• Krátkometrážní

Inside 'The Living Daylights' (2000)

První bondovka, kde se objevil jako Bond herec Timothy Dalton. Dokument se hlavně zaměřuje na popis akčních scén, kterých v této bondovce není zrovna málo:)). Přes Československo (Rakousko) se dostaneme až do Afghánistánu, tady je to vlastně opačně:)). Zajímavost: natáčení navštívila britská královská rodina.

Inside 'Live and Let Die' (1999)

První bondovka, kde se objevil jako Bond anglický herec Roger Moore. V tomto dokumentu bych hlavně vyzvedl popis akčních scén - honička v motorových člunech a poskakování přes aligátory. Dozvíme se také, že Burt Reynolds se moc chtěl stát novým Bondem po Connerym:)).

The Music of James Bond (2000)

John Barry byl hudební mág. Od The James Bond Theme (Dr. No, 1962) po scénickou hudbu k Dech života (1987) to prostě nemá chybu. Dokument od Johna Corka shrnuje zásadní hudební díla v letech 1962-1999. Cork neopomene zmínit i další hudební skladatele, kteří se podíleli na tvorbě bondovek, ale je zcela zřejmé, kdo vytvořil charakteristický zvuk Jamese Bonda - Barry, John Barry.

Silhouettes: The James Bond Titles (2000)

Dokument se zaměřuje na práci, kterou odváděl filmový návrhář Maurice Binder. Nejznámější věc, jež vymyslel je samozřejmě "gun barrel sequence", což je klasická otevírací scéna bondovek:)).

Inside 'Thunderball' (1995)

Dokument o nejvýdělečnější bondovce šedesátých let 20. století. Zaměřuje se hlavně na nepoužité či odlišně natočené scény. Dokument od Johna Corka je opravdu tak krátký, jen 4 minuty.

Everything or Nothing: The Untold Story of 007 (2012)

Dokument, jenž rekapituluje 50 let Jamese Bonda. Zaměřuje se na osobnost Bonda a kdo stál za jeho zrodem. Tím nemyslím jen autora knižní předlohy, Iana Fleminga, ale i producenty filmových bondovek, neboť v podstatě oni vytvořili tento kulturní fenomén, který nás stále baví. Dokument se tedy nezaměřuje na filmy, ale hlavně na pozadí jejich natáčení. Také se zde objevují herci, kteří představovali agenta 007:)).

The Incredible World of James Bond (1965) (TV film)

Dobrý dokument o Bondovi ze šedesátých let. Dokument se zaměřuje na dobu, kdy tento kulturní fenomén vznikl, dále na zákulisí bondovek při jejich natáčení, připomene i Iana Fleminga a rekapituluje nejdůležitější části ze čtyř natočených snímků - Dr. No, From Russia with Love, Goldfinger a Thunderball.

Útok na Bílý dům (2013)

Emmerich tentokrát ničí Bílý dům a podle mě to patří k jeho slabším kouskům. Opravdu nechápu, kdo v Hollywoodu dal souhlas, aby se natočil tento scénář. Námět je naprosto v pohodě, ale ty detaily...WTF doslova!:)) Scénárista James Vanderbilt musel být hodně zhulený nebo si to nedovedu představit. Je to fakt víc komedie než akční-drama a na 3 hvězdách to nechávám hlavně kvůli té zábavnosti a slušným hercům. Olympus Has Fallen mi sedl víc.

Inside Q's Laboratory (2000)

Desmond Llewelyn = Q byl prostě borec! Ty jeho hračky, to nikdy nemělo chybu:o)).

Inside 'Diamonds Are Forever' (2000)

John Cork nám v tomto dokumentu prozradí, jak to bylo vlastně s amerikanizací Jamese Bonda. Dost zajímavé jsou informace o tom, kdo se málem stal novým Bondem. Také se jedná o poslední oficiální film se Seanem Connerym, který se zde bohužel představuje pouze v archivních rozhovorech, ale herečky na něho vzpomínají velmi laskavě:)).