Hanger (2009)

Snímek „Hanger“ nabízí nějaký základní příběh o prostitutce/pornohvězdě a jejím dítěti a následcích toho, jak dopadne těhotenství. Ale primárně je to přehlídka hnusu a vlastně také pornografie. Tohle je něco, co je opravdu hnusné a co je pro otrlejší, ale přitom to ani pro otrlého diváka není moc zajímavé, je to jen hnusné. Některé triky ani nejsou vůbec povedené, jen si musíte domýšlet. Ale efekt to na vás určitě mít bude, o tom žádná.

Dirty Lies (2017)

Tohle rozhodně není film, který by mě měl nadchnout. Mladí herci se snaží o to, aby tenhle rádoby heist snímek byl celkem zábavný, ale prostě nemají v ruce žádné karty, se kterými by se dalo hrát a které by film někam posunuly. Strašná nuda a na relativně krátkou stopáž je to pořád nesmírně zdlouhavé.

Letec (2004)

Jeden z těch snímků, za které měl Leo spíše dostat Oscara. Je to jeho skvělé představení, které ale není jedinou silnou stránkou filmu. Scorseseho režie je tak sebejistá, že si dovolí i přemrštěnou stopáž, protože ví, že nebude nudit. Poslední dvě hodiny mě tak uhranuly, že jsem se od filmu - už podruhé - nedovedl odtrhnout.

Tajemství jejich očí (2015)

Docela dobrý thriller, jehož originál jsem prozatím neviděl, ale pokud bude alespoň o trochu lepší než tento americký remake, tak bych i řekl, že to může být hodně dobré. Myšlenka není špatná, ale rozhřešení se dá tušit, protože se až moc tlačí na herce a ne tolik na příběh. Herecky dobré ale díky nim je to trochu předvídatelné.

Dáma v dodávce (2015)

Tohle je koncert Maggie Smith, která ukazuje, že velkou herečkou je možné být v jakémkoli věku, stačí jen dobrá role. Tahle role je dobrá, ale celkově snímek trochu pokulhává a nedovedl jsem se do něj většinu stopáže dostat. Hlavně jako komedie funguje tak nějak podivně a rozhodně vás nemusí uhranout.

Something Weird (1967)

Jsem rád, že jsem se k tvorbě Herschella Gordona Lewise vrátil, protože i když je to brakový umělec, je to brakový umělec, který mě baví, který měl svou levnou vizi, šel si za ní a snažil se točit za každou cenu. V tomhle případě prezentuje thriller, který není tak napínavý, ale který má myšlenku. Dnes už není tak originální, ale vážné pojetí tohoto „superhrdinského“ tématu příběhu sedne.

V srdci moře (2015)

První polovina filmu mě naprosto unavila a já jsem si říkal, že Ron Howard natočil jen pitomý film o tom, jak jeden frajer chce lovit jednu velrybu. A dal tomu dokonalý vizuál. Jenže pak přišla druhá polovina, která napravila reputaci té první a já jsem sledoval jiný film, film, který nechce jít hollywoodskými konvencemi. V tu chvíli to bylo dobré.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Hned na začátek roku výborný animák, který bude mít nejspíš jen málo konkurence. Kromě toho, že je animace naprosto skvělá a zvířata v ní vypadají výborně, nejen vizuálně, ale i pohybově, kdy mají skutečně pohyby zvířat, i když jsou polidštěná, tak dostáváte i skvělý detektivní příběh, který je napínavý a nepřestává být zábavný. Studio Disney opět potěšilo.

Legendy zločinu (2015)

Tom Hardy je ve dvojroli naprosto omračující a člověk se diví, proč neměl nominaci na Oscara za tenhle film. Rok 2015 byl rozhodně jeho rokem, i když žádnou velkou cenu nevyhrál. Film s ním byly parádní a také "Legendy zločinu" se celkem povedli, a to hlavně v tom, jak graduje sebedestrukce bratrů. Mimochodem výborné dobové zachycení Londýna.

Tři barvy: Modrá (1993)

Kieślowski je jednoduše natolik osobitý autor, který má svou vlastní vizi a svou vlastní poetiku, že pokud se vám líbil jeden jeho film, budou se vám líbit i další. Ne proto, že jsou zábavné (humorné), ale proto, že mají co vyprávět. Děj vždycky něco řekne, a to jak příběhem, tak i postavami, kdy Juliette Binoche je neskutečná.