Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Po dlouhém čekání jsem se konečně dočkal druhého dílu. Režisér James Gunn opět překvapil, nejede podle žádné šablony prvního filmu - tedy ano, stále je tu akce a spousta humorných scének a hlášek, ale tentokrát se tolik necestuje po planetách, ale spíše naši hrdinové řeší to čemu se říká "rodina". Víceméně přesně jak v rozhovorech sliboval. Film spoléhá že jste viděli první díl a že hlavní postavy znáte a proto jede vesele v příběhu dál a neráčí se je extra charakterově představovat, kromě tedy pár nových protagonistů, se kterými je v MCU určitě ještě hodně plánů. Hudba se stále drží klasických songů ve stylu prvního dílu a tak akční sekvence mají pořádné grády. Drax který se minule projevoval z party nejméně teď pomalu nejvíce perlí a dokáže zastínit i samotného Rocketa. Je vidět že novým Guardianům nedochází humor ani na konci filmu, jelikož je zde pět potitulkových scén :D. Menší upozornění pro cíti, připravte si na konci filmu kapesník, budete ho potřebovat.

Duch ve stroji (2017)

Pro mně zatím zklamáním roku. Jsem velkým fanouškem předlohy a její myšlenky která mě tenkrát po prvním shlédnutí dosti poznamenala a hodně zaujala. Snímek má sice hezký vizuál a hudbu ale tím to i končí. Postrádá jakoukoliv hlubokou myšlenku natož tu z předlohy, místo toho nabízí akční film který v porovnání s dněšnímy akčňáky zase tak akční není a scénářem připomíná nový remake Robocopa s ženskou v hlavní roli. Záporák předvídatelný, nezajímavý a na pěst, stejně jako některé další charaktery které zde byli naroubované a v Ghost in the Shell universu nebyli. Hlavní hrdinka Major (její jméno zde nebudu raději říkat, protože to co tam s ním provádí je další výsměch) je rozklepaná, ukňouraná, zmatená a bez svého týmu který jí stále opakuje že je vše v pohodě, by se asi zhroutila. Na rozdíl od svého protějšku v předloze která je odměřená a má všechno na háku, až sám Batou to kolikrát nepobírá. Mimochodem Batou je jeden z mála plusů, jelikož jeho postava se poměrně povedla a za něco stála (jako jedna z mála). Je tam sice pár scén zkopírovaných z předlohy, ale ty v podání s béčkovou zápletkou spíše uráží, stejně jako hlavní hudební motiv z anime, který se spustí u závěrečných titulků. Když chcete zfilmovat dílo které je založené hlavně na myšlence a vezmete si z něj pouze atmosféru, je něco špatně. To už můžete natočit jakýkoliv Cyberpunk a pojmenovat ho jinak. Amíci poameričtili a zjednodušili velké dílo které bylo předlohou Matrixu takovým stylem, že ho Matrix hravě strčí do kapsy, protože i ten byl originálnější a měl nějakou myšlenku.

Logan: Wolverine (2017)

Upřímně ať se všechny novodobé X-Men filmy s mladými mutanty jdou zahrabat. Nikdy jsem nečekal že vznikne něco takového. "Logan" je důstojné a temné zakončení X-Men ságy a Wolverinových filmů. Poslední dobrodružství dvou mutantích veteránů Logana a Xaviera v necenzurované verzi. Výborná akce, brutalita a zároveň ty emoce... Hugh Jackman a Patrick Stewart do toho dali vše a řádně dali zbohem svým postavám které po mnoho let ztvárňovali. Oko nezůstalo suché, přeci jen jsem na předešlých filmech vyrůstal.

Sebevražedný oddíl (2016)

Po MoS a BvS zatím nejkoukatelnější a nejzábavnější DC věc z jejich nového filmového universa. Nebudu vám nic nelhávat dosti jsem se na ten film těšil, protože jsem velký fanda Harley Quinn a její postavu tu zde má konečně velkou hranou premiéru (už bylo taky na čase). Navíc komiksový film který je postavený na tom, že hlavními postavami jsou padouši...kolik takových dneska najdete? A já jsem byl vždy fandou spíš těch záporných postav. Jak to tedy dopadlo? Dle mého názoru vůbec to nebylo špatné. Rychle to odsýpá, postavy jsou sympaťáci - hlavně tedy Harley a Deadshot, kteří to více méně i táhnou. Ostatní nedostali už tolik prostoru (což je škoda), ale i přes to nejsou vůbec k zahození. Například Killer Croc či Boomerang. Joker je na tom bohužel podobně a tak ho nemohu moc objektivně hodnotit. Přijde mi že jsem viděl jen jednu z jeho stránek a nebyl svědkem žádné pořádné zločinecké akce. A zde začíná bohužel kámen úrazu. Jelikož on nějaký ten materiál i byl, jenže díky zachování přístupnosti film vystříhán či přetočen. A nejen u Jokera. Takže i když se mi film líbil, po jeho shlédnutí jsem si přečetl o co jsem byl ochuzen a zjistil tak, že ten snímek mohl být ještě o dvě třídy lepší. Co se týče hudby, tak myslím že se najde málo kdo který by jí něco vytkl, ta je opravdu zmáknutá na jedničku, takový jeden velký videoklip. Žádná velká zápletka se nekoná, stejně jako u Avengers. Tým se dá dohromady a jde do akce...Kdybych to měl shrnout, žádný boom se nekoná. Dobře se na to kouká a rád se na to podívám znovu ale na 80% to nemá. Těch 75% je podle mě akorát. Za mě spokojenost :).

Warcraft: První střet (2016)

Musím říct že za mě naprostá spokojenost. Jsem fanoušek Warcraftu (upřesňuji normální, ne ten zarytý co by znal komplet celý jeho vesmír do detailů) a naprostá bomba ve všech směrech. Přesně jak se tenkrát slibovalo, je to točené z obou pohledů, jak Hordy tak Aliance, takže každý divák si přijde na své (možná na můj vkus až moc lidí, klidně bych ocenil více z příběhu orků). Rozhodně k tomu nesmíte přistupovat jako ke zkopírovanému ději hry, protože stejně jako u knih i zde to nejde komplet přenést do filmové podoby. Těch postav a situací je tolik, že by se to tam prostě nevměstnalo, musel by to být seriál. A osobně si myslím že režisér a scénárista se s novým filmovým Warcraft universem poprali na jedničku. Všechno strašně rychle odsýpá, film má díky hromadě věcí které chce divákovy sdělit neskutečné tempo a pokud se jím necháte nést tak si tu jízdu užijete. Určitě zde mají výhody lidi, kteří již něco z Warcraftu znají. Pokud o něm nic nevíte, doporučuji si přečíst alespoň knižní prequel "Durotan" aby jste v tom tak neplavali. Některé věci byli zjednodušeny nebo urychleny, ale zároveň dávají smysl a vedou ke stejným následkům, což je samo o sobě geniální. Navíc oceňuji to, jak všechny trailery byli zavádějící a že to dopadne naprosto jinak než divák očekával (pokud nezná dějiny herní série). Po trikové stránce tomu nemám co vytknout, animace naprostá jednička. Opravdu klobou dolů jak rozpohybovali obličeje orků a vypadají přitom přirozeně. Hudba též super, sice tam po většinou vyniklá a hraje ústřední motiv, ale neoposlouchá se. Naopak čím více ho člověk slyší, tím více mu přijde epický. Je zde značně vidět že se jedná o rozjezd velkého příběhu a tak doufám že s tím Blizzardi neseknou a co nevidět tu bude druhý díl a snad ho udělají rychleji než ten první. Protože chci rozhodně vidět víc! :)

Želvy Ninja 2 (2016)

Tak tohle byla epická pecka, uber bomba, želví nářez na druhou! Poslední dobou jsem byl v kině dosti často a tak jsem čekal kdy zase přijde po filmu ten "wow" dojem že si z něj "sednu na prdel", prostě budu odcházet z kina vyklepaný a nadšený, protože se tenhle pocit podezřele dlouho nedostavoval...tak, teď se teda konečně dostavil! Druhý film převálcovává první díl ve všem na plné čáře. Znáte původní animák z osmdesátých let? Převeďte si ho do hraného formátu a máte druhý díl. Je vidět že změna režiséra opravdu prospěla a Dave Green věděl co točí. Ano máme tu přesně to co jsem tvrdil že to bude "soft reboot". Trhač je více lidský a není již digitální, taky má větší roli a pouze jen nemlátí želvy po hlavě. Navíc přibyli Rocksteady a Bebop kteří chováním jako by vypadli z oka svým původním předlohám. Stejně tak retardovaný, zároveň geniální a nedoceněný vědec Backster Stockman. Je zde i Casey Jones, želvácké auto....Foot klan a Karai jsou konečně ninjové! Jo a pak je tu Technodrom...a Krang!!! Nečekal jsem že se ta obří základna mluvícího mozku fakt tak povede - obří oko, a přední dělo...jako by vypadl z oka předloze (akorát nejezdí, ale létá). Krang též suprový, styl mluvy přesně jako ze seriálu. Otravný Vernon a nulově herecky nadaná Megan Fox, teda April O'Neillová šli hodně do pozadí a nemají tam díky bohu tolik prostoru, želvy to téměř táhnou sami, akorát je občas zastíní Rocksteady a Bebop - protože záporáci jsou prostě cool, že? Navíc plno narážek na původní seriál a filmy. No a závěrečný song u titulků to všechno rozsekne :). Díky hromadě akce a zajímavým charakterů film neskutečně utíká, na rozdíl od prvního dílu. To je zároveň možná i jeho mínusem, protože je tu hromada postav a některé nemají dostatek prostoru který by si zasloužili. Například Trhač s maskou, Karai, Casey Jones...i ten Krang by tam mohl být více. Doufejme že se v této sestavě vše vrátí i do třetího dílu, protože příběh končí tak, že by se s ním dalo krásně pracovat dál.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Po královským lejnu známém jako zbytečný remake Cesta do Ameriky, přichází plnohodnotné pokračování, aneb film na který jsem čekal osm let. Takže vyplatilo se to čekání? Upřímně jsem rád že konečně vidím jak příběh pokračuje. Vždy jsem měl různé představy co by se po druhém díle mohlo odehrávat a doufal jsem že opravdu ti dva neskončí na gilotině. Všichni herci hrají dobře, Godefroy a Jacquille jsou opět vtipní, hlavně Fripouille který si neodpustí své kraviny a dobytčárny. Kde je tedy kámen úrazu? V tom že je tam těchto věcí dosti málo. Oba hlavní protagonisté jsou zatlačeni dosti do pozadí na úkor dějové linie aristokratů, kteří nijak moc nejsou vtipní a spíše jen ukecaní. Ano divák se tam dozví pár věcí, které se propojují s budoucností z předešlých dílů, ale nemělo by to být na úkor humoru. Závěr se dosti rozjede a navnadí na další díl, který by mohl být díky vybrané tématice hodně suprový. Ono celkově film působí jako první část příběhu, je tam načnuto hodně věcí jako by již na jisto počítali se čtvrtým dílem. No uvidíme, doufám že se ho dočkáme a konečně se i Godefroy a Jacquouille vrátí domů do své doby. Okeeey! Není to církevní!!

X-Men: Apokalypsa (2016)

No tak já upřímně nevím no. Budu si to muset shlédnout ještě jednou, ale něco mi tam prostě chybělo. Dosti natahované, strašně ukecané, hlavně část s Apokalypsem který strašně dlouho verbuje čtyři jezdce Apokalypsy aby je využil pouze na závěrečný souboj, takže jsou prakticky bez charakteru a u některých ani nevíte motiv proč s ním vůbec jsou (chudák Psylocke). Navíc ona se ani moc žádná pořádná závěrečná bitka nekoná, po geniální a zábavné akci na letišti v Civil War, tohle působí děsně nudně. Upřímně čekal bych nějaké za dostiučinění když jsem už přežil ty nekonečné Apokalypsovy dialogy o tom jak zničí lidstvo a postaví nový svět. Musím si taky rýpnout jakož to fanda kontinuity že je tu opět hromada chyb, ano předešlým filmem se vše vymazalo, ale to nevysvětluje jak to že jsou mutanti co se měli narodit daleko později už na světě...nebo že by se změnou času uspíšil i jejich samotný vznik? Nová mladá generace X-Menů, staré gardě nesahá ani po kotníky - chybí jim jejich charisma. Ač Mystique patří mezi mé nejoblíbenější mutanty, začíná už na můj vkus být až moc hodná. Měla by mít v sobě rozkol stejně jako Magneto a neříkejte mi že se celý její problém vyřešil v předešlém filmu. Doufám že jsme přepisem času definitivně nepřišli o tu chladnou vražedkyni které lidi tak ublížili. Navíc díky Jennifer Lawrence, která si vydupala že musí mít více screentimu v normální lidské podobě, vidíme její modré já opravdu jen minimálně. Což je dle mého názoru škoda, protože modré jí to sekne daleko víc. Teď už však nějaká ty pozitiva, abych si jen nestěžoval. Magneto v podání Fassbendera je opět geniálně prezentovaný a to i jeho přátelství s Xavierem, které utužuje jen to, co ve stáří ti dva o sobě vykládali. Nejzábavnější scéna opět patří Quicksilverovi, kam se hrabe ta jeho eskapáda z předešlého filmu. Nejlepší bod filmu byl pro mě ale ten, kdy se objevil Wolverine...protože takhle jste ho ještě v žádném jeho filmu neviděli a je to naprosto geniální!! Bylo to dobré, ale odcházel jsem z toho se stejnými rozporuplnými pocity jako z Epizody 7. I když je to lepší než First Class (to bude ale asi všechno) tak u mě stále vede Days of Fututre Past, kde se střetává to nejlepší z obou dvou světů.

Captain America: Občanská válka (2016)

Byl to upřímně nářez. Na rozdíl od Avengers 2 kde byla pouze akce a hlášky, zde dostala každá z postav dostatek prostoru a byl u nich i nějaký ten rozvoj charakteru (Spider-Man od začátku do konce jede!). Všechny věci z předešlých Marvelovek se tady krásně sečtou a podtrhnout, nic z historie oněch hrdinů nezůstává nezapomenuto. Má to samozřejmě i pár negativních much, například důvody konfliktu by mohli být více do detailů vysvětleny. Dále po skončení filmu dostanete pocit, že je to teprve začátek Občanské Války, protože se tam prakticky nic nevyřešilo. To by ale znamenalo, že tento konflikt se potáhne MCU hodně dlouho, což by mohlo být i celkem zajímavé.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Velice povedené, myslím že nejlepší animák tohodle roku mám jasný. Zápletka je sice již miliontá recyklace z předešlých dětských filmů, takže od začátku dokáže zkušený divák odhadnout kdo bude hlavní padouch, ale je šikovně zakomponována do příběhu filmu který obsahuje propracovaný zvířecí svět, skvělou animaci, sympatické charaktery a humor. Takže mu to člověk i odpustí. Za mě spokojenost největší! Nějak se nemám k tomu co více vyjadřovat :).