Ghoul (2015)

Typická hororová hovadina plná těch nejotřepanějších klišé. Nuda, nebál jsem se ani chvilku, lekačky laciné. Tak zas si dám na delší dobu od hororů pauzu. (Blu-ray, orig.)

Banshee (2013) (seriál)

Skvělý nápad a zajímavé postavy (a tím nemyslím jen Ivanu Milicevic a Lili Simmons :-) ), to jsou asi dvě největší devízy Banshee. Fakt mě to bavilo a nebýt pár hlušších míst uprostřed série, bylo by to možná i na plný počet. Pár nějakých logických lapsů by se taky našlo, ale nic zásadního, co by narušilo celkové vyznění. Taky mi úplně nesedl Antony Starr, ale že by mi vyloženě vadil jako hlavní postava, to ne. Jsem zvědav, jakým směrem tvůrci směřují 2. a další sérii. (HD, orig.)

Sázka na nejistotu (2015)

Povinná "četba"! Skvělý film s naprosto zásadním tématem, který i mně jako člověku poměrně znalému světové politické a ekonomické situaci ukázal poutavou formou spoustu nových informací. Pro naprostého laika to bylo asi těžko stravitelné, nicméně pokud by někdo opravdu chtěl pochopit podstatu finančních operací (či machinací?), které vedly k celosvětové finanční krizi, tak by si měl po prvním zhlédnutí všechno vygůglit, a pak si to pustit znova. Kdo to neudělá, a dá filmu méně jak 4 hvězdičky s tím, že to nechápe, tak je diletant. Tečka. (HD, orig.)

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Upřímně, moc nechápu poměrně širokou vlnu kritiky ke 2. dílu Jurského parku. Jasně, myšlenkově už je to o něco níž než jednička, není už tu ani ten wow efekt, ale pořád je to pro mě skvělá a svižná dobrodružná zábava. Napětí a lekačky mi přijdou ještě propracovanější než u jedničky, napnutej jsem byl v některých pasážích jak struna, a to jsem to samozřejmě už kdysi viděl. :-) Za mě spokojenost a dám si to s chutí v budoucnu znovu. (Blu-ray, orig.)

Nymfomanka, část I. (2013)

No, koukat se na to docela dá, sem-tam problejskne nějaká zajímavá myšlenka, ale jinak je to fakt spíš hodně natahovaný porno s příběhem. S Larsem von Trierem moc zkušeností nemám, tak těžko říct jak moc je tenhle film v rámci jeho kinematografie kontroverzní. Mně zas až tak moc nepřišel. Jsem zvědav na druhej díl, jestli tomu dá nějaký vyšší smysl. Viděn director's cut. (HD, orig.)

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Nuda, nuda, šeď, šeď. Nemá to drive, nemá to vtip, nemá to ani žádnej nápad. Fakt jsem se u toho nudil a minimálně od půlky koukal na čas, kdy už to skončí. Dlouho mi osud postav ve filmu nebyl tak moc u prdele. Aspoň, že se dalo koukat na Alicii Vikander, i když tady v tý roli toho moc předvést nemohla. (Blu-ray, orig.)

Duch ve stroji (2017)

S napětím a obavami jsem očekával další z řady amerických předělávek původně asijských klasik. Nakonec jsou pocity takové rozporuplné. Díky návštěvě IMAXu a 3D vynikla skvělá vizuální stránka, ovšem obávám se, že koukat na to doma a ve 2D, tak to zas tak úžasné nebude. Chybí tomu výrazná filozofická hloubka originálu, kterou nahrazuje spousta honiček a střelby. Mám pocit, že i kdybych neviděl originál, tak mi to dějově přijde nevyužité a ploché na to, jaké téma film rozebírá. Jedním z mála pozitiv je, že po zhlédnutí tohohle remaku mám chuť podívat se znova na japonskou anime verzi. :-) (kino IMAX 3D, orig.)

Sucker Punch (2011)

Vynikající nápad, který nechci říct, že by byl úplně pohřbený, ale dosti zprzněný Snyderovým zbytečným exhibováním. Kdyby se místo megalomanské (a ne vždy úplně zdařilé) akce věnoval více postavám a ději, mohlo to dopadnout o poznání lépe. Takhle se jedná o poměrně zábavnou jednohubku, kterou si ale znovu většina lidí chtít pustit nebude. (Blu-ray, orig.)

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Pokud si někdo myslel, že původní série Planet Earth je nejlepším a nepřekonatelným dokumentem, vlastně jedním z nejlepších děl kinematografie v historii, tak Planet Earth II musela minimálně silně otřást tímto pocitem. Attenborough a jeho tým totiž natočili něco, u čeho jsem kolikrát jen nevěřícně zíral, jak je to vůbec možné. Dechberoucí záběry vzácných zvířat v situacích, ve kterých jsme je nikdy neměli šanci spatřit. Díly Mountais a Cities jsou za naprosto čistých 100%, tam nemůže prostě nikdo vytknout nic ani jedné sekundě dění na plátně. Jsem naprosto nadšen a jestli někdy přejdu na UHD formát, tak Planet Earth II bude první, co si v něm pořídím. (HD, orig.)

Macbeth (2015)

Pomalé, náročné, ale nakonec mě Macbeth dostal. Justinu Kurzelovi se s pomocí skvělých herců, kulis a přesné hudby podařilo vystavět atmosféru, která naprosto dokonale padla shakespearovské tragédii. Jsem rád, že nevymýšlel žádné moderní vyfikundace a pojal to s respektem k původnímu dílu. Rozhodně mi to vyhovuje víc, než naposled divadelní Hamlet s Cumberbatchem, který v kulisách běhal v mikině a džínách...no a abych nezapomněl, tak Míša je asi top herec současné mladší střední generace, a zde to opět dokazuje. (HD, orig.)