• Krátkometrážní

Krváček (1990)

Béčkový horor o parazitovi, ktorý sa uhniezdi v tele mladej krotiteľky šeliem. K rastu však potrebuje čerstvú tekutinu s príchuťou hemoglobínu. Slečna preto začne zabíjať nič netušiacich nadržaných chlapov aby sa dostala k čerstvej krvi, a tým sa roztáča  séria nechutných scén, z ktorých vám je na zvracanie. Najviac ma dostala scéna v sanitke, tam som mal fakt na mále. A to som skúsený hororový veterán. Navyše je tu už len pár scén kde sa hrdinka ukáže nahatá.

Hospoda (1996) (seriál)

Dobre natočený seriál s príjemnou atmosférou a hviezdnym obsadením. Ja osobne ho pozerávam už od jeho premiéry v TV kedy som mal 5 rokov a rovnako ma baví dodnes. Perfektne zachytená atmosfére pražskej hospúdky a jej štamgastov s každodennými problémami. Navyše tá herecká elita hraje tak presvedčivob že im baštíte akúkoľvek hlášku. Kupríkladu Nárožný ako hostinský Dušek nemal chybu. Tie jeho hlášky sú čistý kult (ty ses tady rozpil jak švédskej turista v Petrohradu) U mňa jednoznačne najlepší seriál aký TV N@va kedy vyprodukovala.

Zobani (1993) (TV film)

Tak tento film mi zostane ležať v hlave ešte veľmi dlho. Tak vydarený televizák z ČT som snád ešte nevidel. Priam démonický herecký výkon Miroslava Etzlera, ktorý je tu nezabudnuteľný. Sadistický čatár Konečný je možno jeho životná rola. Hlavne je tu vidieť tá neuveriteľná beznádej a nemožnosť brániť sa šikane mazákov, ktorej brutalita sa neustále stupňuje. Ku koncu dokonca prerástne k pokusu o útek dvoch "zobanov" za hranice. A každý pokus o vzburu je tu tvrdo trestaný. Inak mne prišli herci, ktorí hrali zobanov v pohode to isté môžem povedať aj o mazákoch.

Osvícení (1980)

Silná atmosféra, démonický Jack Nicholson, psychedelická hudba a scény, ktoré sú určené pre povahy s ocelovými nervami. To je adaptácia románu Stephena Kinga Shining pod taktovkou perfekcionistu Stanleyho Kubricka. Práve u tohto filmu sa ukázala jeho absolútna genialita. Dokázal sa skrátka adaptovať na akýkoľvek žáner. Perfektne si poradil so sci-fi, vojnovým filmom či historickou drámou. Samozrejme je tu odvedená výborná práca s kamerou a tá hudba človeku normálne drása nervy. Pozvolne budovaná atmosféra násobená zneklidňujúcou hudbou a k tomu až surealisticky pôsobiace obrazy vás dokonalo pripravia na strhujúce finále a záverečnú pointu, ktorá vás spolahlivo zamrazí. Film sa síce knihy vôbec nedrží, ale to nemení nič na tom, že Shining je osobitné majstrovské dielo, ktoré má pevné miesto medzi najlepšími filmami histórie. Dodnes si mnohí hororoví tvorcovia z tohto geniálneho filmu požičiavajú nápady a mnoho režisérov stále na tento film odkazuje.

Poslední výsadek (2005)

Ako fanúšik vojnových filmov som samozrejme bral za povinnosť pozrieť si film, ktorý podľa popisu distribútora zobrazuje slávnu nepodarenú operáciu Market Garden. Film ma však v mnohom zarazil, jednak že slávna operácia Market Garden tu slúži iba ako pozadie a predovšetkým tým, že chvíľu vyzerá ako vážny vojnový film a chvílami ako nejaká bohapustá paródia. Herci tu v niektorých scénach odriekávajú miestami tak stupídne dialógy až je jednému zle. Jednoznačne si ale film zaslúži pochvalu za kameru, ktorá občas pôsobí až videoklipovo, za celkom sympatické postavy (zjazvený desátnik Baker, Karel Roden v úlohe nemeckého dezertéra alebo ten seržant od výsadkárov čo celý film pajdá na zranenú nohu a hovorí celkom vtipné hlášky). Za úžasnú hudbu. A hlavne za záverečnú prestrelku, ktorá nemá chyby. Pokiaľ ale chcete vidieť skutočný vojnový film o Market Garden tak si pozrite vojnovú klasiku A bridge too far.