Veteráni (2009)

Taková malá milá road movie, místy smutná, místy dojímavá, hlavně ale úsměvná, s příjemnou hudbou, elegantně napsaná i zrežírovaná a s fajn pro mě neokoukanými herci. Moje první setkání s dánským filmem dopadlo velice příznivě.

Sedmero krkavců (2015)

Pochvala hlavní tvůrkyni - tahle pohádka se moc povedla.

Rozvedený se závazky (2010) (seriál)

Nepředvídatelnost téhle série prostě miluju. Zraje jako víno a když jsem jsem si na tento styl zvykl, královsky se bavím a Louiemu držím palce.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Po skončení 3D projekce v kině jsem si přál, abych si mohl jen odskočit na WC, menší svačinku a dát si to hned znova. Cítil jsem se příjemně uspokojen. Nadšení to nebylo, ale nové Star Wars mě rozhodně nezklamaly a právem si zaslouží plné hodnocení. Vždycky se najdou nějací nespokojení hnidopichové, kteří budou něco vytýkat - u tohoto filmu se např. hojně vytýká to, že nepřinesl mnoho nového. Ovšem, kdyby do tohoto světa přinesl revoluční novinky, už vidím tu lavinu skalních fandů, která by se proti tomu zvedla. Mě tato zvolená forma - víceméně návrat ke stylu původní osmdesátkové trilogie - naprosto vyhovuje. Režisérsky je film zvládnutý na jedničku s hvězdičkou, scénář chválím také, hudba pana Williamse - již pána v letech - je překvapivě hravá, svěží a dokáže kvalitu snímku vyzdvihnout ještě výše. Co však oceňuji nejvíce, je herecké obsazení. Daisy Ridley - asi jsem se opět zamiloval :-) John Boyega je taky fajn. Nicméně Rey a Finn na mě působili spíše dojmem kamarádů či sourozenců a ne někoho, kdo by to spolu mohl "dát dohromady". Návrat starých známých potěšil - z některých přímo čišelo, jak si po 30 letech "paběrkování" tento návrat vychutnávali. To ovšem neplatí o Harrisonu Fordovi, jehož Han Solo hláškoval jako za stara. Technické zpracování plné detailů je jedním z aspektů, proč chci film vidět znovu. A znovu. A znovu. Snad jedinou vadou je, že představa dvouletého čekání na pokračování se mi zdá až příliš dlouhá!

Temný případ (2014) (seriál)

Ve třetím díle jsem tuhle mudrlantskou, filozofickou, utahanou, nezajímavou nudu vzdal. Už jsem to nevydržel. Nechápu, proč má tak vysoké hodnocení.

Mládí (2015)

Taková nuda!!!

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Film ničím nepřekvapil ani nenadchl. Těch příběhů o zločincích už tu bylo dost a i když je Johnny D. skvělým záporákem, se kterým bych v reálném životě rozhodně nechtěl mít nic do činění, tenhle film moc zajímavý není, nevtáhl mě, nemá gradaci ani postavy, kterým bych mohl nějak fandit nebo s nimi soucítit.

Kobry a užovky (2015)

"The Snake Brothers" :) Překvapivě mě tenhle film dost bavil. Skvěle zahrané, výborně režisérsky ukočírované, chytrý a nápaditý scénář - to vše dalo vzniknout jednomu z nejzábavnějších českých filmů poslední dekády. Není to sice "nabušené" nápady a silným dějem od začátku do konce a pár věcí bych si možná představoval jinak, ale to nic nemění na tom, že mohu tvůrce pochválit. Tento český film se může měřit se zahraniční konkurencí a určitě by obstál.

Terminator Genisys (2015)

3,5/5 || Negativa: Atmosféra prvních 3 Terminátorů je pryč. Některé důležité věci jsou tu buď nevysvětleny, nebo vysvětleny nejasně. Filmu chybí silné a nezapomenutelné momenty či scény. Nevýrazný J. Courtney. Neustálá změna představitele Johna Connora. Pozitiva: Arnold. Emilia. Solidní vizuální stránka. Přehledná akce. Mírné dávky humoru. Zlepšení oproti čtyřce.

Nymfomanka, část I. (2013)

Tenhle film se tak strašlivě pomalu vleče! Kdyby tam nebylo to plkání o muškaření nebo náboženství, bylo by to mnohem lepší.