Chlapectví (2014)

Nápad (a tak trochu i experiment) je to vskutku zajímavý, nicméně příběh nudný. Film pojednává o obyčejném klukovi, z obyčejné rodiny, nikdo a nic zde není ničím zvláštní, zajímavější, vtipný či dramatický. Film se pomalu šine kupředu, zaujmou změny vizáže a účesu obou sourozenců, pak přijde jedna zajímavá postava - ožralý profesor, bohužel ne na dlouho. Nápad se dal natočit líp, bohužel hlavní postava je nudný filozofující hoch bez charismatu, jakých jsou tisíce a když mu ani osud (scénárista) do cesty nevloží žádný konflikt, problém, překážku či dilema, vznikne tak nezáživný film, který rozhodně již nemusím znovu vidět. PS: Zlatý Globus za nejlepší drama? Naprostý omyl. Co je zde dramatického, film připomíná líně proudící řeku, která místy vtéká do pouště a téměř vyschne (svými nápady).

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Spolu se sev. pólem, dlouhým a širokým a Záměnou se u mě jedná o nejvtiopnější Cimrmany. Hlavně postava vysloužilého výpravčího v podání pana Smoljaka s jeho podáváním ruky je výtečná, ale i ostatní mu zdatně sekundují. Výborné nápady, hlášky, detaily, určitě se podívám znova. Škoda, že jsem neviděl naživo.

Křídla Vánoc (2013)

Z nových českých filmů určitě nadprůměr, celkově mírně nad. Nápad i jeho zpracování mi přišly zajímavé, herecké obsazení ucházející, i když pan Krajčo u mě nemá moc velké charisma, dámy to ale zřejmě budou cítit jinak, že? Také první polovina mě bavila víc než zbytek filmu. Celkový dojem je ovšem pozitivní.

Strašák (1973)

Nádherně zahrané postavy Liona (Al Pacino) a hlavně Maxe (Gene Hackman), na čemž stojí celý film. Na tuhle cestu 2 "strašáků" za snem se určitě po čase podívám znovu.

Marketa Lazarová (1967)

Těžko stravitelný snímek, který snad mohl natočit jen někdo duševně choré mysli...

Hanele (1999)

Tři a půl. Výborně zrežírováno, hezká hudba pana Hapky, nejvíc se mi líbil konec. A hlavní představitelka, samozřejmě :-)

Před soumrakem (2004)

Snad ještě lepší (o malinko) než první díl. Snad jediná vada na kráse: příliš krátké. Snad se s těmi dvěma ještě uvidíme (splněno - viz Before Midnight).

Mariňák (2005)

3.5/5 || Nemám rád armádu a válečné filmy, ale rozjezd tohoto byl tak vtipný, cool a vyhraný, že jsem se skvěle bavil. Pak to občas trochu zvážnělo a počáteční elán vyprchal, ale celkově - na dané téma výborný a zajímavý film.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

1. série: 4* | 2. série: 5* | 3. série: 3.5* | 4. - 6. série: 3* - kvalita jde bohužel dolů, první 2 série byly nabušené skvělými díly a nápady, ve 4. sérii se mi líbily (trochu) už jen 2 díly, ostatní průměr či podprůměr, opakování stále stejných nápadů a postupů, které již napodesáté nejsou tak vtipné, jako na začátku, a dále "krvácení postav", jak to popsal Abed - neboli odchod některých hlavních postav a jejich náhrada jinými, rozhodně ke zlepšení kvailty seriálu nepřispěl. Přesto jsem se dodíval až do konce, ačkoliv některé epizody jsem vypnul v jejich průběhu, protože se na to nedalo dívat...