V čísle 9 (2014) (seriál)

Zaujímavý a originálny seriál z britskej produkcie, v ktorom na seba jednotlivé epizódy dejovo ani logicky nenadväzujú; každá epizóda má však vlastný príbeh a každá ponúka svojský humor a prekvapivú pointu, ak sa to tak dá vôbec nazvať. Videl som 4 časti, viac nehodlám pozerať, lebo ma to až tak nebaví. Celkovo sa mi len jedna epizóda vôbec nepáčila, bola to 2. Tichý dom, pri nej som ozaj trpel...zvyšné tri sú celkom vtipné. Ale musím skonštatovať, že svoj zámer som splnil; šiel som to pozerať kvôli Gemme Arterton /časť Tom & Gerri/ a videl som ju, zvyšok už naozaj nemusím.

3 dny na zabití (2014)

Veľmi veľmi dobrý všestranný miešanec všetkého možného; podarená zmes najmä napínavej špionáže a rodinnej drámy s dorazom na vzťah otec-dcéra, uveriteľný je viac-menej aj vzťah s manželkou, a to celé podchytené vtipným nadhľadom. Scenár je písaný skôr na efekt, využívajúci nepravdepodobné náhody a častokrát aj nezmysly /špičkový agent si obete na vypočúvanie nosí priamo domov, hmm/. Komédia to je parádna, pekne skĺbená s akciou, vzťahovky sú sympatické a herci sú uspokojiví, len postava tajnej agentky Amber Heard mi prišla trocha navyše. Silné 3.

Památkáři (2014)

Ďalšia americká vojnová propaganda, tentokrát bez výraznejšej akcie a strieľania. Prakticky jediná scéna bola aspoň trocha napínavá, na zvyšok nemám príliš pozitívneho slova. Nie je to zlé a oceňujem iný pohľad na vojnu, len je to dosť nudné a bez šťavy. Nechýba tu tradičný americký pátos a motivačné príhovory hlavného hrdinu, chýba napätie a akcia.

Tokarev (2014)

Rád by som to nazval zábavným akčným béčkom, ale popravde, veľmi zábavné mi to neprišlo. Dal by sa tomu vyčítať hlúpy pátos a prehnaná serióznosť. Väčšinou to býva tak, že čím viac sa tvorcovia snažia rozplakať ma, tým je pravdepodobnosť že vyvolajú opačný efekt, vyššia. Je tu pár akčných scén, ale nebavila ma poriadne ani jedna z nich, odhalenie konečného páchateľa som v pohode odhadol už v úvodných minútach a nebavila ma ani polovica hercov. Peter Stormare je tu jednoznačne najlepší, Rachel Nichols krásna a samozrejme Nicolas Cage kvôli ktorému som to pozeral.

Ulička hanby (2014)

Ako čert krížu sa vyhýbam nevkusným americkým komédiám, ale tentokrát som sa nechal zlákať. Musím povedať, že som nešiel pozerať komédiu, ale šiel som sa pozerať v prvom rade na Elizabeth Banks. Úprimne som nečakal, že dám viac ako 40%, preto som náramne spokojný, že môžem s čistým svedomím hodiť až 60%. Je to pohodová komédia, s nápadom trocha pritiahnutým za vlasy, ale aj napriek logickým nedostatkom som sa bavil až nadmieru dobre. Prakticky za to môže len samotná Elizabeth Banks a pravdepodobne len vďaka nej som bol neustále zaujatý a nenudil som sa ani chvíľu.

LEGO® příběh (2014)

Nadhodnotené jak prasa, smrteľne nudné, vizuálne odpudivé, príbehovo poloprázdne. Jediné čo sa mi trocha páčilo a prekvapilo ma, bol reálny záver. No ale ináč nenormálna bieda, ani jeden jediný krát som sa neusmial. Nadviažem na komentár Susinnon-a, tých 90 minút čo som pri tomto strávil by som využil oveľa rozumnejšie keby som napríklad čumel do steny. Pridelím tomu ešte jednu objektívnu hviezdičku, lebo chlapcom vo veku 5-12 sa to musí páčiť, okrem toho neviem komu ďalšiemu.

Crazy TV (2012) (seriál)

"Skrytá kamera". Aj keby som chcel, nepodarí sa mi vyprodukovať trápnejší seriál. Veď to je všetko zinscenované, reakcie nachytaných ľudí už na prvý pohľad nie sú spontánne, nehovoriac už o maximálne nevtipných scénkach, zbytočnom zrýchľovaní a sprostej hudbe. Odteraz sa môže hocikto snažiť, ale nič horšie sa mu už vyrobiť nepodarí. Toto je úplný spodok, nižšie sa už ísť nedá.

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

V porovnaní s ostatnými Hitchockovými filmami z 50. rokov sa mi tento zdal trocha slabší. Može za to pravdepodobne scenár, ktorý mi neprišiel až tak zaujímavý. V niektorých okamihoch som badal aj logické diery, ktoré však na mojom hodnotení nemajú vplyv. Ústredná dvojica sa mi však herecky páčila.

Kontraband (2012)

Napínavé ako gumka v trenkách, scenár veľmi zaujímavý ale čo oceňujem najviac je obrovská prehľadnosť a aj relatívna realistickosť. Chvíľku som rozmýšľal, že prihodím aj štvrtú, ale ku koncu pribudlo príliš veľa klišé, a finále tiež mohlo byť odvážnejšie.

Arcana (2013)

Japonský horor o duchoch, na ktorý do večera zabudnem...a mám pocit, že nemusím čakať ani do večera.