už bude dobre, len aby mohlo byť ešte horšie. Super atmosféra, fajn soundtrack a pekne spracované. Herecké obsadenie bolo tiež dobré. Prvé tri epizódy sa príbeh rozbieha, aby v ostatných išiel naplno. Žiadne hluché miesta, stále sa niečo deje a ten nečakaný záver, super! Veľmi milé prekvapenie na úvod roku 2022. Dá sa očakávať druhá séria. 5*.

V nemilosti (2021)

Veľmi dobrá napínavá dráma. Príbeh zaujímavý a postupným odkrývaním minulosti sa divákovi odhaľuje pravda. Napätie sa stupňuje až do konca. Kvalitný soundtrack tomu dodáva atmosféru, ktorú dokresľuje pekná kamera. Herecké obsadenie je fajn. Nečakal som od toho filmu veľa ale nakoniec ma milo prekvapil. Jemne lepšie 4*.

K zemi hleď! (2021)

Čakal som rozhodne viac. Chvíľu to bolo vážne, chvíľu akože vtipné a občas zbytočne trápne. Vôbec ma to nechytilo a to som na to čakal skoro 2/3 filmu, že teraz to príde a bude to super film. Bohužiaľ to neprišlo a nepomohlo k tomu ani hviezdne obsadenie. Herecké výkony boli fajn, kamera a efekty tiež v pohode, ale chýbal mi lepší soundtrack. Príbeh o zániku ľudstva svojou debilitou je vymyslený fajn, ale, keďže sa do toho mieša všetko možné, tak to spolu až tak dobre nefungovalo. Keby je to viac položené do tej satiry a humoru, tak by to vyznelo lepšie. Ako celok ma to neohromilo ale zas dalo sa na to pozerať a nuda to nebola. Lepšie 3*.

Služka (2021) (seriál)

Zložitá životná cesta Alex. Je to smutná dráma, komédiu som tam nepostrehol. Pekne natočené v krásnom prostredí. Trošku mi tam chýbala nejaká znelka alebo originálny soundtrack, aj keď počas epizód boli dobré skladby. Herecké obsadenie je fajn. Alex resp. Margaret Qualley veľmi dobre sadla táto rola a bola uveriteľná. Seriál sa zo začiatku pomalšie rozbiehal a tvoril základy, na ktorých stál silnejší záver. Správanie jednotlivých postáv bolo občas divné ale tak to v živote chodí. Koniec bol pekný a dojemný. Celkovo si to zaslúži slušné 4*.

La La Land (2016)

Zo začiatku slabé ale našťastie len cca prvých 15 minút. Potom sa to začalo zlepšovať a nastolený trend pokračoval až do konca. Veľmi pekná kamera a celkovo to filmové prostredie. Scéna, kde kamera švunguje z jednej strany na druhú ako vo Whiplash bola fajn. Herecké obsadenie výborné. Príbeh taký filmový a pekný. Ten koniec bol pekný, zároveň smutný a veľmi silný. Dobrý pomer skladieb a normálneho filmu. Výborný soundtrack, keď nebudem počítať úvodné 2 skladby. Jazzová hudba sa tam veľmi hodila. Najprv som sa obával, že to bude ďalší nudný muzikál ale nakoniec príjemné prekvapenie a preto dávam lepšie 4*.

Fix (2008)

Nezvyčajne natočený film o dvojici, ktorá sprevádza feťáckeho brata do liečebne, z ktorej |spoiler| aj tak po hodine odíde. Je to také všelijaké ale počas sledovania som nemal moc dobré pocity. Kamera z ruky je hrozná, herecké výkony tu moc nie sú, hudba sa občas celkom trafila tam, kam mala. Nebyť Olivie, tak si to nepozriem. Bol to taký deň strávený s nimi. Celkovo ma to ale moc nebavilo.

Stillwater (2021)

Zbytočne dlhý film o tom, ako sa otec snaží dostať svoju dcéru z väzenia. Príbeh ako taký by som rozdelil na dve dejové linky, jedna sa týka dcéry a druhá jej otca a jeho života. Tieto linky sa navzájom prepletajú a tvoria celkom fajn film. Problém je ale v nevyváženom tempe. Chvíľu je to okej a chvíľu zas neskutočná nuda. Tempo je celkovo dosť pomalé. Keby je to zostrihané na 90-100 minút, tak by to bolo určite lepšie. Herecké obsadenie je slabé a sám Matt na to miestami nestačí. Soundtrack je fajn a hlavná hudobná téma pekne sprevádza celý film. Vo výsledku je to taký priemer za 3*.

Rozhněvaný muž (2021)

Kvalitná žánrovka, ktorá je pekne natočená. Zaujali ma krátke zoom out a zoom in zábery. Herecké obsadenie, ktorému kraľuje Jason, je kvalitné. Príbeh má dobré tempo a divákovi sa postupne odhaľuje plán. Mohlo to byť ešte o niečo lepšie, nejaká drobnosť tam chýbala ale inak veľmi fajn film. Slušné 4*.

Restraint (2008)

Veľmi dobrý thriller. Príbeh od začiatku zaujme a má dobré tempo. Minimálne ale za to dobre zvolené herecké obsadenie a krásna Teresa. Dobrá kamera. Utieklo to rýchlo a skončilo to s takým trošku otvoreným koncom. Bavil som sa a preto dávam slušné 4*.