Znamení (2002)

Skvělý film po většině stránek, především ale výborně budovaná "lekací" atmosféra, která člověka dokáže po celou dobu udržet v napětí, co přijde dále. Jedinou slabší stránkou tohoto filmu je pak finále, které se na první pohled zdá tak hloupé, až člověk nemůže uvěřit, že by autor byl schopen do té doby tak skvělý film zakončit takovým hloupým způsobem, proto asi nechá v každém trošku přemýšlejícím divákovi řadu otázek.

Skála (1996)

Jeden z nejlepších akčních filmů, více podle mě není třeba říkat.

Statečné srdce (1995)

Historici ať se třeba po*erou, ale tohle je prostě jednoznačně jeden z nejlepších filmů všech dob... po téměř všech stránkách, hlavně dramatické a emocionální, jde o jeden z nejlepších filmových zážitků, takže rozhodně za 5.

Smrtonosná past 2 (1990)

Jen málokdy se stane, aby se pokračování tak povedlo, jako v tomto případě, kde se podle mého skoro vyrovná prvnímu dílu. Tím spíš, je-li první díl takovou legendou jako "Die Hard". Proto nemohu dát jinak než za 5 hvězdiček.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Velmi slušné pokračování, na němž se mi nejvíc líbí, že autoři neztratili nápaditost...

Návrat do budoucnosti (1985)

Skvělá a originální komedie, která navíc kombinuje humor se sci-fi, což je můj druhý oblíbený žánr.

Bitevní loď (2012)

Kdo od toho vlastně nic nečekal (jako já), může být příjemně překvapen, že aspoň něco (dobrá hudba, triky a trochu toho humoru) tam nakonec je, ale jedno shlédnutí asi skutečně stačí...

Pavučina snů (2003)

Sci-fi mám rád, ale tohle byla hrozná slátanina... kdybych neviděl v ukázkách Morgana Freemana a Damiana Lewise, ušetřil bych si těch 136 minut života na něco lepšího, protože tohle teda ani tito dva skvělí herci nezachránili.

Expresní zásilka (2012)

Mě, jako vášnivýmu cyklistovi se ten film samozřejmě líbil, jen škoda, že jsem na něj koukal večer, protože jsem pak měl pořádnou chuť jít na kolo. Nicméně na druhou stranu chápu, že pro někoho, kdo není takovej blázen do kol jako já, ten film asi bude připadat dost průměrnej. Protože, upřímně řečeno, když si odmyslím scénky na kolech, tak toho opravdu mnoho nezbude.