Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Pro mě jako fanouška seriálu Futuramy zklamání, které jsem ani nedodíval, protože mě nebavilo. Nesourodý a většinou nezábavný spletenec rádobyfórků, který nedokázal udržet moji pozornost.

Bezva finta (1985)

Jedna z mála výjimek, kdy je český dabing mnohem lepší než originál. Možná to je jeden z hlavních důvodů rozdílu hodnocení na imdb (65) a csfd (82), protože Krampolův hlas je zde jednoduše geniální a ostatní mu zdatně sekundují. Belmondův šašek v bance je u mě jedna z nejsrandovnějších filmových figurek vůbec a na první půlku filmu se můžu dívat pořád a pořád a pořád mě bude bavit. Je to jeden z těch případů, kdy se většinou směju ještě před danou scénou, protože přesně vím, co přijde a nemůžu se dočkat. Plno báječných hlášek a charakterů. Druhá půlka filmu není špatná, ale už není tak vtipná, jde tu spíše o honičky a jednoho (mimochodem skvěle ztvárněného) taxikáře. Bezva finta je komedie, na kterou se jednou za pár let vždy rád podívám.

Bourneův odkaz (2012)

Průměrná honičková akčňárna typu agenti vs. dvojice na útěku, která mě nijak zvlášť nezaujala ani nezklamala, poněvadž jsem od ní moc nečekal.

Spartakus (2010) (seriál)

Průměrné hodnocení epizod 1. řady (13 dílů): 3,89; nejlepší epizody: 1, 9, 12, 13; Ubral bych stříkající krve a jejích zpomalených záběrů - neustálé používání tohoto "efektu" se obrátilo proti němu. Několik dílů bylo nudných, ale vyvrcholení 1. série stálo za vidění. Ani nic extra, ani propadák, jednou stačilo.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Shlédl jsem extended version, což nebylo dobře. FIlm se mi zdál příliš dlouhý, zbytečně protahovaný a z toho vznikl pocit "proboha, ať už je konec". Být to tak o hodinu, 40 minut kratší, filmu by to jen prospělo, bohužel žádná sestříhaná, 2h verze neexistuje. Hudba geniální, herci skvělí, nicméně v určitých pasážích jsem se trochu nudil a nechápal, proč je tento film 16. nejlepším ze všech na CSFD. Kupříkladu Tenkrát na západě je mnohonásobně větším zážitkem. Tím nechci naznačovat, že je to špatný western. Jenom znám několik lepších. Rozhodně nemám důvod se na tohle dívat znovu. Proč? Ukojil jsem zvědavost a opět zjistil, že mám zkrátka jiný vkus než většina, což se mi stává často.

Probudím se včera (2012)

Konečně! Po dlouhatánské době milá, vtipná, dobře napsaná a zrežírovaná česká komedie s kvalitním hereckým obsazením. A ještě k tomu sci-fi! Tohle hezké překvapení jsem si užil.

Malý velký muž (1970)

Podle mě režisérem a příšernou "hudbou" (přesněji popsáno disharmonickou brnkačkou podpořenou harmonikou) pokažený potenciál dobrého a vtipného příběhu. U několika scén mi přišlo, že nebyly správně vypointovány, že nevyzněly tak vtipně a úderně, jak by mohly. D. Hoffman je (jako obvykle), skvělý, několik nápadů se mi zde líbilo, ale bylo to nekonzistentní, příliš dlouhé, místy hluché a ta hudba, ta mě vyloženě rušila. Škoda, v rukou někoho jiného to mohlo dopadnout i lépe - takhle u mě mírný podprůměr, rozhodně už film něchci znovu vidět a ostatním ho nedoporučuji - průměr na imdb opět mnohem přesnější než na csfd.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jsem spokojen a říkám: běžte do kina. Je Hobit dokonalý? Ne, co taky je? Je nádherný, kreativní, místy sice trochu zdlouhavý, ale setsakramentsky zábavný, hravý a nostalgický. Peter Jackson je Pan režisér a myslím, že nikdo jiný by tento příběh tak skvěle nenatočil. Vizuální a hudební stránka na podtrženou jedničku. Herci to samé. Před návštěvou Hobita v kině jsem se snažil vyhnout všem komentářům a reakcím, aby mě neovlivnily v mém zážitku (ať už by šlo o zklamání či nadšení). Přesto se ke mně doneslo cosi o přílišné "zdlouhavosti", "utahanosti" a "prázdnosti příběhu". Ano - něco bych vypustil: kupříkladu celou pasáž s hnědým kouzelníkem či Galadriel, ti dva tu jsou zbyteční; něco bych zkrátil - třeba scény se Sarumanem či zlobry; přesto: na konci jsem neměl pocit, že by "to bylo moc dlouhé." Na konci jsem se cítil spokojen a ve velice příjemném rozpoložení jsem opouštěl kino, pln dojmů a dobré nálady.

Útěk z MS-1 (2012)

Slušný, poctivý a hódně neoriginální akční béčko. Spousta akce, pár hlášek, drsnej hlavní hrdina, hezká prezidentova dcera, pár křiváků, jeden psychouš. Jednorázová zábava, na níž nemá cenu se dívat znova, protože i ve svém žánru patří k průměru, který mi z hlavy vyšumí už za pár dní.

Amazing Spider-Man (2012)

Zbytečný (protože zopakoval to, co tu již nedávno bylo, jen o mnoho mnoho mnoho hůře), zpackaný, špatný film. Chyba č. 1: strašný scénář, až hanba; chyba č. 2: pro mě osobně hodně nesympatický, ba přímo protivný hlavní představitel Spidermana (což je samozřejmě ryze subjektivní záležitost a naleznou se určitě i diváci, kterým se tento mladík jeví jako milý, vtipný a příjemný sympaťák; já to nejsem); chyby č. 3 a 4: nevynalézavá režie a průměrná hudba; chyba č. 5: příliš častá a nápadná kýčovitost a plno klišé; další chyby: 6) otravné moralizování (zejména z úst ideálního strýčka); 7) absence humoru (snad na 5-tivteřinové kameo Stana Leeho a scénku v knihovně; 8) absence zajímavých vedlejších postav; 9) přílišná podobnost příběhu se skvělým Spidermanem Sama Raimiho a strach z inovace; 10) trapnost až bezradnost v několika pasážích (spojená s tristně hrozným scénářem, režií a neschopností hrát či působit alespoň sympaticky pana Garfielda) - např. co ta poslední scéna vložená do titulků? Co ten Gwenin otec? Co ti "hrdinní" stavaři? Tyhle 2 hodiny už mi nikdo nevrátí! Jediná pozitivní věc (a za to dávám 1 hvězdu) je Emma Stone, která bohužel nemůže za to, co zpackali tvůrci. Opakuji 2 největší vady: scénář a Garfield - s jejich obměnou klidně v pohodě průměrná tříhvězdičková oddechovka, ale tady je vše špatně a nechápu tak vysoké hodnocení kolem 70%. Já byl na konci tak rozladěný, že jsem si musel co nejrychleji pustit něco krátkého na zlepšení nálady.