Dort (2014)

Člověk se do toho musí ponořit. To co Claire prožívá je hodně velká depka, která je mnohem mnohem větší,než samotné bolesti, ze kterých se časem vylíže. Hodně těžký film, kdy ty bolestivé vzdechy ufuněné a nateklé Aniston mám někdy plné zuby. Dobře to holka zahrála. Tomuhle filmu jsem věnovala trpělivost a vyplatilo se.........

S láskou, Rosie (2014)

S láskou, Rosie je romanťárna jako prase. Od začátku je nenaivnímu a možná i naivnímu divákovi jasné, jak vše nakonec dopadne,ale sledovat Lily a Sama je moc fajn jak herecky,tak vizuálně. A proč se nezasnít a nevěřit na tyhle vztahy, někde to tak třeba je.:))) a tempo je opravdu příjemné, žádné výkyvy.

Most (2011) (seriál)

Po seznámení se s hlavními hrdiny a strávení jisté poruchy Sagy Norenové ( což mi trvalo asi první tři díly), jsem se těšila na každý další díl a z věcí,které mi u Sagy vadily se pomalu stávaly přednosti. Se svým Dánským kolegou Martinem se dobře doplňují a pro díváka se jejich dialogy stávájí mnohdy zábavnými i když to tak zdaleka nevypadá. Most má charisma, je to kriminálka se zvláštní ponurou atmosférou, kdy vše velmi pomalinku do sebe zapadá a plán,který někdo spřádal se daří plnit. Ponurý je i vizuál,kdy všechno vypadá víc šedivě a tmavě, takhle si tedy Švédsko nepředstavuji, ale jako divák jsem měla pocit,že jsem pořád někde jakoby v laboratoři, prostě originál. Druhá série mě bavila o něco méně,ale těšila bych se i na další.

Chlapectví (2014)

Jenom proto,že se chlapectví točilo tolik let nemusí být zrovna moc zajímavé. Je krásné sledovat jak se herci mění,hlavně hlavní hrdina a jeho sestra. Pravda i Ethan,který na konci působí až ztrhaně a naopak Patricia,která naopak nabírá a nabírá. Tohle je koloběh života. Z Ellara Coltraneho se klube zajímavý týpek. Ale příběhově mi to nic moc nedalo, nuda, neemočno,plytkost. Kamera bylaa super a nápad taky,ale napodruhé už asi ne.

John Wick (2014)

Tenhle žánr mě spíše míjí,ale když natrefím na Taken nebo Zátah, tak chrochtám blahem. John Wick mě nebavil jako ty dva předešlé,ale do nudychtivé nálady jsem měla hodně daleko. Keanu na padesát vypadá stále dobře a jeho životní styl se v jeho obličeji podepsal přesně jak bylo potřeba. Velmi mě ve své roli potěšil Michael Nyqvist, který mě bavil již při vyslovování BABA YAGA. Mělo to jednoduchou pointu, dobrý spád a nikdo se nebabral v přílišném rozpytvávání jak děje, tak těl:) Prostě akce bez skurpulí s výbornými herci a v neposlední řaděi hudbou. M.Manson bomba song.

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Kdybych neviděla ukázky a neměla potuchy o tom, že se můžeme těšit na Spongeboba v 3D,asi bych nebyla tak zklamaná,ale vcelku spokojená,protože by se mi dostalo všecho toho, co ke klasickémi SpongeBobovi vlastně patří. Když se mě však asi po 40. minutách můj devítiletý syn zeptal,kdy už Bob bude na suchu,tak mě to zamrzelo. Protože trpělivosti měl myslím dost,ale co je moc,to je příliš. Bylo to k malému divákovi hodně nefér. Nadruhou stranu Banderas a jeho ptačí společníci pobavili a celkově jsem se i já rodič popravdě zasmála, Občas tam bylo trošku hluchého místa nebo naopak hodně chaosu...také bublina, ve které Plankton s Bobem letí snad "polovinu":) filmu, ale na to jsem si už u animáků tak nějak zvykla. Takže za 70%.

Pojedeme k moři (2014)

Po dlouhédobě jsem se podívala na český film a jsem ráda,že v něm nebyla Geislerová, Macháček nebo Vilhelmová. Ze začátku jsem měla strach,že mě forma natáčení přestane bavit nebo po určité době začne otravovat....opak se stal pravdou. Bylo to moc fajn, od vztahu těch dvou kamarádů, přes vytváření domácí pohody u společného stolování,pěkná byla také scéna kdy Tomáš tancuje se svou babičkou,to mělo hodně velkou sílu. Konec něco objevil,něco změnil,ale jako celek opravdu pěkný film,který si na nic nehraje,ale přesto je jedinečný.

Slídil (2014)

Asi bych dala za 80%,ale tím,že se jedná o příběh,který je svým způsobem originální a neokoukaný,tak dávám plný počet. Nehledě na to,že Jake je v každém filmu precizní a přesvědčivý a stává se z něho herec,který snad nikdy nezklame. Buď je to výběrem rolí nebo talentem,který má. Co tady svou mimikou vytváří je až neuvěřitelné. Jeho postava je bezcharakterní a pokud jde o jeho cíl,jde doslova až přes mrtvoly. Nevím, jak se říká lidem,kteří nemají ani špetku charakteru,chladnokrevní? Každopádně podíváná,která stojí za to. Rene Russo jsem brala vždy spíše za druhořadou herečku,ale tahle dáma i přes svůj věk má jistý šmrnc a nakonec hrát opravdu umí.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Saul Goodmen byl v Perníkovém tátovi moje hodně oblíbená postava. Takže po zjištění, že ho je možno ještě vidět dějově před ním, beru všemi deseti. PO sklédnutí prvních dvou dílů jsem nadšená a natěšená na ty další jako chlapi (nejen) v pátek na pivisko. Pár postav se zde už mihlo i z dědka,což bude pro jeho příznivce určitě potěšitelné. Uvidíme jak se to vyvine...

Želvy Ninja (2014)

Co bychom občas my rodičové pro své děti neudělali? Občas i nějaký televizní večer s pizzou a količkou se zadaří. A vy se bavíte,když vidíte ten úsměv na dětské tváři a prominete, že Megan a její mimika je trošku jiná,než by daná situace vyžadovala, účes je stále dokonalý a Will Arnett zmražený a toporný. Jediný,kdo trošku hraje je charismatický William Fitchner. Ale co, želvoni jsou fajnoví a hudba se taky dá,šlape to, má to akci i když do hloubky to fakt moc nejde.:)