• Krátkometrážní

Blázni ze stadiónu (1972)

Pro mě jedna z nejlepších francouzských komedií. Je to jedna z těch, které jsou zaprášeny nostalgickým a vzpomínkovým prachem. To už je doba, kdy jsem ji prvně viděla. Bláznivý příběh a jeho zpracování, "retro" atmosféra, nezapomenutelné, totálně odrovnávací scénky a dialogy, úžasné postavy a výborná hudba. Přirozené, osobité, inteligentní. Blázni ze stadiónu obsahují to speciální osobité kouzlo, jehož spousta amerických komedií, i ty nejlepší, nikdy nedosáhnou.

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film)

V hlavní roli mravenci. Zase. Kdyby věděli, co za filmy se o nich točí a jakým způsobem jsou zpracovány, možná by se doopravdy rozčílili a byli schopni dělat například to, jak je prezentují v tomto filmu. Celkově slabý průměr s pár celkem slušnými scénami a vskutku monstrózním a otevřeným koncem.

Co chytneš v žitě (1998)

Velmi příjemný a zajímavý povídkový film. Nejvíce se mi líbila povídka Stoh, hlavně dětští herci a Klára Issová v ní byli báječní.

Moderní Popelka (2004)

Jeden z hitů mých mladistvých let. Sladká a dobrotivá Hilary Duff a nádherný Chad Michael Murray coby galantní "princ." Je škoda, že tento sympatický krasavec postupem času upadl v zapomnění. Myslím, že kdyby se opět dostal do podvědomí, všichni ti Lautnerové a podobní by se mohli jít zahrabat. Ano, je to typicky americký, dokonale vypadající herec, ideální do komedií. Ale na rozdíl od spousty jiných, se nesnaží působit dojmem šamponovského, plakátového blbečka s rádoby svůdným pohledem typu "já jsem ten nejvíc sexy." Je příjemné se na něj dívat a vypadá, že si ani nehraje na krásného, ač by jistě mohl, a právem.

Pelíšky (1999)

Jeden z legendárních klenotů české kinematografie. Česká herecká elita, kultovní dialogy, hlášky a scény. Melancholická, hořká komedie, na jejímž pozadí (či snad v popředí?) se odehrávají zásadní okamžiky tehdejší doby. "A to jsem ti tu nástěnku chtěl svěřit, smrade..." :)

Femme Fatale (2002)

Podivný, zmatený, nelogický, ale zároveň také velmi zajímavý, působivý a svým způsobem umělecky originální film. Toto vše se mezi sebou neustále prolíná, objímá, odstrkuje, točí se v jednom kruhu a nikdy se nedostane pryč. Nad všemi těmito spletitostmi nesmyslností, absurdit a divákovým nepochopením ničeho, vyniká a vládne postava ženy L. Nádhernou, tajemnou, smyslnou bytostí, která je vodítkem celého filmu a jejímuž poslání v něm nejste schopni porozumět. Rebecca Romijn je nádherná žena a její striptýz za doprovodu songu "Sexe" od Damiena Saeze je velmi vzrušující:)

Smoochy (2002)

Komedie říznutá krimi. Edwardovi komedie perfektně sedí a dokázal s klidem ztvárnit i jiný typ postavy. Jako Sheldon Mopes je rozkošný:) Dokonalou hereckou trojku doplňují Robin Williams a Danny DeVito. Film má spoustu úsměvných momentů a dialogů, a i když je to v podstatě taková blbůstka, je zábavná a milá. Kdyby byl Smoochy natočen dříve než Kult hákového kříže, řekla bych, že je až neuvěřitelné, jak se z toho sympatického, dobrotivého a počestného mladíka jménem Sheldon Mopes, jednoho dne stal svalnatý chlapík s vyholenou hlavou a hákovým křížem vytetovaným na prsou, jménem Derek Vinyard.

Strach ze tmy (1991)

Tento snímek jsem prvně viděla někdy, když mi bylo zhruba čtrnáct let a byl to pro mě tenkrát docela slušný hororově-psychologický nářez. Přišlo mi to velmi depresivní, smutné a působivé. Nikdy nezapomenu na scénu s tím psem... Až budou tento film zase někdy dávat v TV, moc ráda bych se na něj po čase zase podívala.

Útok z hlubin (1999)

Útok z hlubin se mi moc líbí. Prvně jsem ho zhlédla na videokazetě, ještě jako dívka školou povinná a často jsem se na něj ráda dívala. Výborné obsazení, dynamická, napínavá podívaná a také výborná hudba. Žraloci jsou opravdu velmi inteligentní a je zábavné je sledovat, jak si se skupinkou vědců podmořského komplexu pohrávají. Scéna, kdy jim jeden žralok "odhodí" Stellana Skarsgårda na sklo, je nezapomenutelná. Celkově snímek rozhodně patří do nadprůměru v rámci "Shark Movies."

Fakulta (1998)

Breakfast Club meets Invasion Of The Body Snatchers:) Dokonalý casting známých mladých herců, z nichž se většina proslavila o léta později. Perfektní charaktery postav. Od rebela Zeka v podání Joshe Hartnetta, outsidera Caseyho (Elijah Wood), sportovce Stana (Shawn Hatosy), až po "goth girl" Stokely (Clea DuVall), povrchní krásku Delilah (Jordana Brewster) a jemnou blondýnku Marybeth Louise (Laura Harris). Z učitelského sboru vynikají sexy dámy Famke Janssen a ředitelka Bebe Neuwirth, kdysi fanatická matka Carrie, Piper Laurie budí hrůzu i zde, či trenér týmu Robert Patrick. Vůbec mé první setkání s ním, a ještě léta před tím, než mi uvízl v paměti jako nezničitelný T-1000, jsem si ho vybavovala jako parazitujícího mimozemšťana. Fakulta má chytrý a slušně propracovaný scénář, napínavý děj a pravděpodobně se jedná o jeden z nejlépe obsazených teenagerských hororů. A možná také i nejchytřejších. Kde jinde máte možnost vidět v jednom filmu Froda Pytlíka, Jean Greyovou, T-1000, Bobbyho ze Scary Movie a Ushera? :) "Ty jsi prostě dítě Stephena Kinga, Casey."