Jack a Jill (2011)

To bylo i na Sandlera špatné. Přitom mě v poslední době mile překvapoval (Machři, Zkus mě rozesmát). Celou komedii zachraňovalo pár prdících vtipů a Gad Elmaleh, který byl se svou jednou větou vtipnější než celý film dohromady. Za něj tu jednu hvězdu. A Al Pacina mi bylo opravdu líto.

BlinkyTM (2011)

Krátkometrážní variace na známý robotí problém s lidmi... No vlastně roboti žádný problém nemají. Poměrně dobře funguje děsivá atmosféra v závěrečných dvou minutách, ale pro větší hodnocení by měl být snímek o trošičku delší, aby měl Blinky pro svůj šílený výraz dostatek místa. Děj je snadno předpokladatelný, ale v tomto případě to vůbec nevadí. Stačí "miloučký" Blinky a klackovitý Max Records. Ne každý, kdo vypadá bezbraně, jim opravdu je.

Vetřelec (1979)

Po x letech jsem si tento klenot pustil znovu a musím říct, že ani po dlouhé době neztrácí nic ze svého kouzla. Lekačky fungují, atmosféra by se dala krájet a člověk je napjatý každou vteřinu. Vše je dokresleno perfektní hudbou. A i hlavní hrdina je nezapomenutelný. Dokonalé a naprosto úžasné monstrum (nemyslím Ripleyovou), které je dodnes na vrcholku všech hollywoodských příšer a potvor. Moc pěkný.

Válka Bohů (2011)

Z řeckou mytologií to má sice společné jen pár zvučných jmen, ale i tak umí tenhle film zaujmout. Vyvážená kombinace příběhu a akce, která dokonce nepůsobí až tak samoúčelně. Navíc se povedla skvělá stylizace celého filmu, která se drží v zajetých kolejích po celou délky snímku a nepůsobí nijak rušivě ani přehnaně, jak se dnes mnohdy "povede". Napětí ke konci bylo až zničující, ale příjemné. Nejedná se o nejlepší film rok, ale musím říct, že kdyby se takhle povedl remake Souboje titánů (2010), byl bych nadmíru potěšen, což se bohužel nestalo. Válka bohů velice příjemně překvapila.

Tři mušketýři (2011)

Tady někdo místo přečtení Dumasových Tří mušketýrů hrál Assassin´s Creed. Houkne na nás mnoho podobných prvků, ať už se jedná o neporazitelné a skvěle vycvičené mušketýry a nebo poukázání na odkaz Leonarda DaVinci. Už Tři mušketýři (1993) byli o mnohem více akční než originál nebo jejich mnohem úspěšnější verze z roku 1973. Tento trend jde vidět u mnoha remaku. Pokud vypnete mozek a chcete se jen pobavit nad kyblíkem popcornu, pak je to dobrá volba. Na své možnosti je film bohužel zklamáním, ale najdou se i světlé chvilky.

Hon na čarodějnice (2011)

Přes všechny historické patvary a nelogičnosti, slabé postavy, mizerné digitální triky i davové scény a nezáživné kulisy, interiéry a exteriéry a nic neříkající hudbu to bylo celkem povedené béčko, které zachraňuje hlavně závěrečná akční scéna (zbytek filmu je chodící nuda) a charismatický Ron Perlman, který je pro mě naprosto úžasný i v úplně ztracených rolích. Za oboje hvězdičku nahoru. Taky by pomohla nějaká dějová inovace. Osobně jsem se těšil, že se objeví ještě jedna čarodějnice nebo čaroděj.

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Jsem velkým fanouškem P. K. Dicka a můžu říct, že v tomto případě bych vůbec filmařům nevyčítal, kdyby jeho povídku sprostě opsali. Což se jim ze začátku až na drobné odchylky daří. Ale... Je mi jasné, že je do filmu přidat pár postav a trochu je prohloubit, přidat příběhu nějaké zajímavé pozadí. To všechno beru, ale proč tam sakra cpali tu romantiku a vesměs šťastný konec? Proč? Právě závěr byl tím důvodem, proč jsem ubral jednu hvězdičku. Vím, efekty stojí na polovinu 90. let za prd a je to bečko, jako když utne, ale v rámci žánru to bylo poměrně dobré. Nebýt závěru, má ode mě 4*. Jednoho medvídka prostě nehodlám brát jako velkou hrozbu. Jeden typ číslo 2 už jo.

Sucker Punch (2011)

Už dlouho jsem neměl po shlednutí filmu tak moc rozpolcené pocity. Vizuelně skvělé zvládnuté (všichni víme, že to Snyder umí), dobrá hudba, sexy herečky... ale. Příběh nic moc, střih "klidových" scén je jako by nervozní a těší se na další akční žranici. Celkový dojem u mě zústavá u pocitu že Varieté potkalo Matrix a z obou si Sucker Punch vzal to dobré i to špatné, ale sám nedokážu posoudit, čeho bylo víc.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Takhle má vypadat "romantický" film. Je to o lásce, není to ubulená limonáda a vydrží se na to dívat i chlap. To k romantickým aspektům. Jako celek Věčný svit působí naprosto dokonale. Scénář je ucelený a ani kousíček děje nepřebývá. Režije úchvatná a nenechá nás ani chvíli vydechnout, po pomalém začátku přichází neuvěřitelný tobogán událostí, které vás chytí a nepustí. Hned po prvním zhlédnutí si tento film našel cestu mezi mé oblíbené snímky a určitě je nejlepším romantickým filmem, jaký jsem kdy viděl, protože romantika tam je a to úchvatná, ale je jí tak akorát a neobtěžuje.

Excalibur (1981)

Nejlepší adaptace artušovských legend. Televizní Merlin je taky dobrý, ale přece jenom více pro děti. A jeden z mála filmů, ve kterém jde vidět, jak je rytířské brnění ku***sky těžké.