Stáhni mě do pekla (2009)

Docela zábavná jednohubka, která na jedno zhlédnutí neurazí. Scény v autě, u stolu nebo na hřbitově byly fakt dobrý a potěšil i nekompromisní závěr. Nicméně ten celkem průměrný zbytek stopáže to na 4 hvězdičky nevytáhne ani náhodou. (Blu-ray, orig.)

Insomnie (2002)

Zvěsti o nejhorším Nolanově celovečeráku nelhaly. Chvílemi je to příliš zdlouhavé a nudné, což bohužel není vyváženo nějakou hodně hustou atmosférou a napětím a šanci vylepšit dojem nemá ani skvělý Al Pacino. Navíc se jedná o remake, takže ani žádný originální námět zde nehledejme. Takové průměrné 3 hvězdičky. (HDrip, orig.)

Psí poslání (2017)

Hezký rodinný film s pár silnějšími momenty. Zajímavý nápad, i když trošku přehnaně fantaskní, zejména v závěru. A bylo postupně jasné, k čemu to směřuje. Takové pěkné 3 hvězdičky. (HD, orig.)

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Jen o něco menší nuda a stupidita než jednička. Vážně nechápu, co na těhlech omalovánkách pro puberťáky někdo vidí. Humor vtipný v jednom případě ze 100, příběh stupidní, postavy nezajímavé. Nějaká ta akce chvíli udrží pozornost, ale opět to postrádá jakoukoli zapamatování hodnou scénu. Slabé 2 hvězdičky. (HD, orig.)

Hrob světlušek (1988)

Zajímalo by mě, z čeho někteří místní komentátoři usuzují, že se jedná o citové vydírání...Hotaru no haka je neskutečně působivý, nádherný a smutný film, u kterého slzu neuroní (nebo minimálně s velkým sebezapřením) snad jen hodně velký cynik. Nemám už dalších slov, čistých 5 hvězd. (HDrip, orig.)

Vetřelec: Covenant (2017)

Jestliže Prometheus mě napodruhé bavil stejně jako napoprvé a navíc mi celej ten film začal dávat mnohem větší smysl, tak Covenant mě docela zklamal. Rozvinutí látky z Promethea bohužel vyšumělo téměř do ztracena. K tomu nesympatická posádka dělající doocčíbijící debilní chyby, krom Davida absence jakéhokoli zajímavého charakteru, nikterak zajímavé lekačky. Vizuál ok, ale točit film na Islandu nebo Zélandu dneska umí kdekdo. Celkově spíš zklamáníi, i přesto, že očekávání moc vysoká nebyla. (HD, orig.)

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tak bohužel většině recenzí k tomuhle filmu musím dát za pravdu. Deathproof je jednoznačně nejslabší Tarantinův celovečerák, který si už asi nikdy nepustím. Příliš kecání, které není pro děj absolutně relevantní, málo akce, málo vtipu. Ani ten Kurt Russell nakonec nebyl tak hustej, jak jsem očekával. Plusem jsou pěkný buchty a závěrečná honička. Slabší 3 hvězdičky a velké zklamání. (Blu-ray, orig.)

Grindhouse: Don't (2007)

Jelikož u většiny hororů mě sere demence postav, které dělají kroky vedoucí k jejich rychlé smrti, tak tahle parodie právě na takovéto chování mě fakt bavila. :-) Myslím, že Edgar Wright nevynechal ani jedno klišé, takže je vidět, že má nakoukáno. :-) (Blu-ray, orig.)

Grindhouse: Machete (2007)

"They fucked with the wrong Mexican." ... a spousta dalších skvělých hlášek. V době vzniku by asi nikdo netipnul, že z toho bude celovečerák. :-) Ale ani ten nakonec nedopadl tak špatně. Nicméně tohle je vzhledem ke stopáži větší jízda. (Blu-ray, orig.)