For All Mankind (2019) (seriál)

Systém sa mi páči, ale niekdy je to až moc dramatizované a tým pádom tomu uberá na uveriteľnosti. Pripomína mi to tie hollywoodske katastrofické blockbustre, kde sa nájdu nejaký hrdinovia a v dokážu spraviť aj nemožné... Neznášam katastrofické filmy, ešteže to drží pokope to univerzum a zápletky postáv.

Poldark (2015) (seriál)

Bolo to oproti dnešným seriálom zdĺhavé, až sa čudujem, že mi to skoro nevadilo. Som rád, že všetko rôzne zápletky ukončili, ale mohli to nejak umne rozvrhnúť, nie to všetko bachnút v posledných 10min celého seriálu..

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Trochu som sa toho bál, ked že je to podľa hry spravené, ktorú ani nepoznám, ale je to naozaj dobre spravené aj napriek tomu, že je to taká typická zápletka.

Boj o moc (2018) (seriál)

Vykašlal som sa na to po 4.tej časti. Celý seriál len o intrigách a to ma vôbec nebaví. A môj typ je že ten trkvas ktorý sa dogrcal na začiatku v tom kostýme to nakoniec všetko zdedí... Možno si pozriem poslednú časť len pre zaujímavosť. Edit: Po prečítaní pár recenzií som tomu dal ešte šancu, tak som skoro dopozeral celú 1. sériu, ale nepomohlo to. Potom som si ešte pozrel poslednú časť 4. série a som spokojnejší. Viem ako to nakoniec dopadlo bez tých všetkých zápletiek a skoro som sa trafil aj v tom, že kto to zdedí (Seriál vlastne nieje kto zdedí firmu, ale kto sa stane CEO tej firmy)

Expanze - Série 6 (2021) (série)

najskôr som dal 4hviezdičky, ale potom mi napadlo čeknúť či bude vôbec ďalšia séria, lebo to tak trochu skončilo ako keby ďalšia nemala byť a predtucha sa potvrdila. Chápem že si tvorcovia nechávajú zadné vrátka, ak by sa seriál niekedy v budúcnosti obnovil, ale tak ako to spravili ma dosť rozčuľuje, Asi chcú aby som si knihu prečítal -.-.

Hříšníci - Série 11 (2020) (série)

Posledné dve série mi prišli slabšie. Možno preto že som ich videl po väčšom časovom odstupe. Každopádne prišlo mi, že sa začalo podobať na sitcom, kde vymýšľajú jednotlivé sketche osobitne a sem tam sa prelínajú. Keď to vyzeralo konečne že to niekam smeruje, tak v Ďalšej epizóde o tom nebola ani zmienka. Keď si zhrnieme jednotlivé postavy: Carl - Skoro celá séria je len o tom ako byť policajtom. Debbie - komplexy z toho aké mala detstvo. Liam - snaží sa byť s otcom. Frank - Frank je Frank to mu asi nemám čo vyčítať. Lip - celý čas je tom len o tom že je chudobný a snaží nejakým spôsobom zarobiť a ak sa mu to náhodou podarí tak dostane podpásovku od života. Toľko smoly ako mal poslednú sériu hádam nemal ani za 10 sezón. Ian, Mickey - manželské poťahovačky. Kevin, Veronica - títo mi prišli ako tak súrodí. Asi mi tam dosť chýbala Fiona, táto celkom dobre skĺbovala dokopy. A ešte by som vypichol jednu vec a to, až moc sa tlačia homosexuálne vzťahy do seriálu. Ešte aj Tommy a Kermit mali mini aférku.. Príde mi to až moc silené. Neviem či to robia z edukatívnych príčin, alebo je to proste populárne. Podobné to je aj v Sex Education. Súčasné seriály proste musia obsahovať aspoň nejakých černochov, homosexuálov, ak nie tak sú potom rasisti a homofóbi... Tri hviezdičky dávam hlavne asi z nostalgie z ostatných sérií, z toho že to bolo stále celkom vtipné a z toho že ten záver bol celkom podarený.

Tommy (1975) odpad!

Prvú polovicu som pretrpel, potom som to nevydržal a preklikával som dopredu, či bude aspoň nejaká dobrá scéna, alebo hudba a tú som našiel v pintball wizard a úplne na konci. Nie som fanúšikom muzikálov, ale myslel som si, že hudba z Who mi vykompenzuje, miesto toho som dostal pre muzikály typické spievanie "hovoreného" slova. A čo sa týka vizuálnej stránky? Pozeral som už všeličo absurdné, ale malo to aspoň hlavu a pätu. Napríklad taký Pink Floyd: The Wall, Steven Spielberg po premiére sa k šéfovi Warner brothers a povedal: What the fuck was that? Ja keď som videl ten film bol som užasnutý, ale pri tomto kúsku, môžem tiež len sa pýtať: Čo to k**** bolo zač? Zatiaľ jediný muzikál, ktorý sa mi páčil je Kouř (The wall je podľa mňa hudobný film nie muzikál) a bohužial to tak asi bude nadlhšie..

Barbaři (2020) (seriál)

Tak dajú si tú námahu, s kostýmami, s latinčinou, aby to vyzeralo čo nadrealistickejšie (predkladám) a potom to zabijú s gýčovou dramatizáciou. Tí herci sú v tom seriáli pricitlivejší ako Zoomeri. Tak som prvých 5 častí viacmenej pretrpel, s tým že snáď tú poslednú vojnovú scénu spravia realisticky. Bohužiaľ ani to sa nepodarilo.