Rekonstrukce (2010)

Lepší průměr. Kraťas, který vyvolá úsměv na rtech, ale který taky rychle vyšumí. (Blu-ray, orig.)

Amadeus (1984)

Masterpiece? Nepochybně. Kostýmy, hudba, herecké výkony, asi nemám co vytknout. Ale Amadeus není ten typ filmu, který by mě posadil na zadek a který bych chtěl vidět znovu a znovu. Chápu nadšení veřejnosti i akademiků, ale za mě je to na všechny ty superlativy příliš dějově prázdné a občas zkratkovité (i přesto, že jsem viděl 180minutovou verzi). Forman v mnoha pasážích spíše režijně exhibuje, než aby gradoval děj. Jinou výtku asi nemám. Platí, co jsem napsal na začátku, takže pěkné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)

Con Air (1997)

Scénář děravý jak cedník, klišé vršené na sebe co chvíli. Odpad? V žádném případě, Con Air nebere pravidla akčního žánru příliš vážně a servíruje akci, která celkem baví a herce, kteří si své role očividně neskutečně užívají. Malkovich, Rhames, Buscemi, to je trojka k pohledání. :-) Jako víc než 3 tomu dát nemůžu, protože bych urazil, kterýkoli kvalitnější snímek, ale míň taky ne, protože bych popřel, že jsem se fakt dobře bavil. (Blu-ray, orig.)

Demolition Man (1993)

Klasika 90.let. Možná, že kdybych na tom vyrůstal, díval bych se na to se silnější nostalgií. Takto je to jen příjemná zábavná jednohubka s výbornou ústřední dvojicí Stallone - Snipes a se Sundrou Bullock v jedné z mála rolí, kde mi nevadí. Pěkné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)

Stážista (2015)

Nancy Meyers umí točit příjemné lidské filmy, to už dokázala v minulosti. Intern je toho dalším dobrým příkladem, i když musím uznat, že tentokrát to s tím sluníčkováním a cukrováním trošku přehnala, zejména v závěru. Bál jsem se, do čeho to zase De Niro vlezl, ale tahle role mu sedla a dokonce mi nevadila ani Anne Hathaway. Slušné 3 hvězdičky. (HD, orig.)

Místo u moře (2016)

Velmi kvalitní drama, které se celkem spolehlivě zaryje pod kůži. Líbil se mi tu celkem vyprávěcí postup, kdy se postupně odkrývá Leeova minulost. Kvalitně natočené, zrežírované i zahrané, a v pár momentech i hodně silné, co se týče emocí Pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.)

Batman (1966)

Nejstarší s filmových Batmanů je zároveň asi tím nejrozopruplnějším. Pokud by k tomu člověk přistupoval jako k serióznímu pokusu o ztvárnění komiksu, byl by to čistý odpad. Nicméně nadsázka a vědomí, že se tvůrci neberou vážně (doufám) dává filmu trošku jinou optiku a v takovém případě je většina scén vlastně docela vtipných a povedených (jako parodie). Ale i když se člověk přemůže koukat na to touto optikou, pořád tomu k dokonalosti chybí dost. Takže nakonec 3 hvězdičky, ale zdůvodnit to moc nedovedu. (Blu-ray, orig.)

Šípková Růženka (1959)

Tak jsem napravil další disneyovský rest a v případě Sleeping Beauty ta delší doba čekání ani tolik nevadila. Pohádka je to sice jako obvykle krásně nakreslená, pro děti super, ale pro dospělého už je to horší, nuda se postupem času dostavuje čím dál častěji. Víc než o Růžence je to o třech potrhlých sudičkách. Pěkné, ale příště si to dám leda s dětma. (Blu-ray, orig.)

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Po tragické čtyřce přichází o něco lepší pětka, ale kvalit kteréhokoli dílů z původní trilogie nedosahuje ani omylem. Po 3 týdnech už si v podstatě nepamatuju, o co tam šlo. Stále to samé - pitvořící se Depp, honičky na moři a asi 2 povedené vtipy. Celkem málo na blockbuster za takový prachy. Na jedno zhlédnutí celkem ok zábava, ale vyprchá dřív než bys řek borůvkovej koláč. Lepší 2 hvězdičky. (HD, orig.)

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Sequel, který neměl vzniknout. Matthew Vaughn sice narozdíl od dvojky Kick-Assu sednul opět i do režisérského křesla, ale příliš velký dopad to na výsledek nemá. Více akce, ale méně originální a zábavné. Julianne Moore se snaží, ale žádným supervillainem neni. Statesman je sice dobrej nápad, ale celé to působí hrozně vychtěně a do děje to zapadá pramálo. Abych jen nekritizoval, pořád je to celkem zábavná jízda, ale o tolik méně než jednička, že je to bohužel doočíbijící. Trochu lepší 3 hvězdičky. (kino Cinestar, orig.)