Mimi šéf (2017)

Vynikající nápad, který ovšem nebyl dotažen k úplné dokonalosti a i přesto, že jsem se povětšinou dobře bavil, tak kvůli celkem předvídatelnému a klišoidnímu závěru nemohu dát více než 3 hvězdičky. Škoda, potenciál byl o mnoho vyšší. (HD, orig.)

Mladé pušky (1988)

Tak tohle se bohužel nepovedlo. Nevím, kdo psal a schvaloval scénář a dialogy, ale takhle toporné a nesmyslné už jsem hodně dlouho v žádném westernu neslyšel. Charaktery naprosto jednorozměrné, herecké výkony o ničem. Jediné co jde Mladým puškám k duhu je fakt, že může umřít kdokoli a kdykoli, žádné náhlé a těsné úniky (až na úplný závěr). Dvě hvězdičky, ale jen tak tak...(Blu-ray, orig.)

Hříšný tanec (1987)

Nevím, čím to, jestli náladou nebo pokročilejším věkem oproti minulému zhlédnutí, ale musím Dirty Dancing vzít na milost. Ta kombinace romantiky, naivity, mladické nerozvážnosti, porušování pravidel a vzpoury proti společenskýcm konvencím je tak akorát ideální, aby člověk milencům fandil a zároveň celé dění nebylo úplně nevěrohodné a trapné. Bavil jsem se mnohem lépe než poprvé, takže slušné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)

Dunkerk (2017)

Dunivé, pulzující, působivé válečné drama, které dokázalo naplno využít možnosti IMAXu. Audiovizuální orgie, které nám servírují Hans Zimmer a Hoyte van Hoytema však malilink zastiňují fakt, že Nolan nepodal tak úplně přesný obraz této historické události. Z toho, co jsem četl, že nechtěl použít CGI, tak to prostě na působivosti a tísnivosti některých scén hodně ubralo. Za celou dobu tam přeletí snad 3 Messerchmitty, a i když chtěl Nolan nepřítele nechat z větší části jako skrytou hrozbu, tak to prostě 100% nefunguje. Dunkirk je tedy skvělý film, ale do nějaké Nolanovy topky bych ho určitě nezařadil. (kino IMAX, orig.) Edit 25.3.2018: Výrazného poklesu dojmu z filmu v rámci domácí projekce jsem se obával zbytečně, protože i napodruhé je to prostě dobrej film, nicméně už to prostě nebylo tak úplně ono. Tady fakt ten IMAX dělá když ne 50%, tak 25% zážitku určitě. Ponechám tedy 4 hvězdičky, ale už rozhodně nejsou lepší jako po prvním zhlédnutí. (4k UHD blu-ray, orig.)

Číslo 5 žije (1986)

Viděno po snad 20 letech a i přesto, že film v mnoha ohledech opravdu zestárnul, tak to podstatné z něj zůstalo nedotčeno. A tím podstatným je Johhny, asi nejvtipnější a nejmilejší robot ever. Jeho přítomnost ve většině scén vynahrazuje častou topornost dialogů a smršť spíše nepovedených vtipů a hlášek. Tak trochu jsem se vrátil do dětských let, takže i za to nostalgické a mírně neobjektivní 4 hvězdičly. (Blu-ray, dabing)

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Koukatelný akční thriller, který sice nenudí, ale ani nijak svou akcí neohromí. Některé pasáže jsou docela dobré, jiné zase totálně nepřehledné. Závěrečná půlhodinka je asi nejlepší, se snesitelnou porcí patosu a patriotismu. (HD, orig.)

Nymfomanka, část II. (2013)

Spousta filozofování a nějakých hlubokých myšlenek, a to ještě ve větší míře, než v 1. části. Chvílemi to nudilo, něco bylo i zajímavé. Podstata prvního dílu byla trošku odsunuta na vedlejší kolej, což by nevadilo, nebýt poněkud přehnané a nepříliš věrohodné závěrečné půlhodiny. Celkový dojem z Nymfomanky je veskrze pozitivní, ale znova už si to na 99% nikdy nedám. (HD, orig.)

Perníkový táta (2008) (seriál)

Dlouho jsem Breaking Bad odkládal, ač jsem na něj slyšel v podstatě jen samou chválu. Teď po zhlédnutí první série už celkem chápu, kde se brala. Scénáristicky vypilované, se skvěle napsanými postavami a až na pár výjimek s výborně budovaným napětím. Pár drobných výtek k dosavadnímu vývoji by se našlo, ale raději s nimi počkám případně až po další(ch) sezoně(ách). Zatím musím konstatovat, že po delší době u nějakého seriálu mám chuť se pustit hned do další řady. Edit 10.8.2017: Tak další série jedeme stále v kuse a stále je to výborná zábava. Ve druhé už je odhálení Waltera téměř na spadnutí, ale nakonec to "dobře" dopadne...ve třetí a čtvrté se situace přiostřuje a začíná jít opravdu do tuhého. Do toho všeho řeší Walter neustále nějaké spory s Jessem, se Skyler a člověk si říká, že tohle nemůže prostě ustát, ještě s hrozbou návratu rakoviny v plné síle. Nicméně tvůrcům se podařilo děj ukočírovat, udržet ho jakžtakž v uvěřitelných mezích a proto i po 4. sérii je stále na co koukat. Nicméně ani po ní zatím seriál do své úplné topky nedám, na to je to trošku příliš natahované (např. díl s mouchou byl z větší části fakt otravný). Edit 29.8.2017: Zvěsti nelhaly, pátá série je úplně top ze všech. Tvůrci se s nikým a ničím nesrali a mně začínalo chvílemi být i úzko. Samostatně jako série jednoznačně za 5 hvězdiček, ale kdyby předtím bylo o jednu až jednu a půl sérii méně, bylo vy to ku prospěchu věci. Takhle zůstanu na celkových 4 hvězdách, díky poslední sérii spíš lepších. (HD, orig.)

Mumie (2017)

Hodně velká slátanina, která ještě ke všemu po většinu času nudí. Jsem nemile překvapen, čemu že se Tomík tentokrát upsal. Těžko hledat alespoň nějaká pozitiva, protože ani audio-vizuální dojem nebyl kdovíjak převratný. Jeden z propadáků roku. (kino Cinema City, orig.)

Vzhůru do oblak (2009)

Po dlouhé době viděno a tentokrát (asi je to dáno věkem) mě to dostalo mnohem, mnohem více. Animák, který je spíš pro dospělé než pro děti, a který mě donutil k zamyšlení nad vlastním životem. Úvodní patnáctiminutovka je emocionálně neskutečně silná, postupně se přidávají elementy spíš pro dětského diváka, ale nikdy to nesklouzne zcela do infantilní pohádky. Vizuálně naprostá barevná bomba, a to jsem zatím neviděl 3Déčko. Přesně 4,5 hvězdičky. (Blu-ray, orig.)