Kono danši, mahó ga ošigoto desu. (2016) (seriál)

Tento kousek je fakt ... divný. Možná to má za vinu krátká délka, ale všechno od příběhu, přes svět až po chování postav je strašně zvláštní a urychlené. Nicméně třetí a čtvrtý díl má překvapivě i hlubší myšlenku a pochválit určitě můžu i originální animaci. 6/10

Nidži'iro Days (2016) (seriál)

"Všichni jsme hetero. Sice na první pohled vypadáme jako další teplá banda, ale jsme jiní. Co? Jaká duha? Už jsme zmiňovali, že jsme všichni heterosexuální?" Taková oddychovka s jednoduchým dějem i postavami, u které se nemusí zapojovat mozkové buňky. A jednotlivé díly jsou navíc ještě krátké, takže se ani nestihnete začít nudit. Prakticky jediné co mi vyloženě vadí je vztah Mattsuna a Mari, tedy "když vám holka několikrát dá jasně najevo, že vás nechce, tak ji musíte uhánět tak dlouho až řekne ano", protože to je v reálu neskutečné peklo, a tak se pak člověk nemůže divit, že se Mari chová tak jak se chová. 6/10

Durarara!!×2 - Kecu (2016) (série)

"Už zase? Má vůbec cenu se na to dívat?" No jak se to vezme. Vzhledem k tomu, že mě zajímá jak celá sága dopadne tak asi ano, i když je to zatím největší utrpení ze všech tří nových řad. Prakticky jediné co mě potěšilo byl Egor v prvním díle a jinak je to HRŮZA. DĚS. - od příběhu ve stylu soutěž která náhodná dvojce/trojice bude mít nejnudnější/nejzbytečnější konverzaci, přes v drtivé většině naprosto nelogické a bezdůvodně změněné chování postav, až k jejich vyložené nesnesitelnosti (Kasane, Haruna, Mikado, Aoba, trio Namie-Seiji-Mika... ale už mě nehorázně štvou dokonce i Anri a Izaya, kteří mi předtím nevadili, a z toho co se děje s mými třemi oblíbenci - Celty, Shinra, Shizuo - je mi už upřímně taky na blití). Deus ex machina happy end kde jsou všichni najednou nejlepší kamarádi už pak byl jenom taková třešnička na dortu. Když si vzpomenu jak skvělá byla první série, tohle je oproti ní odpad. Smutné, opravdu smutné. 3/10

Prince of Stride: Alternative (2016) (seriál)

Do tohohle kousku se mi upřímně vůbec nechtělo. Jednak mi předem bylo jasné, že druhé Free! to fakt nebude, jednak už mám docela po krk reverse harémovek, protože až na výjimky jsou všechny na jedno brdo. Vzhledem k tehdejšímu relativně vysokému hodnocení jsem se tomu ale přece jenom rozhodla dát šanci s tím, že to nejspíš dropnu už po první epizodě. Tak to taky většinu prvního dílu vypadalo - nijaký děj, ještě nijačejší postavy, prostě leda tak animace by se dala přiřadit ke kladům - ovšem pak přišel finální závod a ten překvapivě zvládl docela solidně probudit můj zájem a odhodlání vydržet až do konce. Fakt škoda, že když se zrovna neběží, je to nuda k uzívání, ale přežít se to dá i bez ztrát na životech. 4/10 Poznámka: škoda, že mí dva spolu-komentátoři nevydrželi na tu vzájemně se osahávající scénu v onsenu, kterou by dozajista zkritizovali a odepsali jako odpad a "fanservice pro kluky" kdyby to bylo mezi slečnami :D

Šówa genroku rakugo šindžú - Season 1 (2016) (série)

Drama z originálního prostředí klasického japonského divadla, na které se i přes pomalé tempo dívá překvapivě dobře, zásluhou zástupu sympatických, realistických postav a zajímavého příběhu. Taky animace je moc pěkná a soundtrack zdařile dokresluje atmosféru. Pro mě ve výsledku velmi milé překvapení a těším se na druhou řadu. 8,5/10

Boku dake ga inai mači (2016) (seriál)

Wow. Prostě wow. Jednak už tady dlouho nebylo nic o skákání v čase, ale tento kousek má navíc ještě náběh na slušné psychologické drama. K zajímavému příběhu přidejte ještě hustou atmosféru, propracované postavy, příjemnou animaci, pěkný soundtrack, opening a ending, a máte bez diskuze nejlepší kousek sezóny. Bohužel u odhalení identity sériového vraha se žádné překvapení nekoná, což na jednu stranu zamrzí, ale naštěstí na celkové kráse zas až tak moc neubírá. 9/10

Kuroshitsuji II: Making of Kuroshitsuji II (2011)

Jednoznačně nejlepší, nejoriginálnější a nejvtipnější speciál Kuroshitsuji. Naprosto geniální nápad. Mimochodem pořád čekám na ten film. 9/10

Un-Go (2011) (seriál)

Používání superschopností u vyšetřování nemusí ještě nutně značit línou detektivku, ale tady si u toho nejsem moc jistá. Ona totiž není schopnost jako schopnost a když už se určí nějaké její pravidla, tak by se aspoň měly dodržovat. Tedy když můžu položit jednu jedinou otázku, na kterou mi subjekt musí odpovědět, ať už chce nebo ne, nemůžu na něho pak vypálit takových otázek dvacet. Hlavní hrdina je takový Captain Obvious, protože všichni okolo něj jsou očividně slepí, a Inga je když už nic tak aspoň originální. Animace se trefila do mého vkusu, soundtrack nevýrazný, opening snesitelný, ending mě překvapivě z nějakého důvodu přímo uchvátil (to bude tím songem). Ve výsledku tento kousek není nic převratného, ale už jsem viděla daleko, DALEKO horší "detektivní anime" 4/10

One Punch Man: Road to Hero (2015)

Epizodka ve stejném duchu jako celý seriál, dovysvětlují určité záležitosti. Jestli vás stejně jako mě zajímalo jak by asi Saitama vypadal ve svém kostýmu a se svým přiblblým výrazem když měl ještě vlasy, tady dostanete odpověď. Vypadá fakt divně. 8/10

One Punch Man: OVAs - Shinobi yorisugiru kage (2015) (epizoda)

Krátká, humorná epizodka zaměřující se na každodenní život Saitamy když zrovna nebojuje s mimozemšťany. A Genos už fakt potřebuje odbornou pomoc :D 8/10