• Krátkometrážní

MacGyver and the New Citan (2012)

MacGyver is back! Jedná se o docela fajn reklamu (na Mercedes), ale je samozřejmě zřejmé, že ten závan nostalgie je silný. Richard Dean Anderson na to stále má!

The Pig Who Cried Werewolf (2011)

Bonusové video ze světa Shreka, i když v tomto snímečku potkáme pouze vedlejší postavy (prasátka a vlka). Filmeček je ale velmi slabý, nejspíš je to tím, že tam chybí tahouni ze "Shrek-worldu" a také vtipnost je opravdu mizivá. Mezi 2/3 hvězdy, nejslabší dílo režiséra Trousdalea.

Michael Jackson: Black or White (1991) (hudební videoklip)

Black or White je podle mě nejlepší věc Michaela Jacksona! Perfektní song a velmi zábavný klip, jednoznačně za 5 mladejch Culkinů!:o))

Thriller Night (2011)

Shrek a jeho přátelé si vzpomněli na Thriller od "krále popu". Je to docela sranda a vyrovná se to i starším shreko-videím, ve kterých se hlavně zpívá. Poslední scénka s Kocourem je fenomenální...slabší 4 hvězdy.

Blink 182: Greatest Hits (2005) (hudební videoklip)

Blink 182 nepatří sice mezi moje extra-oblíbené kapely, ale jejich výběrové album (tady se jedná o sestřih jejich videoklipů) je opravdu dobré. Většinu jejich hitů mám rád a hlavně jejich klipy jsou velmi zábavné. Mezi nejlepší songy řadím - What's My Age Again?, All The Small Things, Adam´s Song and Always.

Lidé jako my (2012)

Příjemné drama, které staví hlavně na hereckých výkonech, uvěřitelném scénáři ("podle skutečných událostí") a dobré režii. Elizabeth Banks a Chris Pine podávají v hlavních rolích velmi slušné výkony a film stojí převážně na jejich hereckém umu. Michelle Pfeiffer a Olivia Wilde mají jen malé party. Alex Kurtzman naznačil, že jako režisér má co nabídnout, tak jsem zvědavý s čím se ukáže příště:)). Citový film pro citlivé lidi...77 %...dobré 4 hvězdy.

GREED, a New Fragrance by Francesco Vezzoli (2009)

Další reklama na parfém na těchto stránkách. V této se dokonce objeví dvě herecké krásky a to pod taktovkou režisérského klasika. Pointa snímečku je jednoduchá, ale výstižná a i docela pobaví.

Vedlejší účinky (2013)

Brilantní scénář a perfektní herecké výkony (hlavně Mara a Law) táhnou tento thriller, i když bych ani neměl opomenout velmi dobrou kameru a samozřejmě režii. Pro mě jasně nejlepší Soderbergh! Přesvědčivých 5 hvězd! PS: Nikdy nevěřte psychiatrovi:o). Film roku 2013.

360 (2011)

Snímek 360 je příklad globálního filmu, protože každý člověk (tedy herec) mluví jazykem své národnosti:o)). Jedno z hlavních zpestření jsou slovenské herečky, pěkné evropské lokace a slovenština, která má opravdu velký prostor! Dramatický slepenec několika životních příběhů naznačuje, jak je často důležité jedno těžké rozhodnutí a také jaké z toho mohou vzniknout důsledky. Jedno je ale jasné, že i cesta může být cíl...:)). Morgan a Meirelles vytvořili zajímavý film o pár lidských osudech.

Anonym (2011)

Emmerichův historický mýtus o nejslavnějším spisovateli na světě je opravdu zajímavým snímkem v jeho filmografii. Emmerich si dal oddych od komerčních titulů a zkusil film na vážné téma, což velmi kvituji. Atmosféra doby a výprava na jedničku a k tomu všemu naprosto brilantní Rhys Ifans! Se scénářem už je to ale horší, neboť je dle mého názoru zbytečně moc rozvleklý. Určitě zajímavý pohled na Shakespeara, i když pro mě je to spíš velká fikce, celkově tedy jen za 3 hvězdy.