Cross Road (2014)

Dechberoucí animace, pěkná písnička, jednoduchý, ale na krátkou délku přitom zajímavý děj. Taková příjemná jednohubka. 7/10

Kačó no koi (2010)

Hnusná animace, neexistující příběh, stereotypní postavy. Jak tomu může proboha někdo dát víc než odpad, ptáte se? Protože si nepamatuji, že bych se někdy u něčeho smála tak moc, že bych to musela co minutu pauzovat. Tohle je prostě a jednoduše geniální parodie žánru shounen-ai/yaoi, která si mě získala už úvodním varováním. ("Be sure to keep the lights off in the room when you watch this BL anime ... and watch your back."). Rýpe se tady snad úplně do všech zajetých stereotypů, takže děj neustále skáče z místa na místo. Tudíž abyste tento kousek plně ocenili (lépe řečeno abyste z něho vůbec něco měli), je vhodné být s tímto žánrem náležitě obeznámen, a hlavně jej proboha neberte vážně. Je to subjektivní, ale nemůžu jinak než 10/10

Chibits: Sumomo, Kotoko todokeru (2003)

Doporučuji shlédnout jen v případě, že máte rádi ty dvě malé uřvané potvory. Jinak se vyhnout obloukem. 1,5/10

Angel Beats! Another Epilogue (2010)

Otonashi chrlící moudra, na které musel sám přijít během 13 epizod původního seriálu. Tuto krátkou scénku klidně mohli dát na konec posledního dílu. 4/10

Ao Haru Ride OAD (2014)

Nuda, nuda, šeď, šeď. Jedna epizoda stačila. 3/10

Wataši ga motenai no wa dó kangaete mo omaera ga warui! (2013) (seriál)

Epizodická, občas vtipná, občas spíš až smutná komedie bez nějakého hlubšího příběhu, ale zato plná narážek na ostatní anime, která rozdělí diváky na dvě strany. Jedni budou pokyvovat hlavou a s hlavní hrdinkou soucítit, protože se v podobných situacích v životě sami ocitli; druzí nepochopí jak někdo mohl vytvořit tak otravnou a neschopnou postavu, která ani není schopná projít nějakým vývojem a poučit se, protože překonat svou asociálnost je přece úplně jednoduché. Já sama jsem se s představitelkou sžila hned, neb jsem to úplně já když mi bylo 14. I ten bratr sedí. Animace je skvělá, opening zavádějící, hlavní veselý ending se dobře poslouchá, z těch ostatních mě příjemně přikvapil ten od Hatsune Miku. 7/10

Hetalia - The World Twinkle (2015) (série)

V pořadí už čtvrtá (pocitově spíš pětistá) série Hetalie je stejná jako všechny předchozí, jen tentokrát obsahuje víc narážek na současné světové dění. Jak už je zvykem, kvalita jednotlivých dílů dost kolísá, ale vzhledem k délce se člověk u slabších epizod aspoň nenudí dlouho. Postavy jsou pořád sympatické, novější animace se osvědčila už v The Beautiful World, i nový ending je opět chytlavý a roztomilý. A já budu dál čekat až se jednou objeví i Česko/Slovensko. 6/10

Ikoku Irokoi Romantan (2007)

Typické průměrné yaoi. Ne moc pěkná animace, nějaký jakože aspoň pokus o příběh, nijaké postavy ... No prostě vyloženě odpočinková záležitost. 4/10

Hózuki no reitecu (2014)

3 nové plnohodnotné díly a s nimi celých 6 nových příběhů sadisty Hoozukiho a celé jeho pekelné bandy. I když to tak u OVA většinou nebývá, tady se kvalita překvapivě drží na úrovni seriálu a humoru je stále na rozdávání (na Hoozukiho inspekci liščího host clubu ještě dlouho nezapomenu). Animace i soundtrack jsou pořád krásné, opening je prostě skvělý, i nový ending se mi líbí. 7,5/10

Gekijōban Sekaiichi hatsukoi: Yokozawa Takafumi no baai (2014)

Aneb jak se Yokozawa vyšplhal z pozice nejnenáviděnější postavy mezi jednu z nejoblíbenějších. Mě osobně se Sekai-ichi nikdy moc nelíbilo a tento film opět jenom utvrzuje, že jde o pouhou slabší kopii Junjou Romantica a nic víc. Yokozawa a Kirishima jsou jenom trochu jiné verze Hirokiho a Nowakiho a i jejich vztah se vyvíjí podobně. Nicméně celá třičtvrtěhodinka uteče překvapivě rychle a nemůžu říct, že bych se vyloženě nudila. 7/10