Zátah 2 (2014)

Ako malý chlapec som sa na toto tešil a nakoniec môžem kľudne vyhlásiť, že pre mňa osobne sa nejedná len o najlepšiu akciu roku, ale je to aj najlepší akčný film aký som kedy vôbec videl. Už sa budem len opakovať, ale ono to nie je len "prázdna mlátička, ale príbeh dáva ozajstný zmysel, motivácie postáv sú zreteľnejšie a tým pádom bojové scény nie sú len efektným prídavkom a vsuvkou do príbehu, ale plnia svoj reálny účel. Bojové scény sú neuveriteľné. To je aj ťažko opisovať, ale tento film spolu s prvou Prepadovkou je čo sa týka kvality akcie to najlepšie čo ponúka momentálny filmový svet, a oný nápis na plagáte, že ide o najlepší akčný film ever, nie je vôbec ďaleko od pravdy. Nakoniec už len spomeniem, že mojim osobným vrcholom filmu bola mlátička na väzenskom dvore, to bola sila.

Johnny Worricker: Bitevní pole (2014) (TV film)

Ani som sa nesnažil pozerať to, vedel som že budem od nudy zdochýnať tak som si aspoň prepínal na scénky s Helenou Bonham Carterovou, to bolo celé s čím som šiel do tohto filmu. Predošlý diel tejto trilógie ma vyslovene unavil, tak som už nechcel riskovať.

Mo jing (2014)

Soundtrack je stopercentný Inception. Herci obyčajní a vlažní, príbeh nezaujímavý, snová atmosféra slušná a prehľadná, ale vzhľadom ku komentárom som čakal trocha väčší náklad, viac krvi a viac psychologického nárezu, na toto sa skoro zabudne.

Nepoužitelní (2012)

Strašná slabota, a ak by som mal niečo pochváliť tak by to bol Omar Sy, bez neho by to bol utrpenie.

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Z tejto trilógie o Ip Manovi je tretí film pre mňa určite najslabší, lebo oproti predošlým dvom disponuje najslabším príbehom a osobne mi veľmi uškodila absencia skvelého Donnieho Yena. Nemal som žiadny problém dopozerať to ani som sa ktovieako nenudil, ale ak niekedy budem chcieť vidieť Ip Mana znova, toto bude až tretie v poradí. P.S.: A tiež som pochopil, že Lucie Bílá nemá snáď ani jednu svoju vlastnú melódiu.

Pečovatel (2014)

V tomto prípade sa hodí pomenovanie znepokojivý, lebo rieši sa tu citlivá téma a aj keď film nemá za potrebu divákovi ukazovať priame násilie, násilia je tu dosť. Jednoznačne konkurencieschopný psychothriller, pri pozeraní ktorého som si spomenul na mnohé výborné snímky podobného žánru, od 8MM cez Zmiznutie až po Jahniatka, a určite ešte pár ďalších.

Na hraně zítřka (2014)

Zas tak často do kina nechodím, ale keď už na niečo idem, tak málokedy ľutujem peniaze. Na hrane zajtrajška je jednoducho výborné a zábavné sci-fi so skvelým príbehom a výbornými postavami. Šiel by som na to ešte aj dnes, aj zajtra.

Muž odnikud (2010)

Kórejcom ešte odpúšťam prehnaný pátos, ten smutný príhovor malej holčičky so mnou trocha pohol, to uznávam. Je jasné, že ak chce človek vidieť niečo akčné a kvalitné, musí zájsť na východ...alebo rovno do profilu tohto filmu.

Oko (2008)

Je to dobrý film, ale preboha. Čo urobili američania okrem toho, že zmenili hercov a prerozprávali to do svojej reči? Páni Xavier Palud a David Moreau sú obyčajní otroci. Skopírovaná polovica filmu, podiel prekvapenia a podiel inovácie je na nulovej hodnote. Finále sa mi páčilo, privodilo mi menší úsmev na tvári. Tento schématický Hollywood je už fakt len na smiech. Videl som zopár ešte zbytočnejších filmov. Ale tak...páčilo sa mi to.