Love, Death & Robots - Dobrý lov (2019) (epizoda)

Od východního zaklínače (nic nového v mytologii ani popkultuře - z komiksů třeba Usagi Yojimbo a nebo Okko) přes Lady Mechaniku až ke Ghost in the Shell. Zajímavé a kupodivu to dává smysl. Propojení mystiky s techniku je vždycky fajn a myšlenka, že nejsou úplně nepřátelé, mě vždycky přitahovala.

Love, Death & Robots - Obleky (2019) (epizoda)

Jooo. Dejte redneckům mechy, aby bránili svoje vypiplané farmičky. Jednoduchý koncept, který si na nic nehraje. Zdařilá akce, u které se nemusí přemýšlet.

Love, Death & Robots - Svědectví (2019) (epizoda)

Závěrečná pointa není tak sexy, ale vynahrazuje to vizuál, kamera, animace, atmosféra ad. Prostě si někdo chtěl zablbnout s formátem a obsah nechal na druhé koleji. Každopádně to vypadá moc krásně.

Love, Death & Robots - Tajná válka (2019) (epizoda)

Zima. Sovětští drsňáci. Období druhé světové války. Okultismus. A nepřítel horší než nacisti. Atmosférická pecka, která by vydala na samotný film a nebo seriál. V této formě to však není plytké a zbytečně protahované. Stačilo. Děkuji.

Love, Death & Robots - Když převzal moc jogurt (2019) (epizoda)

Roztomilá animace v hravém stylu podkresluje absurdní nápad. Vzhled však klame. Hluboko je hodně silné téma o lidské pohodlnosti, nenapravitelnosti a svobodě. Na kraťas to vyvolává řadu otázek.

Love, Death & Robots - Doba ledová (2019) (epizoda)

Obdobná myšlenka se mi líbila v Simpsonech, South Parku, Futuramě i v Evoluci. A mám pocit, že jsem něco podobného četl i od Philipa K. Dicka (mám pocit, že se ta povídka jmenovala Autor, ale je to už dávno). Takže neřeším. kdo koho vykradl. Mám ten nápad rád a ještě raději bych ho viděl v nějakém promakanějším formátu.

Love, Death & Robots - Tři roboti (2019) (epizoda)

Cynický pohled s odstupem na lidskou rasu. Má to nápad, vtip i absurdní pointu. I k vážnosti tématu jsem se celou dobu smál.