Akta X (1993) (seriál)

Seriál s pod taktovky Chrisa Cartera o dvojici agentov FBI agent Mulder(David Duchovny) a agentka Scullyová(Gillian Anderson), ktorý sa často púšťajú aj do zdanliva neriešiteľných prípadov(paranormálne javy, vládne konšpirácie, mimozemské únosy a pod.) je už v dnešnej dobe považovaný za kultový mysteriózny seriál. Pre mňa 80%

Piraňa 3D (2010)

Kozy, zadky a húf malých/veľkých rybičiek s nemalým apetítom. Síce najslabší doterajší film nadaného hororového režiséra Alexandra Aju. Potešilo, pobavilo, ale neurazilo. Pre mňa 60%

Spartakus (2010) (seriál)

Brutálne a dosť sexistické spracovanie legendy o jednom z najslávnejších rebeloch Ríma. Niekedy až moc prehnané, ale dalo sa na to pozerať. Pre mňa 70%

Smrtonosná zbraň (1987)

Murtaugh (Danny Glover) a Rigs (Mel Gibson) sú jednoznačne najlepšie akčné duo všetkých čias. Vynikajúca akcia, geniálny humor, svižné tempo filmu sú zárukou kvality celej série Smrtonosných zbrani. --- To mě sere. Ti mě nasrali, Rogere. O dva palce výš, tak jsi to dostal do hlavy. Jo. O dva palce níž a do smrti jsem mluvil fistulí. Ale určitě by ti to sedlo. --- Pre mňa 90% pre celú sériu.

Věc (1982)

Nesmrteľná hororová klasika 80 rokov od Johna Carpentera. Mrazivá atmosféra, tajuplná hudba Ennio Morricone, vynikajúci Kurt Russell. Pre mňa 90%

Princ z Persie: Písky času (2010)

Slušná akcia, veľkolepá výprava, vydarene vizuálne efekty, produkcia Jerryho Bruckheimera veľmi citeľná, skvela hudba Harryho Gregson-Williamsa a hlavne pre mňa najsympatickejší dobrodružný herecky par Jake Gyllenhaal a Gemma Arterton po Orlandovi Bloomovi a Keire Knightley z trilógie Piráti z Karibiku vôbec. Pre mňa 80%

96 hodin (2008)

Skvelá priamočiara a drsná akcia, skvelo zvládnuté bojove techniky, ktoré sú korunované drsnáckym prejavom Liama Neesona. Producent Luc Besson sa tento krát fakt zaskvel po parádnom akciou nabitom Kurierovy toto fakt klobúk dole. Režisér Pierre Morel známy hlavne s filmy Okrsok 13 nám opäť ukázal to, že aj za malo peňazí sa dá nakrútiť vynikajúci akční film. Pre mňa 90%

Smrtonosná past (1988)

Smrtonosná past partí jednoznačné k najlepším akčným počinon 80 rokov, ktorý dostal Bruca Willisa na výslnie a s rolou policajta John McClane bude asi spojovaný do konca svojej hereckej kariéry . Svižná akcia, nadčasové hlášky a jednoznačne najlepšia časť celej série. ---Sto milionů teroristů a já zrovna musel zabít toho, co má menší nohy, než moje ségra. --- + ---Tenhle kanál je vyhrazen pro nouzová volání, pane! A co si myslíte, že dělám objednávám si pizzu?! --- Pre mňa 90%

Machři (2010)

Mám strašné rád filmy Adama Sandlera a táto rodinná komédia s množstvom dobrých vtipov a partou komikov (Kevin James, Chris Rock, David Spade, Rob Schneider) ma celkom bavila. Pre mňa 60%

Nebesa smrti (2010)

Po zhliadnutí traileru k tomuto filmu som čakal celkom slušný monster film, ale toto určite nie. Nápad to bol určite veľmi dobrý, ale realizácia nie. Jessica Lowndes je strašne pekná ženská, ale to je asi celé plus tohto filmu, kedže ostatný herci vo filme boli dosť otrasný. Pre mňa 20%