2001 maniaků (2005)

Ujetý komický horor ve 150 let vymřelém městečku. Žádný zázrak, ale za vyvinutá dvojčata a mlékařku 3 fíky. 3*, 1.10.2014, dvd

Kmotr (1972)

Nuda...

Atlas mraků (2012)

Na začátku jsem se vůbec nemohl chytit. Ztrácela se mi návaznost všech příběhu. Nakonec se, ale vše dalo skvěle dohromady a zapadlo do sebe. 4*, 20.9.2014, pc

Pod zemí (2014)

Musím se přiznat, že při vstupu na tento film jsem byl naprosto smířený s tím, že se bude jednat o další sračku typu Blair bitch a podobných hysterických snímků, které nenabídnou jediný kloudný záběr. Proto jsem byl ze začátku hodně nadšený. Bohužel čím se film blížil závěru, tím mé nadšení klesalo. A ten závěr? Nejsem prostě zastánce mrtvol vylézajících ze stěn a podobných hovadin. 3*, 12.9.2014, kino

Fakjů pane učiteli (2013)

Německá komedie působící jako "made in USA". Dal bych o hvězdu víc, nebýt toho klasického, už fakt trapného závěru, kdy se z kriminálníka stane úžasný manžel, kterého zbouchne největší hloupoučká slepice na škole a z parchantů hvězdní studenti. Docela vtipný počin, který ale ve výsledku nenabízí nic nového a neotřepaného. 3-4*, 12.9.2014, kino

Šílení (2005)

Film je sám o sobě skvělý. Skvělé jsou všechny herecké výkony, obzvlášť Tříska je úžasný psychopat. Škoda jen, že si Švankmajer neodpustil ty svoje úchylárny, tentokrát v podobě hýbajícího se masa. Akorát tím kazí každou hranou část. Jinak Poe a Markýz de Sade jsou mými favority. A na to, že se jedná o český film, u mě převládá spokojenost. 4*, 1.9.2014, tv

Zapadákov (1973)

Naivní slepička, které vůbec nevadí, že jí přítel odstřelí rodiče a slepě ho následuje. Co na tom, že musí žít na stromě a borec musí kropit každého koho potká. Film dovádějící rovnici "mladí = blbí" do extrému. 3*, 31.8.2014, pc

Casa Carnivora (2010) (amatérský film)

Klucí mají zajímavé nápady. Nevěřil bych, že s pouhou dírou ve dveřích lze udělat napínavý film se skvělou atmosférou. 4*, 22.8.2014, pc