Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Film na ktorý som sa tešil neskutočne dlhú dobu ma v celkovom merítku trošilinku sklamal, ale s kina som aj tak odchádzal celkovo dobrom rozpoložení, ale pekne poporiadku. Dejová línia filmu je pekne priamočiara bez akéhokoľvek zvratu či prekvapenia. Sympatickosť postáv je tiež celkom v pohode len ich občasné chovanie je trošku detinské a priblble občas až dosť gýčovité či trápne. V niektorých momentoch sa človek aj malinku pousmeje ako "trafený" vedci či občas až dosť trápny, ale celkovo aj dosť zábavný Ron "Hellboy" Perlman. Hudobná stránka filmu tiež nesklamala a dobre sprevádzala počas celého filmu. Na koniec najkrajšia a najprepracovanejšia časť filmu a to akcia a vizuálne efekty boli jednoducho ozdobou a čerešničkou celého filmu a súboje v prístave, centre mesta či posledné FIGHTI pod morkou hladinou boli neskutočne epické a gigantické a aj to bol aj hlavný dôvod návštevy kina lebo vidieť bojovať obrie roboty s gigantickými podmorskými príšerami na veľkom plátne je na nezaplatenie a neskutočný filmový zážitok. Pre mňa 70%.

Hannibal (2013) (seriál)

Zhodnotenie a moje dojmi po zhliadnutí 1 série sú asi také, že pre mňa je bezpochyby seriál Hannibal najlepším seriálom tejto sezóny a určite predpokladám, že budem prehodnocovať svoju seriálovú topku. Takže čo sa týka jednotlivých sériových vrahov tak každý vrah bol svojim činom veľmi špicifický a každé miesto činu bolo veľmi krásne naaranžované a čo sa týka ohavností a brutality tak na seriálovom poli tento seriál nemá konkurenciu čo je len a len dobre. Výber hercov tiež nesklamal či už sa jedna o Hugha Dancyho, ktorý bol na túto rolu vybraný fenomenálne a jeho vžívanie sa do jednotlivých sériových vrahov či jeho psychické problémy sa dali vyčítať s každého jeho gesta a pohybu a človek sa do jeho bolesťi nemal vôbec problém vžiť a mne sa to páčilo a či už končiac charizmatickým Madsom Mikkelsenom, ktorý sa pre túto rolu asi narodil a jeho manipulácie, gesta a chladný pohľad fakt človeka občas až zamrazilo a jeho hra na mačku a myš s celou FBI počas celej sezóny jednoducho nemala chybu. Pre mňa osobne strašne silný zážitok takže 90%.

Muž z oceli (2013)

Pojmem to pekne od začiatku. Úvod filmu a vizuálne prepracovanie planéty Kryptom je dych berúce a v mojich očiach zrovnateľné s planétou Pandora s Avatara čo ma veľmi potešilo. Neskôr po príchode Kal-El-a na planétu Zem nastupuje časť filmu s ktorej som mal dosť rozpačité ba až zmiešané pocity lebo to poukazovania na množstvo hrdinských činov, ktoré Kal-El vykonal v mladosti a v neskoršom veku mi veľmi nesadlo a možno bolo až priveľmi tlačené na pílu, ale predpokladám, že to bol zámer režiséra lenže príchodom generála Zoda a jeho kumpánov sa rozpačitosť vytratila a nastupuje pre mňa najkrajšia a najlepšia časť celého film a film v zápätí naberá neskutočné obrátky a zastavuje až titulkami na konci filmu. Vizuálna stránka filmu ja na veľmi, ale fakt veľmi vysokej kvalitatívnej úrovni a dovolím si tvrdiť, že aspoň pre mňa to bol asi jeden s piatich filmov s najlepšími j vizuálnymi efektami, ktorý som vo svojom živote videl. Akcia prehľadná a bolo jej na celkovú dĺžku filmu neskutočne veľa a bola fakt epická až občas zamrazila a fight medzi Kal-El-om a Zodom na konci filmu asi jeden z nejlepších za poslednu doba a hneď sa človek zamyslí a položí si otázku kde sa ešte môžu vizuálne efekty pohnúť. Čo sa týka výberu hercov či už výber hlavného predstaviteľa v podaní(Henry Cavill - neskutočný sympaťák) a hlavného padúcha(Michael Shannon - neskutočná charizma) alebo jeho otcov(Crowe, Costner) nemám čo dodať a vôbec mi nevadila ani Amy Adams. Hudba Hansa ZImmera ako vždy nesklamala. Osobne sa mi film ako celok páčil neskutočne a ubehol hodne rýchlo a je to asi najlepší blockbuster tohto roku a teraz už len čakat s čím príde Guillermo del Toro a jeho Pacific Rim na ktorý sa neskutočne teším. Pre mňa je nový Superman za 85%.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Akčné scény boli na dosť vysokej úrovní, relatívne celkom prehľadné a bolo ich tam na celkovú dĺžku filmu zato dosť hoci občas pri niektorých scénkach (spomínaný Vin Diesel ala Superman) sa dosť popierala logika a fyzikálne zákony ako už bolo v niektorých komentároch písane, ale základom je to nech sa človek baví a ja som sa bavil kráľovsky. Fighty Michelle Rodriguez vs. Gina Carano boli pre mňa asi tak epické ako Fight medzi Vin Dieselom a Dwaynom Johnsom z predchádzajúceho dielu len v ženskom garde a tak môj názor je ten, že Gina Carano bolo zvolená pre tento film výborne. Dwayne Johnson už ako v predchádzajúcom dieli fantastický a jeho zjav vo filme je len ťažko prehliadnuteľný a spojenie síl Diesel/Johnson pri fightoch tiež bombastické. Humorne scény boli tiež celkom fajn a človek sa popri akcii aj trošičku zasmial a hlavne Tyres Gibson exceloval najviac (detský olejček a pod.) ma pobavili. Hlavný záporák tiež fajn a scéna s konca filmu určite tiež navnadila na ďalší diel. Celkove o objektívne hodnotenie je asi také, že kvalít predchádzajúcej časti to síce nedosahuje, ale zabaviť som sa zabavil. Pre mňa 75%.

Gremlini (1984)

Riadne ujete potvorky. Pre mňa 70%

Baby Blues (2008)

Kto vie čo by som podaroval takej mamičke na MDŽ, ale asi predpokladám tak minimálne dvojročný výherný pobyt na Psychiatrii. Predstaviteľka mami bola nenormálne úžasná a dôveryhodná natoľko, že človeku občas prebleslo mysľou, že to ani nehraje. Hlavný hrdina sa držal statočne a držal som mu neskutočne palce. Pre mňa 70%

Husk (2011)

Najbližších zhruba 10 až 20 rokov ma do kukuričného poľa asi nikto nedostane a vo večerných hodinách už duplom nie. Čo sa týka filmu tak boli zhruba 2 až 3 momenty pri ktorých som sa fakt neskutočne zľakol. Kedže je daná problematika kukuričného pola a strašiakov sama o sebe hodne strašidelná tak v tomto filme to nebolo využite na 100% . Pre mňa 60%

Rychle a zběsile 5 (2011)

Našlapaná a vysokotuningová akcia ala Brazília. Diesel vs. The Rock úžasné a nezabudnuteľné. Justin Lin vyzdvihol laťku série fakt hodne vysoko a som zvedaví či sa mu ju ešte niekedy podarí prekonať rozhodne mu budem držať palce. Pre mňa 90%

Sucker Punch (2011)

Akčné sekvencie filmu boli zvládnuté na vysokej úrovni len dejovo to bolo strašne tupé. Zopár polonahých sexi kočičiek v mini sukničkách vs. celý svet čo už. Pre mňa 60%

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Ďalšia z mnohých rozprávok pre celú rodinu od Walt Disney Pictures. Kto ma rád tento žáner určite nebude sklamaný a kto nie nech to radšej ani nepozerá. Pre mňa 80%