Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Další důkaz jaký je Tarantino úchyl :). Film by se dal rozdělit na dvě části konverzačka a tvrdá krvavá akce. Člověk neví jestli se má bát nebo smát a ani pomalu neví jak to ohodnotit. Krom toho mě tu zaujal schválně poškozený obraz aby to vypadalo jako shitová kopie. Už vidim kvalitu dvd která bude připomínat kinorip :).

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Zábavnější než jednička, Doom konečně získá komixový vzhled a přibude i Silver Surfer a mráček Galactus. NIc převratného, ale zase takový průšvih to nebyl.

Hellsing (2001) (seriál)

Bezchybný anime seriál s drsným dějem a postavami. Nemusím tu vysvětlovat děj, protože to již moji předchůdci velmi dobře udělali. Postava Alucarda je hlavně pravděpodobně inspirována stejnojmenou herní postavou z Castelvanie. Tam je Alucard syn samotného Draculi (viz jeho jméno pozpátku). Jedinou chybku bych možná viděl v tom že již není další pokračování, o to se sice snaží Hellsing OVA, ale ten není tak dobrý jako oreginál. A ještě k hudbě, ta je opravdu suprová a dodává k tomu atmosféru, narozdíl od svého nového OVA bratříčka.

Hellsing (2006) (seriál)

Čtyři hvězdičky, animace ujde a je to více krvavější než oreginál, ale něco mi tam chybí....v OVA je dokonale všechno vysvětlené do posledního puntíku, to je také plus. Na druhou stranu mi tam chybí oblíbená scéna kdy Alucard ustřelí Alexanderovi obě ruce a on pak po něm vylítne s čepelí v zubech. OVA se totiž drží děje původního komixu a tak se ve třetí části začne ubírat úplně jiným směrem než původní seriál. Tam se totiž ve finále Alucard konečně utkal se sobě rovným nesmrtelným upírem Inkognitem. Nejhorší mínus pro mě byli, úchylné "vtipné" scény kdy se kresba změnila na jednoduchou a jaksi měla být komická. Na japonce to možná zabírá, ale mě to přišlo příšerně trapné a do filmu (seriálu) se to absolutně nehodilo. Zvláště do takového krváku. Co se týče hudby, je o dost slabší než v původním seriálu a nemá takový šmrnc.

Shrek Třetí (2007)

Sranda musí být, a scénka s praštěným Merlinem prostě nemá chybu. Jinak jasně chybí tomu už šťáva, na druhou stranu nemůžu říct že bych se v kině nebavil.

Cesta bojovníka (2007)

Nic převratného. Historický akční film, kde se více běhá a bojuje než mluví.

Star Wars: Droids (1985) (seriál)

Osobně se mi to líbilo, celkem zajímavé co dělali R2-D2 a C-3PO před tím než se dostali do služeb Luka. Naleznete tu taky nájemného lovce IG-88 a mnoho dalšího ze světa Star Wars.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Stejně jako Star Wars Epizoda 3, se i tady autoři snaží o velkolepý závěr a tak nám tu servírují jedno překvapení za druhým, uvidíme některé hlavní postavy umírat, aby vznikl prostor pro ty opravdu hlavní (přiznejme si to, charakteru tu bylo opravdu moc, a příběh to nezvládal). Opět vtipné a akční, a závěrečná bitva nemá opravdu chybu. Jak jsem psal na začátku, nejvíce bych to přirovnal k epizodě 3 půlku filmu se připravují a druhá obsahuje velkolepé finále. Jo a celkem efektivně se zbavili Blooma, když ho už v dalších dílech nechtějí.

Spider-Man 3 (2007)

Nejlepší spider-man, konečně se Raimi rozjel a dal tam více padouchů a super souboje, bál jsem se že Venom dopadne špatně ale nakonec byl opravdu suprovej. Jediné co bylo podělané je záběr probíhajícího spideyho za kterým je americká vlajka, za to hvězdička dolu, a ten milostný konec byl taky trochu přehnaný. Jinak fakt nářez.

May (2002)

Uchylárna největšího kalibru, hlavní hrdinka (jestli se dá tak nazývat) je opravdu tak cáklá že vám za chvíli začne lézt na nervy a na konci je vám některých těch lidí co zabije i líto. A hlavně té kočičky :).