• Thriller

Invalida (2023)

Vzhľadom na to, že to povyhrávalo kopu cien na Slnko v sieti som sa tešila na tento film až ho uvidím. Slovenské filmy sú pre mňa skôr utrpením ako pôžitkom. Ale toto bola jazda smiechu od začiatku do konca. Divoké 90te roky, šušťáky, veľké rádia, mafia, rómovia. Proste pecka. Hološka v role invalida s riadne podrezaným jazykom a nadávkami skoro v každej druhej vete príjemne prekvapil a riadne bavil. Godla od čias ako som ho videla v seriáli Most viac než prekvapil. Bol skvelý aj jeho slovenčila celkom ušla. Celkovo film hodnotím ako veľmi podarenú komédiu čo je na slovenské pomery viac ako podpriemerná Smršť od Bebjaka.

Smršť (2024)

Po tom ako som si prečítala knižnú predlohu mala som od filmu veľké očakávania. No ostala som hlboko sklamaná ba priam zhrozená. Okolo knihy to podľa mňa ani len nešlo. Možno ten začiatok so scénou na benzínke, ktorá je aj v knihe. Inak to bol zhluk nelogických dialógov, a zvratov ktoré ani neviem čo znamenali. Kameraman by mal vrátiť diplom. Hrozné prestrihy jedno cez druhé, proste taký guľáš, ktorý nezachránilo ani vynikajúce herecké duo Maštalír - Geislerová. K úlohe Režného vo filme sa ani nevyjadrujem. To mohli vybrať aj lepšieho herca. A ten koniec to pobehovanie po chodbách kúpeľov to bolo niečo príšerné. Proste škoda času a peňazí. Opäť som sa raz presvedčila, že sfilmovanie knihy nie je vždy dobrý nápad a nemusí to dobre dopadnúť. Jediné plus možno tak trochu prírody na začiatku ale tak mohli to točiť aj v prostredí kde sa to naozaj odohrávalo v knihe čiže na Liptove v okolí Liptovskej Mary. Dúfam, že už Bebjak  nebude filmovať ďalšiu knihu od pána Kariku lebo zasa by to podľa mňa iba domrvil, ako v prípade Trhliny.

Perinbaba a dva světy (2023)

Tešila som sa na tento film. Ostala som sklamaná. Frlajs sa mi tam nehodil ani trochu. Skákanie z obrazu do obrazu. Kameraman asi na niečom fičal. Škoda času aj peňazí.

Šťastný nový rok (2019)

A zasa Pauhofová. Bože tá je snáď všade. Zase platí, že Slováci by nemali točiť filmy. Také braky sa točia iba u nás. Toto nestálo ani za ten čas a tie peniaze. Vrchol trápnosti Majeský s yorkshirom na rukách počas celého filmu. Jediné čo to ako tak zachránilo bol Maštalír a jeho hlášky. Inak nuda.

Všechno nebo nic (2017)

Táto Evitina prvotina sa celkom dala pozerať. Nové neopozerané tváre. Jediné čo mi vadilo je ten Pauhofovej nosový hlas.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022) odpad!

Evita nech už radšej nepíše ani knihy a hlavne nech netočí z nich filmy. Pri filme Všetko alebo nič to bol debut a celkom podarený ale toto je taký brak, že ísť na toto do kina si vyžaduje dávku odvahy.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Vzhľadom na to, že české filmy mám veľmi rada a rada ich pozerám tak toto bola doslova utrpenie. Nebavilo ma to ani kúsok. Akosi moc prekombinované, silený "humor". Nezachránil to ani "Luďan" alias Martin Hofmann. A tohto herca mám veľmi rada. Ale toto fakt nie. Strata času.

Thor: Láska jako hrom (2022)

No neviem či sa toto dá vôbec slušne komentovať. Jednotka a dvojka super. Trojka má už nebavila a táto štvorka to je absolútna strata času. Vôbec som sa nebavila. Všetko otrepané.